ORG.NR 983 258 123
FølgDops AS
- Aktivt
- Oslo
- 8 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 2,4 · før skatt 3,1
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 7,8 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
8 registrertMot bransjen
Driftsmargin · IT-konsulenter og drift
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15 499 | 15 313 | 14 381 | 12 361 | 12 324 | 9 932 | 7 361 | 5 198 | 6 380 | 5 422 | 4 087 | 2 812 | 2 497 | 3 016 | 2 896 |
| Driftskostnader | −12 438 | −12 908 | −11 546 | −9 895 | −9 446 | −7 851 | −5 913 | −3 829 | −4 612 | −4 438 | −2 716 | −1 788 | −2 091 | −2 599 | −2 165 |
| Lønnskostnader | −10 721 | −10 868 | −9 707 | −8 100 | −7 983 | −6 299 | −4 604 | −2 978 | – | −2 751 | −1 278 | −656 | −1 165 | −1 881 | −1 514 |
| Av- og nedskrivninger | −179 | −197 | −169 | −179 | −132 | −102 | −79 | −29 | – | −39 | −20 | −21 | −25 | −26 | −29 |
| Driftsresultat | 3 061 | 2 405 | 2 836 | 2 466 | 2 878 | 2 081 | 1 448 | 1 369 | 1 768 | 984 | 1 371 | 1 023 | 405 | 417 | 731 |
| EBITDA | 3 240 | 2 602 | 3 005 | 2 644 | 3 010 | 2 183 | 1 527 | 1 398 | – | 1 023 | 1 392 | 1 044 | 430 | 443 | 760 |
| Netto finansposter | −2 | −4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 9 | 5 | 13 | 20 | 17 | 21 | 19 |
| Resultat før skatt | 3 059 | 2 401 | 2 836 | 2 465 | 2 878 | 2 081 | 1 448 | 1 373 | 1 777 | 989 | 1 385 | 1 043 | 422 | 439 | 749 |
| Skattekostnad | −692 | −556 | −645 | −543 | −634 | −458 | −319 | −316 | −428 | −247 | −373 | −244 | −118 | −123 | −210 |
| Årsresultat | 2 367 | 1 846 | 2 191 | 1 922 | 2 244 | 1 623 | 1 130 | 1 057 | 1 349 | 742 | 1 011 | 799 | 304 | 316 | 539 |
| Utbytte | 1 846 | 1 846 | 2 000 | 1 624 | 1 624 | 1 624 | 1 160 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 236 | 0 | 0 | 303 | 299 | 246 | 207 | 44 | 73 | 111 | 150 | 72 | 70 | 70 | 47 |
| Omløpsmidler | 7 545 | 6 351 | 6 408 | 5 380 | 5 027 | 3 830 | 2 788 | 2 315 | 2 597 | 1 817 | 1 918 | 1 409 | 958 | 1 247 | 1 217 |
| Varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 1 299 | 1 659 | 2 039 | 1 853 | 879 | 1 105 | 1 066 | 517 | 614 | 588 | 293 | 341 | 253 | 263 | 526 |
| Bankinnskudd | 6 246 | 4 691 | 4 368 | 3 527 | 4 148 | 2 725 | 1 722 | 1 797 | 1 984 | 1 229 | 1 625 | 1 067 | 705 | 984 | 690 |
| Sum eiendeler | 7 780 | 6 621 | 6 827 | 5 683 | 5 326 | 4 077 | 2 995 | 2 359 | 2 671 | 1 928 | 2 068 | 1 480 | 1 028 | 1 317 | 1 264 |
| Egenkapital | 1 732 | 1 211 | 1 211 | 1 020 | 721 | 101 | 102 | 132 | 176 | 127 | 185 | 374 | 375 | 371 | 455 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 8 | 9 | 3 | 1 | 1 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 6 048 | 5 410 | 5 616 | 4 663 | 4 605 | 0 | 2 893 | 2 225 | 2 491 | 1 793 | 1 873 | 1 104 | 652 | 945 | 808 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 780 | 6 621 | 6 827 | 5 683 | 5 326 | 4 077 | 2 995 | 2 359 | 2 671 | 1 928 | 2 068 | 1 480 | 1 028 | 1 317 | 1 264 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: ABC Revisjon AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.