ORG.NR 989 474 278
FølgBlastmanager AS
- Aktivt
- Bærum
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 6,8 · før skatt 8,7
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 36,3 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
Mot bransjen
Driftsmargin · Programvareutvikling
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17 950 | 18 148 | 17 835 | 17 213 | 15 343 | 11 754 | 10 789 | 9 959 | 7 761 | 6 549 | 5 675 | 5 602 | 4 950 | 4 503 | 3 575 |
| Driftskostnader | −11 142 | −12 095 | −12 889 | −11 857 | −9 970 | −6 595 | −6 011 | −7 547 | −5 946 | −4 940 | −5 210 | −5 100 | −4 693 | −3 870 | −3 642 |
| Lønnskostnader | – | −5 781 | −6 325 | −5 758 | −4 643 | −3 119 | −1 146 | −12 | −19 | −11 | 0 | −8 | – | – | – |
| Av- og nedskrivninger | – | −1 894 | −2 059 | −2 304 | −2 295 | −1 495 | −1 193 | −850 | −690 | −827 | −1 457 | −1 859 | – | – | – |
| Driftsresultat | 6 808 | 6 052 | 4 946 | 5 355 | 5 374 | 5 159 | 4 778 | 2 413 | 1 814 | 1 609 | 465 | 503 | 257 | 633 | −67 |
| EBITDA | – | 7 946 | 7 005 | 7 659 | 7 668 | 6 654 | 5 971 | 3 263 | 2 504 | 2 436 | 1 923 | 2 361 | – | – | – |
| Netto finansposter | 1 937 | 1 770 | 904 | 430 | 195 | 153 | −118 | −157 | −2 | −113 | −186 | −279 | −206 | −244 | −276 |
| Resultat før skatt | 8 745 | 7 822 | 5 850 | 5 786 | 5 569 | 5 312 | 4 661 | 2 256 | 1 813 | 1 496 | 279 | 224 | 51 | 390 | −343 |
| Skattekostnad | −1 946 | −1 720 | −1 293 | −1 284 | −1 225 | −1 171 | −1 028 | −514 | −436 | −377 | −93 | −195 | −38 | −109 | 96 |
| Årsresultat | 6 799 | 6 102 | 4 557 | 4 502 | 4 344 | 4 141 | 3 633 | 1 742 | 1 377 | 1 119 | 186 | 29 | 13 | 281 | −247 |
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | 0 | 4 004 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 4 166 | 4 287 | 4 771 | 5 481 | 5 803 | 4 878 | 4 470 | 4 803 | 3 326 | 5 082 | 1 487 | 3 038 | 4 983 | 6 592 | 7 696 |
| Omløpsmidler | 32 108 | 25 295 | 18 646 | 14 953 | 7 017 | 2 432 | 1 478 | 1 337 | 4 814 | 1 952 | 4 301 | 2 399 | 1 655 | 769 | 313 |
| Varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 31 868 | 25 032 | 18 398 | 14 305 | 1 022 | 435 | 178 | 628 | 4 416 | 391 | 379 | 213 | 296 | 292 | 313 |
| Bankinnskudd | 240 | 262 | 248 | 648 | 5 995 | 1 996 | 1 300 | 709 | 399 | 1 561 | 3 922 | 2 186 | 1 359 | 478 | 0 |
| Sum eiendeler | 36 275 | 29 582 | 23 417 | 20 434 | 12 820 | 7 310 | 5 948 | 6 140 | 8 140 | 7 035 | 5 787 | 5 436 | 6 638 | 7 362 | 8 009 |
| Egenkapital | 30 575 | 23 776 | 17 685 | 13 128 | 8 626 | 4 282 | 3 741 | 1 888 | 146 | 2 774 | 1 655 | 1 469 | 1 441 | 2 597 | 2 316 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 311 | 3 179 | 3 560 | 3 566 | 3 592 | 4 786 | 3 641 | 3 666 |
| Kortsiktig gjeld | 5 700 | 0 | 5 733 | 7 306 | 4 194 | 3 028 | 2 207 | 941 | 4 815 | 701 | 566 | 375 | 412 | 1 124 | 2 027 |
| Sum egenkapital og gjeld | 36 275 | 29 582 | 23 417 | 20 434 | 12 820 | 7 310 | 5 948 | 6 140 | 8 140 | 7 035 | 5 787 | 5 436 | 6 638 | 7 362 | 8 009 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: BDO AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.