ORG.NR 898 623 572
FølgEvask AS
- Aktivt
- Sola
- 24 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2012–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2012–2025
Årsresultat 0,9 · før skatt 1,2
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 5,5 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
24 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Renhold
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013/14 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 14 329 | 14 772 | 9 853 | 8 063 | 5 721 | 5 156 | 5 584 | 5 281 | 4 807 | 4 519 | 4 740 | 4 120 | 3 212 | 656 |
| Driftskostnader | −13 314 | −12 897 | −9 011 | −7 281 | −5 551 | −4 852 | −5 460 | −5 173 | −4 606 | −4 294 | −4 366 | −4 153 | −3 206 | −743 |
| Lønnskostnader | −11 801 | −11 482 | −7 991 | −6 239 | – | – | – | −4 507 | −4 012 | −3 689 | −3 830 | −3 604 | −2 810 | −503 |
| Av- og nedskrivninger | −178 | −132 | −52 | −39 | – | – | – | −13 | −12 | −7 | −14 | −11 | −9 | −3 |
| Driftsresultat | 1 015 | 1 874 | 842 | 782 | 169 | 304 | 123 | 108 | 201 | 225 | 374 | −33 | 6 | −87 |
| EBITDA | 1 193 | 2 006 | 895 | 821 | – | – | – | 121 | 213 | 232 | 388 | −23 | 15 | −84 |
| Netto finansposter | 159 | 58 | 23 | 18 | 10 | 14 | 5 | 11 | 8 | 6 | 4 | −5 | −4 | −5 |
| Resultat før skatt | 1 174 | 1 933 | 865 | 800 | 179 | 318 | 129 | 119 | 209 | 231 | 377 | −38 | 3 | −91 |
| Skattekostnad | −260 | −425 | −190 | −176 | −39 | −70 | −29 | −28 | −50 | −58 | −102 | 6 | −2 | 28 |
| Årsresultat | 915 | 1 507 | 675 | 624 | 140 | 248 | 100 | 92 | 159 | 172 | 275 | −32 | 1 | −63 |
| Utbytte | – | – | – | 500 | 327 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013/14 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 629 | 589 | 170 | 138 | 110 | 135 | 87 | 45 | 52 | 17 | 49 | 96 | 74 | 60 |
| Omløpsmidler | 4 917 | 5 142 | 3 608 | 2 894 | 1 746 | 1 663 | 1 490 | 1 818 | 1 662 | 1 567 | 1 326 | 781 | 919 | 234 |
| Varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 1 847 | 1 637 | 1 429 | 1 009 | 845 | 630 | 667 | 1 116 | 941 | 861 | 730 | 539 | 788 | 193 |
| Bankinnskudd | 1 951 | 3 505 | 2 179 | 1 885 | 900 | 1 034 | 823 | 702 | 722 | 707 | 595 | 242 | 130 | 41 |
| Sum eiendeler | 5 547 | 5 730 | 3 778 | 3 032 | 1 856 | 1 798 | 1 576 | 1 863 | 1 714 | 1 585 | 1 375 | 877 | 993 | 293 |
| Egenkapital | 1 496 | 1 181 | 674 | 499 | 375 | 563 | 314 | 624 | 532 | 373 | 201 | −75 | −42 | −43 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 4 051 | 4 549 | 3 104 | 2 533 | 1 481 | 1 236 | 1 262 | 1 240 | 1 182 | 1 212 | 1 172 | 951 | 1 035 | 336 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 547 | 5 730 | 3 778 | 3 032 | 1 856 | 1 798 | 1 576 | 1 863 | 1 714 | 1 585 | 1 375 | 877 | 993 | 293 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Cedra Norge AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.