ORG.NR 980 932 834
FølgBartec AS
- Aktivt
- Sandnes
- 73 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2012–2026
Driftsresultat
Mill. kr · 2012–2026
Årsresultat 17,6 · før skatt 18,7
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2026
Sum eiendeler 153,8 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
73 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Elektronikk og elektrisk utstyr
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025/26 | 2024/25 | 2024 | 2022/23 | 2022 | 2020/21 | 2020 | 2018/19 | 2018 | 2016/17 | 2016 | 2014/15 | 2014 | 2012/13 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 362 471 | 332 354 | 278 280 | 216 847 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Driftskostnader | −340 156 | −299 926 | −236 960 | −198 878 | −125 | −132 | −176 | −57 | −100 | −194 | −197 | −161 | −113 | −64 | −190 |
| Lønnskostnader | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Av- og nedskrivninger | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Driftsresultat | 22 316 | 32 428 | 41 320 | 17 968 | −125 | −132 | −176 | −57 | −100 | −194 | −197 | −161 | −113 | −64 | −190 |
| EBITDA | – | – | – | – | – | – | – | −57 | −100 | −194 | −197 | −161 | −113 | −64 | −190 |
| Netto finansposter | −3 615 | −422 | −77 | −12 208 | −7 186 | 31 315 | −55 299 | −47 894 | −5 536 | −5 176 | −108 994 | 5 286 | 17 820 | 59 | 236 |
| Resultat før skatt | 18 700 | 32 007 | 41 243 | 5 760 | −7 311 | 31 183 | −55 475 | −47 951 | −5 636 | −5 369 | −109 191 | 5 125 | 17 707 | −5 | 46 |
| Skattekostnad | −1 112 | −3 994 | −2 334 | 7 427 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | −822 | −1 384 | −4 786 | −7 | 7 |
| Årsresultat | 17 589 | 28 013 | 38 910 | 13 186 | −7 311 | 31 183 | −55 475 | −47 951 | −5 636 | −5 369 | −110 013 | 3 741 | 12 921 | −12 | 53 |
| Utbytte | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025/26 | 2024/25 | 2024 | 2022/23 | 2022 | 2020/21 | 2020 | 2018/19 | 2018 | 2016/17 | 2016 | 2014/15 | 2014 | 2012/13 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 12 844 | 0 | 0 | 12 637 | 134 171 | 134 171 | 96 081 | 145 081 | 187 081 | 45 592 | 45 592 | 150 822 | 150 004 | 150 008 | 150 007 |
| Omløpsmidler | 140 915 | 138 510 | 110 786 | 81 249 | 5 183 | 4 990 | 7 597 | 7 173 | 6 837 | 6 584 | 6 388 | 12 001 | 25 481 | 10 795 | 3 130 |
| Varelager | 34 724 | 42 857 | – | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 88 324 | 87 085 | – | – | – | 4 959 | 7 594 | 7 164 | 6 801 | 6 561 | 6 314 | 11 792 | 25 460 | 10 707 | 2 999 |
| Bankinnskudd | 17 867 | 8 569 | – | – | – | 31 | 2 | 10 | 36 | 23 | 74 | 210 | 21 | 89 | 131 |
| Sum eiendeler | 153 760 | 150 454 | 122 351 | 93 886 | 139 353 | 139 160 | 103 678 | 152 254 | 193 918 | 52 176 | 51 979 | 162 824 | 175 485 | 160 804 | 153 137 |
| Egenkapital | 82 933 | 65 344 | 37 332 | 3 645 | 18 139 | 25 450 | −5 733 | 49 742 | 97 693 | −37 936 | −32 567 | 55 235 | 51 466 | 38 533 | 38 546 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 121 148 | 113 642 | 109 279 | 102 513 | 96 066 | 90 057 | 84 491 | 100 586 | 119 216 | 114 566 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 70 827 | 85 110 | 85 020 | 0 | 66 | 68 | 131 | 0 | 159 | 55 | 55 | 7 003 | 4 803 | 7 704 | 114 592 |
| Sum egenkapital og gjeld | 153 760 | 150 454 | 122 351 | 93 886 | 139 353 | 139 160 | 103 678 | 152 254 | 193 918 | 52 176 | 51 979 | 162 824 | 175 485 | 160 804 | 153 137 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2026 og endring fra 2025.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025/26. Revisor: BHL AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.