ORG.NR 943 626 545
FølgAS Marex
- Aktivt
- Grimstad
- 8 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat −3,1 · før skatt −3,9
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 47,9 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
8 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Sport- og fritidsbutikker
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 35 614 | 18 254 | 54 811 | 40 406 | 52 330 | 47 093 | 33 066 | 43 396 | 30 818 | 34 235 | 25 410 | 20 168 | 40 787 | 30 364 | 48 150 |
| Driftskostnader | −40 357 | −21 495 | −53 571 | −35 614 | −48 920 | −46 276 | −33 689 | −42 768 | −31 255 | −34 434 | −26 554 | −21 893 | −44 009 | −33 815 | −47 918 |
| Lønnskostnader | −2 149 | −2 200 | −2 023 | −2 246 | −4 982 | −6 322 | −6 434 | −5 638 | −5 492 | – | – | −4 332 | −9 339 | – | – |
| Av- og nedskrivninger | −215 | −169 | −1 | −54 | −93 | −99 | −104 | −112 | −116 | – | – | −55 | −1 238 | – | – |
| Driftsresultat | −4 742 | −3 241 | 1 241 | 4 792 | 3 410 | 817 | −623 | 628 | −437 | −199 | −1 144 | −1 725 | −3 222 | −3 451 | 232 |
| EBITDA | −4 527 | −3 073 | 1 242 | 4 846 | 3 503 | 915 | −518 | 740 | −320 | – | – | −1 670 | −1 984 | – | – |
| Netto finansposter | 797 | 592 | 942 | −128 | 768 | −434 | 532 | −401 | −269 | 238 | −214 | −257 | −214 | −371 | −207 |
| Resultat før skatt | −3 945 | −2 649 | 2 183 | 4 664 | 4 178 | 382 | −90 | 227 | −705 | 39 | −1 357 | −1 983 | −3 436 | −3 822 | 25 |
| Skattekostnad | 859 | 583 | −480 | −311 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 291 | −17 |
| Årsresultat | −3 087 | −2 067 | 1 702 | 4 353 | 4 178 | 382 | −90 | 227 | −705 | 39 | −1 357 | −1 983 | −3 436 | −3 531 | 9 |
| Utbytte | – | 0 | 0 | – | – | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 2 589 | 2 029 | 22 873 | 1 285 | 13 | 411 | 510 | 480 | 592 | 534 | 511 | 603 | 390 | 11 177 | 0 |
| Omløpsmidler | 45 340 | 46 840 | 35 498 | 32 290 | 36 443 | 23 792 | 24 193 | 18 406 | 16 230 | 4 938 | 10 491 | 11 533 | 8 148 | 15 801 | 0 |
| Varelager | 28 995 | 31 265 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 4 347 | 4 764 | – | – |
| Fordringer | 436 | 3 333 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 226 | 3 023 | – | – |
| Bankinnskudd | 15 910 | 12 243 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 5 959 | 360 | – | – |
| Sum eiendeler | 47 929 | 48 870 | 58 371 | 33 575 | 36 456 | 24 204 | 24 704 | 18 886 | 16 823 | 5 472 | 11 002 | 12 135 | 8 538 | 26 978 | 0 |
| Egenkapital | 6 396 | 9 483 | 9 546 | 7 844 | 7 491 | 3 313 | 2 012 | 789 | 562 | 1 267 | −672 | 686 | 2 668 | 0 | 9 635 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 37 923 | 17 131 | 14 439 | 23 445 | 12 228 | 8 667 | 7 | 373 | 0 | 0 | 2 009 | 2 426 | 0 | 5 682 |
| Kortsiktig gjeld | 15 263 | 1 464 | 31 694 | 11 292 | 5 520 | 8 663 | 14 024 | 18 090 | 15 887 | 0 | 0 | 9 441 | 3 443 | 15 084 | 12 495 |
| Sum egenkapital og gjeld | 47 929 | 48 870 | 58 371 | 33 575 | 36 456 | 24 204 | 24 704 | 18 886 | 16 823 | 1 267 | −672 | 12 135 | 8 538 | 15 084 | 27 812 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Revisjonsfirma Rune Svendsen AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.