ORG.NR 919 690 283
FølgCamar AS
- Aktivt
- Stavanger
- 5 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2017–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2017–2025
Årsresultat 50,6 · før skatt 50,6
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 1 273 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
5 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Utleie av eiendom
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 61 675 | 116 345 | 7 917 | 19 903 | 44 609 | 42 628 | 59 051 | −6 833 | 518 818 |
| Driftskostnader | −21 936 | −19 190 | −24 286 | −28 387 | −22 290 | −21 687 | −17 575 | −13 216 | −9 436 |
| Lønnskostnader | −16 972 | −14 708 | −18 440 | – | – | −17 652 | −12 575 | −9 731 | −6 907 |
| Av- og nedskrivninger | −31 | −43 | −50 | – | – | −132 | −286 | −263 | −96 |
| Driftsresultat | 39 738 | 97 154 | −16 369 | −8 484 | 22 319 | 20 941 | 41 476 | −20 048 | 509 382 |
| EBITDA | 39 769 | 97 197 | −16 319 | – | – | 21 074 | 41 762 | −19 785 | 509 478 |
| Netto finansposter | 10 827 | 8 017 | 16 904 | 9 899 | 6 449 | 7 474 | 12 778 | 10 518 | 5 694 |
| Resultat før skatt | 50 565 | 105 171 | 535 | 1 415 | 28 768 | 28 415 | 54 254 | −9 530 | 515 076 |
| Skattekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 642 | −518 | 565 |
| Årsresultat | 50 565 | 105 171 | 535 | 1 415 | 28 768 | 28 415 | 54 896 | −10 048 | 515 641 |
| Utbytte | 40 000 | 30 000 | 30 000 | – | – | – | – | 50 000 | 100 000 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 902 371 | 905 505 | 949 607 | 806 006 | 805 880 | 705 217 | 596 967 | 466 891 | 410 889 |
| Omløpsmidler | 370 298 | 428 926 | 230 234 | 404 028 | 436 130 | 535 796 | 613 006 | 492 731 | 665 721 |
| Varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 83 887 | 169 045 | 33 332 | 89 784 | 92 814 | 3 279 | 11 390 | 3 634 | 15 216 |
| Bankinnskudd | 224 529 | 201 794 | 142 488 | 262 748 | 247 119 | 427 404 | 509 785 | 406 495 | 539 792 |
| Sum eiendeler | 1 272 669 | 1 334 431 | 1 179 842 | 1 210 033 | 1 242 009 | 1 241 013 | 1 209 972 | 959 622 | 1 076 611 |
| Egenkapital | 1 129 157 | 1 118 592 | 1 043 421 | 1 072 886 | 1 098 380 | 1 093 112 | 1 085 697 | 878 316 | 938 364 |
| Langsiktig gjeld | 51 883 | 55 382 | 56 360 | 53 672 | 52 317 | 46 800 | 24 000 | 11 576 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 91 629 | 160 458 | 80 062 | 83 476 | 91 312 | 101 101 | 100 275 | 69 730 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 272 669 | 1 334 431 | 1 179 842 | 1 210 033 | 1 242 009 | 1 241 013 | 1 209 972 | 959 622 | 1 076 611 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
Mer om driftsresultati
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
Mer om EBITDAi
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
Mer om driftsmargini
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
Mer om EBITDA-margini
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
Mer om resultatgradi
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
Mer om totalkapitalrentabiliteti
Avkastningen på eiernes kapital.
Mer om egenkapitalrentabiliteti
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Mer om lønnsandelSoliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
Mer om egenkapitalandeli
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Mer om gjeldsgradLikviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 1i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 2i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
Mer om bankinnskuddi
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Mer om arbeidskapitalVekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
Mer om omsetningsveksti
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Mer om resultatvekstUtbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
Mer om utbyttei
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Mer om utbyttegradRegnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Deloitte AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.