ORG.NR 988 300 403
FølgDanx AS
- Aktivt
- Oslo
- 80 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2010–2024
Driftsresultat
Mill. kr · 2010–2024
Årsresultat 10,6 · før skatt 13,5
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2024
Sum eiendeler 167,1 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
80 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Lastebil og godstransport
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2020/21 | 2020 | 2018/19 | 2018 | 2016/17 | 2016 | 2014/15 | 2014 | 2012/13 | 2012 | 2010/11 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 336 555 | 323 891 | 425 625 | 215 427 | 174 286 | 160 357 | 158 952 | 153 030 | 109 850 | 72 386 | 68 260 | 43 404 | 21 860 | 16 267 | 11 941 |
| Driftskostnader | −322 331 | −316 933 | −408 921 | −207 332 | −169 505 | −142 605 | −139 430 | −127 540 | −91 588 | −67 761 | −63 811 | −43 269 | −21 381 | −15 254 | −10 331 |
| Lønnskostnader | −42 538 | −34 215 | −39 856 | −22 809 | −18 976 | −17 571 | −15 722 | −16 375 | −11 723 | −8 673 | −7 512 | – | – | −559 | −499 |
| Av- og nedskrivninger | −286 | −414 | −738 | −537 | −643 | −806 | −565 | −795 | −577 | −449 | −480 | – | – | −47 | 0 |
| Driftsresultat | 14 224 | 6 958 | 16 704 | 8 096 | 4 781 | 17 752 | 19 521 | 25 490 | 18 263 | 4 625 | 4 449 | 136 | 479 | 1 014 | 1 610 |
| EBITDA | 14 509 | 7 372 | 17 442 | 8 633 | 5 424 | 18 558 | 20 087 | 26 285 | 18 839 | 5 074 | 4 928 | – | – | 1 061 | 1 610 |
| Netto finansposter | −688 | −710 | 699 | −1 472 | 1 208 | 641 | 196 | −114 | 144 | 262 | −375 | −134 | −117 | −87 | −224 |
| Resultat før skatt | 13 536 | 6 248 | 17 403 | 6 624 | 5 989 | 18 393 | 19 718 | 25 376 | 18 406 | 4 886 | 4 074 | 2 | 362 | 926 | 1 385 |
| Skattekostnad | −2 976 | −1 404 | −3 849 | −1 473 | −1 342 | −4 057 | −4 570 | −6 111 | −4 629 | −1 319 | −1 100 | −2 | −100 | −292 | −395 |
| Årsresultat | 10 560 | 4 844 | 13 554 | 5 151 | 4 647 | 14 335 | 15 148 | 19 265 | 13 777 | 3 567 | 2 974 | 0 | 261 | 634 | 990 |
| Utbytte | – | – | – | – | – | – | – | 10 000 | 13 000 | 3 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2020/21 | 2020 | 2018/19 | 2018 | 2016/17 | 2016 | 2014/15 | 2014 | 2012/13 | 2012 | 2010/11 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 70 129 | 70 413 | 1 530 | 2 591 | 1 631 | 1 498 | 1 694 | 2 005 | 1 982 | 1 226 | 931 | 1 555 | 784 | 743 | 447 |
| Omløpsmidler | 96 950 | 47 117 | 51 774 | 43 703 | 48 535 | 52 646 | 41 428 | 42 887 | 27 883 | 14 961 | 12 080 | 12 494 | 9 514 | 5 932 | 4 214 |
| Varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 81 534 | 43 120 | 48 163 | 30 749 | 23 738 | 43 418 | 40 412 | 40 380 | 22 613 | 13 541 | 9 919 | 10 860 | 8 516 | 5 306 | 3 012 |
| Bankinnskudd | 15 416 | 3 997 | 3 611 | 12 955 | 24 797 | 9 227 | 1 016 | 2 507 | 5 270 | 1 420 | 2 161 | 1 635 | 997 | 626 | 1 201 |
| Sum eiendeler | 167 079 | 117 529 | 53 304 | 46 294 | 50 165 | 54 144 | 43 121 | 44 893 | 29 865 | 16 187 | 13 012 | 14 049 | 10 297 | 6 675 | 4 661 |
| Egenkapital | 29 473 | 18 913 | 9 070 | 10 516 | 10 365 | 15 718 | 21 382 | 14 235 | 4 970 | 4 192 | 3 625 | 2 651 | 2 651 | 2 389 | 1 755 |
| Langsiktig gjeld | 18 000 | 14 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 15 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 119 606 | 84 616 | 44 235 | 35 778 | 39 801 | 0 | 21 724 | 0 | 0 | 11 995 | 9 387 | 11 397 | 7 646 | 4 286 | 2 905 |
| Sum egenkapital og gjeld | 167 079 | 117 529 | 53 304 | 46 294 | 50 165 | 54 144 | 43 121 | 14 235 | 4 970 | 16 187 | 13 012 | 14 049 | 10 297 | 6 675 | 4 661 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
Mer om driftsresultati
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
Mer om EBITDAi
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
Mer om driftsmargini
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
Mer om EBITDA-margini
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
Mer om resultatgradi
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
Mer om totalkapitalrentabiliteti
Avkastningen på eiernes kapital.
Mer om egenkapitalrentabiliteti
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Mer om lønnsandelSoliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
Mer om egenkapitalandeli
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Mer om gjeldsgradLikviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 1i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 2i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
Mer om bankinnskuddi
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Mer om arbeidskapitalVekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
Mer om omsetningsveksti
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Mer om resultatvekstUtbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
Mer om utbyttei
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Mer om utbyttegradRegnet ut fra regnskapet for 2024 og endring fra 2023.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2024. Revisor: Pricewaterhousecoopers AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.