ORG.NR 985 236 305
FølgAutotuning Import AS
- Aktivt
- Råde
- 10 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 2,2 · før skatt 2,8
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 6,1 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
10 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Bilforhandlere
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15 083 | 16 287 | 14 054 | 12 153 | 12 309 | 11 561 | 10 832 | 9 809 | 9 120 | 10 549 | 10 983 | 12 836 | 26 175 | 33 929 | 62 339 |
| Driftskostnader | −12 421 | −13 148 | −11 202 | −10 222 | −9 815 | −9 308 | −8 834 | −8 579 | −8 387 | −9 962 | −10 994 | −12 595 | −26 370 | −33 858 | −61 248 |
| Lønnskostnader | −4 715 | −4 784 | −4 142 | −3 889 | −3 693 | – | – | – | – | −3 130 | −2 729 | −2 513 | −2 954 | −3 272 | −3 317 |
| Av- og nedskrivninger | −95 | −90 | −97 | −75 | −61 | – | – | – | – | −66 | −68 | −111 | −136 | −174 | −152 |
| Driftsresultat | 2 662 | 3 139 | 2 852 | 1 931 | 2 494 | 2 253 | 1 998 | 1 230 | 732 | 587 | −11 | 242 | −195 | 71 | 1 091 |
| EBITDA | 2 757 | 3 229 | 2 949 | 2 005 | 2 554 | – | – | – | – | 653 | 57 | 352 | −58 | 245 | 1 243 |
| Netto finansposter | 115 | 110 | 8 | 1 | 0 | 2 | 41 | 7 | −2 | −33 | −123 | −145 | −353 | −545 | −535 |
| Resultat før skatt | 2 778 | 3 249 | 2 860 | 1 932 | 2 493 | 2 255 | 2 039 | 1 236 | 731 | 555 | −134 | 96 | −547 | −474 | 556 |
| Skattekostnad | −618 | −710 | −630 | −427 | −555 | −501 | −453 | −147 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | −267 | −157 |
| Årsresultat | 2 159 | 2 539 | 2 230 | 1 505 | 1 938 | 1 754 | 1 586 | 1 090 | 731 | 555 | −134 | 96 | −547 | −741 | 399 |
| Utbytte | – | 2 200 | 2 100 | 1 300 | 1 800 | 1 500 | 1 340 | 1 177 | 0 | 0 | 0 | – | – | 0 | 0 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 178 | 208 | 206 | 172 | 122 | 102 | 95 | 142 | 144 | 369 | 133 | 73 | 184 | 335 | 851 |
| Omløpsmidler | 5 904 | 6 056 | 5 453 | 4 273 | 4 659 | 4 180 | 3 212 | 2 787 | 1 505 | 863 | 1 186 | 2 440 | 2 516 | 7 653 | 10 480 |
| Varelager | 413 | 492 | 538 | 379 | 314 | 344 | 257 | 161 | 293 | 464 | 594 | 1 988 | – | 7 078 | 7 766 |
| Fordringer | 564 | 673 | 931 | 583 | 361 | 339 | 412 | 373 | 425 | 300 | 491 | 364 | – | 460 | 2 564 |
| Bankinnskudd | 4 928 | 4 891 | 3 984 | 3 311 | 3 985 | 3 497 | 2 543 | 2 253 | 787 | 96 | 98 | 85 | – | 112 | 147 |
| Sum eiendeler | 6 082 | 6 264 | 5 659 | 4 446 | 4 782 | 4 282 | 3 307 | 2 929 | 1 649 | 1 232 | 1 320 | 2 513 | 2 700 | 7 988 | 11 331 |
| Egenkapital | 2 422 | 2 063 | 1 724 | 1 594 | 1 390 | 1 252 | 997 | 751 | 838 | 107 | −447 | −313 | −410 | −162 | 579 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 3 660 | 4 201 | 3 935 | 2 851 | 3 392 | 3 031 | 2 310 | 2 179 | 811 | 1 125 | 1 767 | 2 827 | 3 110 | 8 150 | 10 752 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 082 | 6 264 | 5 659 | 4 446 | 4 782 | 4 282 | 3 307 | 2 929 | 1 649 | 1 232 | 1 320 | 2 513 | 2 700 | 7 988 | 11 331 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Øst-Revisjon BFT AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.