ORG.NR 984 033 540
FølgEndre AS
- Aktivt
- Eigersund
- 10 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 1,1 · før skatt 1,5
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 8,6 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
10 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Klesbutikker og skobutikker
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12 480 | 11 576 | 11 934 | 12 782 | 11 408 | 8 622 | 8 683 | 8 666 | 8 167 | 8 725 | 8 561 | 8 337 | 7 572 | 8 019 | 8 048 |
| Driftskostnader | −11 023 | −10 530 | −10 735 | −11 558 | −9 811 | −7 622 | −7 667 | −7 848 | −7 487 | −7 892 | −7 944 | −7 393 | −6 831 | −7 499 | −7 305 |
| Lønnskostnader | −2 961 | −2 757 | −2 719 | −2 577 | −2 241 | −1 929 | −2 212 | −2 109 | −2 018 | −2 273 | −2 239 | −2 181 | −1 890 | −1 947 | −1 781 |
| Av- og nedskrivninger | −46 | −110 | −110 | −123 | −124 | −128 | −133 | −133 | −121 | −121 | −96 | −5 | −14 | −14 | −10 |
| Driftsresultat | 1 457 | 1 046 | 1 200 | 1 224 | 1 597 | 1 000 | 1 016 | 818 | 681 | 833 | 617 | 944 | 741 | 520 | 743 |
| EBITDA | 1 503 | 1 156 | 1 310 | 1 348 | 1 721 | 1 128 | 1 149 | 951 | 802 | 954 | 713 | 949 | 755 | 534 | 753 |
| Netto finansposter | 19 | 5 | −1 | 2 | 2 | 4 | 6 | 66 | 0 | 8 | 30 | 51 | 48 | 48 | 34 |
| Resultat før skatt | 1 476 | 1 051 | 1 199 | 1 226 | 1 599 | 1 004 | 1 022 | 884 | 680 | 841 | 647 | 995 | 789 | 568 | 777 |
| Skattekostnad | −334 | −243 | −240 | −312 | −356 | −225 | −229 | −193 | −172 | −210 | −173 | −270 | −212 | −157 | −216 |
| Årsresultat | 1 142 | 808 | 959 | 914 | 1 242 | 779 | 792 | 691 | 509 | 631 | 474 | 725 | 576 | 411 | 561 |
| Utbytte | 400 | 400 | 300 | 0 | 0 | – | – | – | – | 400 | 400 | 200 | 400 | – | – |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 100 | 146 | 256 | 367 | 490 | 614 | 742 | 875 | 947 | 1 068 | 1 189 | 100 | 105 | 119 | 184 |
| Omløpsmidler | 8 508 | 7 399 | 6 949 | 6 984 | 6 263 | 7 882 | 7 096 | 6 364 | 6 009 | 5 750 | 5 411 | 6 329 | 5 927 | 5 337 | 5 771 |
| Varelager | 3 215 | 3 157 | 3 107 | 2 892 | 2 309 | 2 621 | 2 706 | 2 368 | 2 414 | 2 449 | 2 246 | 1 966 | 1 889 | 1 963 | 2 012 |
| Fordringer | 194 | 65 | 70 | 280 | 150 | 143 | 120 | 135 | 146 | 119 | 141 | 106 | 99 | 98 | 92 |
| Bankinnskudd | 5 099 | 4 177 | 3 772 | 3 813 | 3 804 | 5 118 | 4 271 | 3 860 | 3 449 | 3 182 | 3 024 | 4 256 | 3 939 | 3 276 | 3 667 |
| Sum eiendeler | 8 608 | 7 545 | 7 205 | 7 351 | 6 753 | 8 496 | 7 838 | 7 239 | 6 956 | 6 818 | 6 600 | 6 429 | 6 032 | 5 456 | 5 955 |
| Egenkapital | 6 246 | 5 504 | 5 096 | 4 437 | 3 523 | 6 281 | 5 901 | 5 509 | 5 218 | 5 109 | 4 879 | 4 805 | 4 280 | 4 104 | 4 092 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 | 39 | 45 | 48 | 49 | 46 | 6 | 9 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 2 362 | 2 041 | 2 109 | 2 914 | 3 230 | 2 206 | 1 898 | 1 685 | 1 690 | 1 660 | 1 676 | 1 618 | 1 743 | 1 352 | 1 863 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 608 | 7 545 | 7 205 | 7 351 | 6 753 | 8 496 | 7 838 | 7 239 | 6 956 | 6 818 | 6 600 | 6 429 | 6 032 | 5 456 | 5 955 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Tell Norge AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.