ORG.NR 932 307 952
FølgDC Eikefet Aggregates AS
- Aktivt
- Alver
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 2,6 · før skatt 2,6
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 59,6 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
Mot bransjen
Driftsmargin · Bergverk, grus og stein
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7 743 | 207 380 | 119 981 | 129 357 | 124 009 | 140 922 | 102 934 | 105 090 | 158 996 | 146 510 | 133 561 | 148 484 | 166 022 | 128 662 | 128 218 |
| Driftskostnader | −7 150 | −134 777 | −143 654 | −182 553 | −141 830 | −133 086 | −111 857 | −118 867 | −174 624 | −150 410 | −126 390 | −141 964 | −162 953 | −129 962 | −125 618 |
| Lønnskostnader | – | – | – | −46 456 | −45 504 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Av- og nedskrivninger | – | – | – | −7 442 | −10 503 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Driftsresultat | 592 | 72 602 | −23 673 | −53 195 | −17 821 | 7 836 | −8 923 | −13 777 | −15 628 | −3 899 | 7 170 | 6 520 | 3 069 | −1 300 | 2 600 |
| EBITDA | – | – | – | −45 754 | −7 318 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto finansposter | 2 032 | −4 314 | −8 470 | −1 415 | −3 925 | −2 567 | −5 116 | −5 548 | −3 416 | −4 460 | −2 595 | −2 278 | −1 946 | −5 826 | −930 |
| Resultat før skatt | 2 625 | 68 289 | −32 143 | −54 610 | −21 746 | 5 269 | −14 039 | −19 326 | −19 045 | −8 359 | 4 575 | 4 242 | 1 123 | −7 126 | 1 670 |
| Skattekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | −3 699 | 1 936 | −1 795 | −2 747 | −797 | 2 022 | −431 |
| Årsresultat | 2 625 | 68 289 | −32 143 | −54 610 | −21 746 | 5 269 | −14 039 | −19 326 | −22 743 | −6 423 | 2 780 | 1 495 | 326 | −5 104 | 1 239 |
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 40 116 | 30 856 | 47 399 | 48 083 | 49 278 | 56 072 | 50 329 | 62 647 | 82 134 | 87 163 | 42 784 | 41 943 | 45 957 | 49 573 | 41 499 |
| Omløpsmidler | 19 518 | 33 905 | 69 820 | 65 465 | 67 789 | 69 156 | 72 729 | 40 011 | 49 632 | 46 564 | 65 364 | 49 763 | 43 506 | 34 326 | 43 225 |
| Varelager | 0 | 0 | 34 785 | 45 200 | 44 708 | 41 068 | 33 386 | 22 809 | 18 793 | – | – | 8 738 | 6 838 | 3 911 | 4 901 |
| Fordringer | 17 923 | 19 021 | 33 814 | 18 787 | 21 569 | 22 535 | 15 600 | 13 152 | 18 898 | – | – | 23 662 | 24 183 | 24 643 | 24 400 |
| Bankinnskudd | 1 595 | 14 885 | 1 221 | 1 478 | 1 513 | 5 554 | 23 744 | 4 050 | 11 941 | – | – | 17 364 | 12 485 | 5 772 | 13 925 |
| Sum eiendeler | 59 634 | 64 761 | 117 220 | 113 547 | 117 068 | 125 228 | 123 059 | 102 658 | 131 766 | 133 727 | 108 149 | 91 706 | 89 462 | 83 900 | 84 725 |
| Egenkapital | 47 311 | 44 687 | −23 602 | 8 541 | 9 226 | 30 972 | 4 611 | −21 363 | −2 037 | 20 706 | 27 150 | 24 370 | 16 391 | 16 065 | 21 168 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 7 085 | 78 580 | 26 073 | 65 180 | 51 111 | 67 640 | 72 521 | 73 563 | 76 159 | 29 618 | 34 225 | 37 323 | 41 225 | 41 903 |
| Kortsiktig gjeld | 5 088 | 12 990 | 62 242 | 78 934 | 42 661 | 43 145 | 50 807 | 51 500 | 60 240 | 36 862 | 51 380 | 33 112 | 35 748 | 26 610 | 21 653 |
| Sum egenkapital og gjeld | 59 634 | 64 761 | 117 220 | 113 547 | 117 068 | 125 228 | 123 059 | 102 658 | 131 766 | 133 727 | 108 149 | 91 706 | 89 462 | 83 900 | 84 725 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
Mer om driftsresultati
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
Mer om EBITDAi
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
Mer om driftsmargini
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
Mer om EBITDA-margini
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
Mer om resultatgradi
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
Mer om totalkapitalrentabiliteti
Avkastningen på eiernes kapital.
Mer om egenkapitalrentabiliteti
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Mer om lønnsandelSoliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
Mer om egenkapitalandeli
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Mer om gjeldsgradLikviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 1i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 2i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
Mer om bankinnskuddi
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Mer om arbeidskapitalVekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
Mer om omsetningsveksti
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Mer om resultatvekstUtbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
Mer om utbyttei
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Mer om utbyttegradRegnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Ernst & Young AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.