ORG.NR 980 817 458
FølgBildemontering Nes AS
- Aktivt
- Nes
- 9 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 38k · før skatt 0,2
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 32,6 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
9 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Engros drivstoff, metaller og kjemi
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 19 214 | 23 429 | 20 707 | 21 763 | 12 923 | 7 129 | 3 036 | 3 050 | 2 712 | 2 322 | 2 954 | 2 732 | 3 024 | 2 658 | 3 580 |
| Driftskostnader | −18 033 | −21 550 | −19 419 | −20 359 | −10 576 | −6 199 | −2 739 | −2 454 | −2 375 | −2 473 | −2 195 | −2 572 | −3 151 | −2 872 | −3 236 |
| Lønnskostnader | −6 550 | −7 181 | −5 597 | −4 827 | −2 805 | −1 297 | −1 309 | −1 286 | −1 262 | −1 285 | −1 038 | −1 239 | −1 307 | −1 367 | −1 501 |
| Av- og nedskrivninger | −829 | −849 | −929 | −738 | −284 | −184 | −170 | −147 | −149 | −159 | −138 | −152 | −185 | −187 | −193 |
| Driftsresultat | 1 181 | 1 879 | 1 288 | 1 404 | 2 347 | 930 | 297 | 597 | 337 | −151 | 758 | 160 | −127 | −214 | 344 |
| EBITDA | 2 010 | 2 728 | 2 217 | 2 142 | 2 631 | 1 113 | 467 | 744 | 486 | 8 | 897 | 312 | 58 | −27 | 537 |
| Netto finansposter | −990 | −191 | −513 | −304 | 3 | −2 | 0 | −4 | −3 | −4 | −4 | −4 | −4 | −6 | −5 |
| Resultat før skatt | 191 | 1 688 | 774 | 1 100 | 2 350 | 928 | 297 | 592 | 334 | −155 | 755 | 157 | −131 | −221 | 339 |
| Skattekostnad | −154 | −400 | −170 | −244 | −440 | −211 | 0 | −149 | −56 | 0 | −160 | 0 | 0 | 0 | −113 |
| Årsresultat | 38 | 1 289 | 605 | 856 | 1 910 | 717 | 297 | 443 | 277 | −155 | 594 | 157 | −131 | −221 | 226 |
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 22 640 | 15 470 | 16 566 | 15 233 | 6 989 | 3 763 | 1 056 | 1 086 | 1 233 | 1 379 | 1 538 | 1 141 | 1 293 | 1 478 | 1 604 |
| Omløpsmidler | 9 945 | 9 269 | 5 342 | 3 313 | 2 784 | 1 336 | 3 176 | 2 961 | 2 509 | 2 062 | 2 174 | 1 843 | 1 668 | 1 617 | 1 974 |
| Varelager | 8 249 | 8 607 | 3 290 | 1 482 | 879 | 20 | 20 | 20 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 290 | 298 |
| Fordringer | 1 481 | 440 | 1 047 | 564 | 692 | 134 | 4 | 11 | 276 | 86 | 196 | 396 | 353 | 289 | 292 |
| Bankinnskudd | 215 | 222 | 1 004 | 1 267 | 1 213 | 1 181 | 3 153 | 2 931 | 2 213 | 1 972 | 1 974 | 1 446 | 1 315 | 1 038 | 1 384 |
| Sum eiendeler | 32 585 | 24 740 | 21 908 | 18 545 | 9 774 | 5 099 | 4 232 | 4 047 | 3 742 | 3 440 | 3 712 | 2 984 | 2 961 | 3 095 | 3 578 |
| Egenkapital | 8 967 | 8 929 | 7 640 | 7 035 | 6 180 | 4 270 | 3 553 | 3 336 | 2 892 | 2 615 | 2 770 | 2 176 | 2 019 | 2 150 | 2 371 |
| Langsiktig gjeld | 20 823 | 12 202 | 9 977 | 9 844 | 2 149 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 2 796 | 3 608 | 4 291 | 1 666 | 1 445 | 829 | 679 | 712 | 850 | 825 | 941 | 807 | 942 | 945 | 1 207 |
| Sum egenkapital og gjeld | 32 585 | 24 740 | 21 908 | 18 545 | 9 774 | 5 099 | 4 232 | 4 047 | 3 742 | 3 440 | 3 712 | 2 984 | 2 961 | 3 095 | 3 578 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Evjen Revisjon AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.