ORG.NR 995 288 621
FølgBmo Tunnelsikring AS
- Aktivt
- Bergen
- 35 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat −19,5 · før skatt −25,0
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 87,8 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
35 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Stillas, kran og spesialarbeid
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 165 904 | 257 814 | 157 476 | 267 555 | 195 909 | 126 401 | 169 911 | 147 275 | 110 461 | 120 530 | 125 464 | 105 905 | 52 616 | 1 109 | 0 |
| Driftskostnader | −190 764 | −241 166 | −186 508 | −264 822 | −186 401 | −105 492 | −165 666 | −152 549 | −139 974 | −142 234 | −116 678 | −102 742 | −49 961 | −1 008 | −14 |
| Lønnskostnader | −45 453 | −61 668 | −51 989 | −55 487 | −40 606 | −33 838 | −28 944 | −45 172 | −42 909 | −52 402 | −37 037 | −26 074 | −8 354 | 0 | 0 |
| Av- og nedskrivninger | −3 750 | −6 396 | −6 365 | −6 708 | −7 740 | −8 421 | −7 914 | −7 058 | −6 850 | −5 036 | −3 879 | −2 768 | −1 557 | 0 | 0 |
| Driftsresultat | −24 859 | 16 648 | −29 032 | 2 733 | 9 508 | 20 909 | 4 245 | −5 274 | −29 513 | −21 704 | 8 786 | 3 162 | 2 655 | 101 | −14 |
| EBITDA | −21 109 | 23 044 | −22 667 | 9 441 | 17 248 | 29 330 | 12 159 | 1 784 | −22 663 | −16 668 | 12 665 | 5 930 | 4 212 | 101 | −14 |
| Netto finansposter | −93 | 424 | 35 | 255 | 105 | −203 | −1 541 | −1 693 | −1 131 | −885 | −884 | −594 | −293 | 36 | 0 |
| Resultat før skatt | −24 952 | 17 072 | −28 997 | 2 988 | 9 612 | 20 706 | 2 704 | −6 967 | −30 644 | −22 588 | 7 902 | 2 569 | 2 361 | 137 | −14 |
| Skattekostnad | 5 488 | −3 779 | 6 352 | −685 | −2 139 | −2 929 | 2 956 | 0 | 0 | 2 805 | −1 924 | −695 | −638 | 0 | 0 |
| Årsresultat | −19 465 | 13 293 | −22 645 | 2 302 | 7 473 | 17 777 | 5 660 | −6 967 | −30 644 | −19 783 | 5 978 | 1 873 | 1 724 | 137 | −14 |
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 | – |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 23 157 | 22 712 | 30 252 | 27 871 | 37 635 | 41 519 | 22 795 | 29 442 | 35 390 | 40 688 | 28 902 | 18 990 | 20 026 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 64 633 | 118 917 | 99 685 | 98 586 | 72 568 | 44 948 | 99 768 | 87 527 | 25 874 | 35 457 | 35 006 | 37 209 | 45 107 | 2 047 | 920 |
| Varelager | 500 | 701 | 1 032 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 37 390 | 87 622 | 58 162 | 88 383 | 49 709 | 23 375 | 61 181 | 59 504 | 24 342 | 25 239 | 24 910 | 27 986 | 44 439 | 1 109 | 60 |
| Bankinnskudd | 26 743 | 30 594 | 40 491 | 10 203 | 22 859 | 21 573 | 38 587 | 28 024 | 1 532 | 10 218 | 10 096 | 9 222 | 668 | 938 | 860 |
| Sum eiendeler | 87 790 | 141 629 | 129 937 | 126 458 | 110 203 | 86 467 | 122 563 | 116 969 | 61 264 | 76 145 | 63 908 | 56 199 | 65 134 | 2 047 | 920 |
| Egenkapital | 21 244 | 40 177 | 26 884 | 49 207 | 46 455 | 38 981 | 21 204 | 18 500 | 5 000 | −5 198 | 14 586 | 8 608 | 6 735 | 911 | 911 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 5 076 | 4 468 | 6 207 | 11 357 | 9 878 | 43 958 | 42 956 | 16 395 | 37 029 | 26 193 | 17 866 | 12 326 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 64 441 | 96 376 | 98 586 | 71 043 | 52 391 | 37 608 | 57 401 | 55 513 | 39 868 | 44 313 | 23 129 | 29 725 | 46 073 | 1 136 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 87 790 | 141 629 | 129 937 | 126 458 | 110 203 | 86 467 | 122 563 | 116 969 | 61 264 | 76 145 | 63 908 | 56 199 | 65 134 | 2 047 | 920 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
Mer om driftsresultati
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
Mer om EBITDAi
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
Mer om driftsmargini
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
Mer om EBITDA-margini
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
Mer om resultatgradi
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
Mer om totalkapitalrentabiliteti
Avkastningen på eiernes kapital.
Mer om egenkapitalrentabiliteti
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Mer om lønnsandelSoliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
Mer om egenkapitalandeli
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Mer om gjeldsgradLikviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 1i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 2i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
Mer om bankinnskuddi
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Mer om arbeidskapitalVekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
Mer om omsetningsveksti
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Mer om resultatvekstUtbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
Mer om utbyttei
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Mer om utbyttegradRegnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Cedra Norge AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.