ORG.NR 985 200 564
FølgErgosystem AS
- Aktivt
- Hå
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 4,2 · før skatt 5,4
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 12,3 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
Mot bransjen
Driftsmargin · Ingeniører og teknisk rådgivning
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 29 207 | 19 492 | 23 408 | 23 721 | 23 557 | 23 522 | 23 938 | 18 645 | 17 579 | 13 522 | 13 717 | 14 816 | 11 885 | 8 728 | 8 168 |
| Driftskostnader | −23 948 | −18 499 | −20 897 | −21 102 | −20 916 | −19 631 | −19 293 | −16 672 | −15 628 | −11 967 | −11 937 | −12 764 | −10 032 | −7 462 | −7 065 |
| Lønnskostnader | −256 | −256 | −256 | −256 | −256 | −217 | −192 | −137 | −183 | −183 | −183 | −176 | −164 | −164 | −164 |
| Av- og nedskrivninger | −51 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | −7 | −7 | −7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Driftsresultat | 5 259 | 993 | 2 511 | 2 619 | 2 641 | 3 892 | 4 646 | 1 972 | 1 951 | 1 556 | 1 780 | 2 052 | 1 853 | 1 266 | 1 103 |
| EBITDA | 5 310 | 993 | 2 511 | 2 619 | 2 641 | 3 892 | 4 653 | 1 980 | 1 958 | 1 556 | 1 780 | 2 052 | 1 853 | 1 266 | 1 103 |
| Netto finansposter | 155 | 200 | 72 | 61 | 21 | 14 | 12 | −2 | −4 | −5 | 17 | 11 | 16 | 11 | 18 |
| Resultat før skatt | 5 415 | 1 192 | 2 583 | 2 681 | 2 662 | 3 906 | 4 658 | 1 971 | 1 947 | 1 551 | 1 797 | 2 063 | 1 869 | 1 277 | 1 121 |
| Skattekostnad | −1 190 | −262 | −568 | −590 | −586 | −860 | −1 025 | −453 | −467 | −388 | −485 | −557 | −523 | −358 | −314 |
| Årsresultat | 4 225 | 930 | 2 015 | 2 091 | 2 077 | 3 046 | 3 633 | 1 517 | 1 480 | 1 163 | 1 312 | 1 506 | 1 346 | 919 | 807 |
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 3 000 | 0 | 3 000 | 0 | 1 500 | – | – | 1 500 | 1 345 | 900 | 800 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 109 | 0 | 0 | 0 | 7 | 0 | 0 | 7 | 14 | 22 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 12 230 | 10 595 | 11 056 | 11 546 | 13 906 | 12 842 | 16 286 | 3 747 | 4 460 | 3 615 | 4 350 | 4 323 | 4 845 | 2 978 | 2 681 |
| Varelager | 3 640 | 3 287 | 3 518 | 6 119 | 5 778 | 3 163 | 7 661 | 687 | 1 164 | 1 286 | 735 | 1 049 | 1 511 | 1 360 | 1 106 |
| Fordringer | 6 | 1 593 | 881 | 2 048 | 2 714 | 3 131 | 5 996 | 1 147 | 2 595 | 1 767 | 1 887 | 2 431 | 1 125 | 1 046 | 1 078 |
| Bankinnskudd | 8 583 | 5 715 | 6 656 | 3 379 | 5 414 | 6 549 | 2 630 | 1 913 | 701 | 561 | 1 729 | 844 | 2 209 | 572 | 497 |
| Sum eiendeler | 12 338 | 10 595 | 11 056 | 11 546 | 13 913 | 12 842 | 16 286 | 3 754 | 4 474 | 3 636 | 4 350 | 4 323 | 4 845 | 2 978 | 2 681 |
| Egenkapital | 4 989 | 4 764 | 6 834 | 4 820 | 4 729 | 5 652 | 2 607 | 1 974 | 456 | 476 | 513 | 501 | 495 | 494 | 475 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 7 349 | 5 830 | 4 222 | 6 726 | 0 | 0 | 0 | 1 779 | 4 017 | 3 159 | 3 837 | 3 823 | 4 350 | 2 484 | 2 207 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 338 | 10 595 | 11 056 | 11 546 | 13 913 | 5 652 | 2 607 | 3 754 | 4 474 | 3 636 | 4 350 | 4 323 | 4 845 | 2 978 | 2 681 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Orstad Revisjon AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.