ORG.NR 910 114 441
FølgDelaval AS
- Aktivt
- Nordre Follo
- 157 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 21,7 · før skatt 27,9
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 220,0 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
157 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Engros maskiner og utstyr
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 758 113 | 686 648 | 636 960 | 595 351 | 584 466 | 565 442 | 577 970 | 535 702 | 550 771 | 564 717 | 518 322 | 494 405 | 478 416 | 409 628 | 417 298 |
| Driftskostnader | −731 806 | −654 715 | −607 496 | −572 188 | −561 687 | −550 962 | −568 541 | −516 831 | −525 752 | −559 888 | −514 433 | −490 160 | −476 272 | −406 502 | −413 411 |
| Lønnskostnader | −198 802 | −174 928 | −157 901 | −152 519 | −150 801 | −154 851 | −150 795 | −144 485 | −140 293 | – | – | −126 268 | −117 873 | – | – |
| Av- og nedskrivninger | −2 420 | −2 533 | −2 566 | −1 856 | −1 763 | −1 813 | −1 867 | −1 839 | −2 962 | – | – | −7 614 | −9 237 | – | – |
| Driftsresultat | 26 306 | 31 933 | 29 463 | 23 163 | 22 779 | 14 479 | 9 428 | 18 871 | 25 019 | 4 828 | 3 889 | 4 245 | 2 144 | 3 126 | 3 888 |
| EBITDA | 28 726 | 34 466 | 32 030 | 25 019 | 24 542 | 16 293 | 11 295 | 20 710 | 27 982 | – | – | 11 860 | 11 382 | – | – |
| Netto finansposter | 1 565 | 1 442 | 4 053 | 31 | −608 | 5 106 | 662 | 129 | 587 | 415 | 1 738 | 337 | 93 | −711 | −840 |
| Resultat før skatt | 27 871 | 33 375 | 33 516 | 23 194 | 22 171 | 19 586 | 10 090 | 19 000 | 25 606 | 5 243 | 5 627 | 4 582 | 2 238 | 2 415 | 3 047 |
| Skattekostnad | −6 155 | −7 469 | −7 440 | −5 157 | −5 013 | −4 011 | −3 016 | −4 552 | −6 374 | −1 691 | −2 086 | −1 294 | −1 029 | −785 | −946 |
| Årsresultat | 21 716 | 25 906 | 26 076 | 18 037 | 17 157 | 15 575 | 7 075 | 14 449 | 19 232 | 3 552 | 3 541 | 3 289 | 1 209 | 1 629 | 2 101 |
| Utbytte | 18 000 | 25 000 | 25 000 | – | – | – | – | – | 0 | – | – | – | – | – | – |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 14 457 | 12 591 | 11 154 | 11 184 | 9 983 | 10 151 | 10 616 | 8 930 | 8 157 | 11 512 | 15 616 | 19 407 | 24 553 | 26 197 | 29 659 |
| Omløpsmidler | 205 556 | 162 412 | 162 191 | 176 915 | 139 644 | 129 776 | 121 456 | 123 993 | 127 757 | 106 381 | 106 063 | 102 052 | 99 993 | 109 872 | 101 083 |
| Varelager | 49 862 | 41 754 | 37 333 | 38 741 | 34 941 | 30 087 | 33 718 | 30 382 | 26 533 | 24 515 | 28 620 | 32 122 | 24 568 | – | – |
| Fordringer | 143 961 | 110 600 | 113 909 | 130 676 | 97 910 | 92 626 | 80 549 | 86 672 | 94 724 | 75 973 | 66 297 | 60 949 | 68 555 | – | – |
| Bankinnskudd | 11 733 | 10 058 | 10 949 | 7 498 | 6 792 | 7 063 | 7 189 | 6 939 | 6 500 | 5 894 | 11 145 | 8 981 | 6 869 | – | – |
| Sum eiendeler | 220 013 | 175 003 | 173 346 | 188 099 | 149 626 | 139 926 | 132 072 | 132 923 | 135 914 | 117 894 | 121 678 | 121 459 | 124 545 | 136 069 | 130 741 |
| Egenkapital | 13 563 | 9 847 | 8 942 | 7 865 | 4 853 | 4 696 | 4 621 | 4 546 | 23 097 | 7 366 | 7 314 | 16 773 | 15 916 | 13 664 | 13 234 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 203 | 73 | 2 663 | 1 348 | 3 120 | 2 139 | 1 776 | 2 478 |
| Kortsiktig gjeld | 206 450 | 165 156 | 164 404 | 180 234 | 144 774 | 135 231 | 127 452 | 127 174 | 112 743 | 107 865 | 113 016 | 101 567 | 106 491 | 120 630 | 115 029 |
| Sum egenkapital og gjeld | 220 013 | 175 003 | 173 346 | 188 099 | 149 626 | 139 926 | 132 072 | 132 923 | 135 914 | 117 894 | 121 678 | 121 459 | 124 545 | 136 069 | 130 741 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
Mer om driftsresultati
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
Mer om EBITDAi
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
Mer om driftsmargini
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
Mer om EBITDA-margini
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
Mer om resultatgradi
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
Mer om totalkapitalrentabiliteti
Avkastningen på eiernes kapital.
Mer om egenkapitalrentabiliteti
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Mer om lønnsandelSoliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
Mer om egenkapitalandeli
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Mer om gjeldsgradLikviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 1i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 2i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
Mer om bankinnskuddi
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Mer om arbeidskapitalVekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
Mer om omsetningsveksti
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Mer om resultatvekstUtbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
Mer om utbyttei
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Mer om utbyttegradRegnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Ernst & Young AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.