ORG.NR 911 939 223
FølgConstructer AS
- Aktivt
- Ulstein
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2013–2024
Driftsresultat
Mill. kr · 2013–2024
Årsresultat −0,2 · før skatt −0,2
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2024
Sum eiendeler 16,8 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
Mot bransjen
Driftsmargin · Eiendomsutvikling og boligprosjekter
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11 053 | 4 981 | 0 | 9 538 | 15 748 | 8 686 | 76 334 | 571 | 17 080 | 55 809 | 41 486 | 18 274 |
| Driftskostnader | −10 595 | −5 438 | 0 | −9 671 | −11 967 | −7 366 | −62 015 | −856 | −11 730 | −47 604 | −29 872 | −13 757 |
| Lønnskostnader | 0 | −710 | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | −3 | 0 | 0 |
| Av- og nedskrivninger | 0 | 0 | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Driftsresultat | 458 | −457 | 91 | −133 | 3 782 | 1 320 | 14 319 | −285 | 5 350 | 8 205 | 11 614 | 4 517 |
| EBITDA | 458 | −457 | – | −133 | 3 782 | 1 320 | 14 319 | −285 | 5 350 | 8 205 | 11 614 | 4 517 |
| Netto finansposter | −636 | −844 | 1 717 | −429 | −311 | −4 952 | −367 | −764 | −913 | −1 500 | −115 | −6 |
| Resultat før skatt | −177 | −1 301 | 1 808 | −562 | 3 471 | −3 632 | 13 952 | −1 049 | 4 437 | 6 705 | 11 499 | 4 512 |
| Skattekostnad | 0 | 0 | 102 | 124 | −773 | −267 | −3 202 | 237 | −1 115 | −1 817 | −3 115 | −1 265 |
| Årsresultat | −177 | −1 301 | 1 910 | −439 | 2 697 | −3 899 | 10 750 | −812 | 3 322 | 4 888 | 8 384 | 3 247 |
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 784 | – | – | – | – | 0 | 0 | 0 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 8 874 | 9 904 | 13 594 | 16 138 | 15 290 | 11 529 | 20 122 | 14 224 | 13 970 | 13 000 | 12 859 | 0 |
| Omløpsmidler | 7 951 | 16 730 | 28 294 | 29 320 | 27 084 | 25 961 | 25 893 | 67 073 | 21 670 | 42 797 | 28 933 | 26 036 |
| Varelager | 7 844 | 16 721 | 19 953 | 19 277 | 11 809 | 20 742 | 22 824 | 64 706 | 16 634 | 40 142 | 20 403 | 7 172 |
| Fordringer | 86 | 9 | 8 341 | 9 937 | 15 146 | 5 149 | 3 029 | 2 365 | 2 674 | 562 | 2 543 | 18 279 |
| Bankinnskudd | 22 | 0 | 0 | 107 | 130 | 70 | 40 | 2 | 2 362 | 2 093 | 5 987 | 585 |
| Sum eiendeler | 16 825 | 26 634 | 41 888 | 45 458 | 42 374 | 37 490 | 46 015 | 81 297 | 35 640 | 55 797 | 41 792 | 26 036 |
| Egenkapital | 7 676 | 7 853 | 9 154 | 7 244 | 7 683 | 14 294 | 14 630 | 13 951 | 13 889 | 10 566 | 30 | 3 267 |
| Langsiktig gjeld | 6 296 | 14 903 | 24 388 | 35 852 | 20 147 | 17 961 | 29 509 | 19 526 | 14 032 | 23 935 | 30 937 | 5 109 |
| Kortsiktig gjeld | 2 853 | 3 877 | 8 346 | 2 362 | 14 544 | 5 235 | 1 876 | 47 820 | 7 720 | 21 295 | 10 825 | 17 660 |
| Sum egenkapital og gjeld | 16 825 | 26 634 | 41 888 | 45 458 | 42 374 | 37 490 | 46 015 | 81 297 | 35 640 | 55 797 | 41 792 | 26 036 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2024 og endring fra 2023.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2024. Revisor: Moa Revisjon AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.