ORG.NR 997 586 697
FølgBX Software AS
- Aktivt
- Oslo
- 10 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 22,5 · før skatt 28,8
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 93,6 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
10 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Programvareutvikling
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 43 579 | 35 142 | 26 578 | 25 604 | 21 853 | 15 672 | 11 261 | 7 569 | 5 236 | 4 265 | 3 603 | 3 033 | 1 527 | 992 | 170 |
| Driftskostnader | −17 754 | −13 936 | −12 205 | −10 332 | −9 849 | −8 397 | −7 089 | −6 826 | −4 668 | −3 602 | −3 506 | −2 810 | −1 250 | −767 | −106 |
| Lønnskostnader | −12 853 | −9 914 | −9 266 | −7 994 | −7 619 | −6 293 | −5 877 | −5 723 | −3 989 | −2 971 | −2 993 | −2 075 | −882 | −495 | −64 |
| Av- og nedskrivninger | −28 | −14 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Driftsresultat | 25 825 | 21 206 | 14 373 | 15 271 | 12 003 | 7 276 | 4 172 | 743 | 568 | 664 | 97 | 223 | 277 | 225 | 64 |
| EBITDA | 25 852 | 21 220 | 14 373 | 15 271 | 12 003 | 7 276 | 4 172 | 743 | 568 | 664 | 97 | 223 | 277 | 225 | 64 |
| Netto finansposter | 2 985 | 1 900 | 174 | −5 | −26 | 6 | 31 | 17 | 2 | 7 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | 28 810 | 23 106 | 14 546 | 15 266 | 11 978 | 7 282 | 4 202 | 760 | 570 | 671 | 117 | 224 | 277 | 226 | 64 |
| Skattekostnad | −6 353 | −5 083 | −895 | −3 359 | −2 636 | −1 603 | −925 | −175 | −138 | −170 | −35 | −60 | −78 | −63 | −16 |
| Årsresultat | 22 457 | 18 023 | 13 652 | 11 907 | 9 342 | 5 679 | 3 278 | 585 | 431 | 501 | 82 | 163 | 199 | 162 | 48 |
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 600 | 300 | 300 | 0 | 50 | 0 | 0 | 0 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 102 | 90 | 43 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 93 514 | 63 455 | 37 209 | 19 820 | 16 663 | 7 362 | 5 179 | 3 198 | 2 459 | 2 089 | 1 399 | 1 313 | 947 | 635 | 422 |
| Varelager | – | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | – | – | – | 2 977 | 1 402 | 1 196 | 880 | 856 | 572 | 419 | 246 | 567 | 185 | 214 | 92 |
| Bankinnskudd | – | – | – | 16 843 | 15 261 | 6 166 | 4 299 | 2 341 | 1 887 | 1 670 | 1 153 | 746 | 762 | 421 | 330 |
| Sum eiendeler | 93 616 | 63 545 | 37 252 | 19 820 | 16 663 | 7 362 | 5 179 | 3 198 | 2 459 | 2 089 | 1 399 | 1 313 | 947 | 635 | 422 |
| Egenkapital | 56 962 | 34 504 | 16 482 | 13 139 | 11 707 | 3 954 | 2 806 | 1 124 | 1 139 | 1 008 | 807 | 725 | 612 | 413 | 250 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 36 |
| Kortsiktig gjeld | 36 654 | 29 040 | 20 770 | 6 681 | 4 957 | 3 407 | 2 373 | 2 074 | 1 320 | 1 082 | 592 | 588 | 335 | 222 | 136 |
| Sum egenkapital og gjeld | 93 616 | 63 545 | 37 252 | 19 820 | 16 663 | 7 362 | 5 179 | 3 198 | 2 459 | 2 089 | 1 399 | 1 313 | 947 | 635 | 422 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Ernst & Young AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.