ORG.NR 996 739 708
FølgEikaas Drift AS
- Aktivt
- Lindesnes
- 32 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 1,1 · før skatt 1,5
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 7,9 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
32 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Dagligvarebutikker
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 35 758 | 31 100 | 28 785 | 29 386 | 29 368 | 27 977 | 24 385 | 20 401 | 18 462 | 18 822 | 17 134 | 19 316 | 20 686 | 20 861 | 16 008 |
| Driftskostnader | −34 294 | −30 345 | −28 675 | −28 717 | −28 414 | −26 128 | −23 474 | −19 897 | −18 350 | −18 694 | −16 748 | −19 287 | −20 282 | −20 038 | −15 404 |
| Lønnskostnader | −7 247 | −6 429 | −6 396 | −5 940 | −5 527 | −4 894 | −4 527 | – | – | −3 581 | −3 372 | −3 621 | −3 647 | −2 601 | −2 169 |
| Av- og nedskrivninger | −740 | −665 | −579 | −648 | −478 | −368 | −356 | – | – | −149 | −156 | −166 | −165 | −80 | −54 |
| Driftsresultat | 1 464 | 756 | 110 | 669 | 955 | 1 849 | 911 | 504 | 112 | 127 | 387 | 29 | 404 | 824 | 604 |
| EBITDA | 2 204 | 1 421 | 689 | 1 317 | 1 433 | 2 217 | 1 267 | – | – | 277 | 542 | 195 | 569 | 904 | 659 |
| Netto finansposter | −1 | 1 | 3 | −1 | −1 | −2 | −4 | −18 | −16 | −13 | −15 | −26 | −32 | −15 | −3 |
| Resultat før skatt | 1 464 | 756 | 113 | 669 | 954 | 1 846 | 907 | 487 | 97 | 115 | 371 | 3 | 372 | 808 | 602 |
| Skattekostnad | −323 | −176 | −26 | −148 | −211 | −407 | −192 | −120 | −24 | −29 | −102 | −1 | −105 | −227 | −165 |
| Årsresultat | 1 141 | 581 | 87 | 520 | 743 | 1 439 | 715 | 367 | 72 | 85 | 269 | 2 | 267 | 582 | 436 |
| Utbytte | 1 140 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | 0 | 0 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 1 655 | 1 394 | 1 649 | 1 499 | 1 528 | 818 | 690 | 1 009 | 1 237 | 965 | 770 | 847 | 962 | 80 | 150 |
| Omløpsmidler | 6 232 | 5 048 | 4 567 | 5 604 | 4 473 | 5 492 | 3 430 | 2 452 | 2 421 | 2 954 | 3 720 | 2 408 | 2 451 | 2 983 | 1 940 |
| Varelager | 1 915 | 1 386 | 1 613 | – | – | – | – | 1 186 | 1 271 | 1 563 | 1 273 | 1 016 | 1 051 | 1 119 | 1 198 |
| Fordringer | 2 669 | 2 224 | 1 935 | – | – | – | – | 616 | 728 | 838 | 1 614 | 941 | 427 | 420 | 318 |
| Bankinnskudd | 1 648 | 1 439 | 1 019 | – | – | – | – | 650 | 422 | 552 | 833 | 451 | 973 | 1 444 | 424 |
| Sum eiendeler | 7 887 | 6 443 | 6 216 | 7 103 | 6 001 | 6 309 | 4 120 | 3 461 | 3 658 | 3 919 | 4 490 | 3 255 | 3 413 | 3 062 | 2 090 |
| Egenkapital | 1 700 | 1 699 | 1 698 | 1 612 | 1 528 | 1 532 | 1 293 | 1 278 | 911 | 838 | 753 | 1 388 | 1 385 | 1 118 | 536 |
| Langsiktig gjeld | 27 | 60 | 31 | 0 | 0 | 9 | 17 | 0 | 0 | 139 | 278 | 417 | 556 | 660 | 2 |
| Kortsiktig gjeld | 6 160 | 4 684 | 4 487 | 0 | 0 | 4 768 | 2 809 | 0 | 0 | 2 942 | 3 459 | 1 451 | 1 472 | 1 284 | 1 552 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 887 | 6 443 | 6 216 | 1 612 | 1 528 | 6 309 | 4 120 | 1 278 | 911 | 3 919 | 4 490 | 3 255 | 3 413 | 3 062 | 2 090 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Velle Revisjon AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.