ORG.NR 983 053 041
FølgExpectit AS
- Aktivt
- Nordre Follo
- 17 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 3,2 · før skatt 4,2
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 11,2 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
17 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Datasentre og hosting
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 24 265 | 23 109 | 22 045 | 19 557 | 16 782 | 15 689 | 13 545 | 12 224 | 12 531 | 12 215 | 9 750 | 9 625 | 8 995 | 8 559 | 6 146 |
| Driftskostnader | −20 228 | −20 080 | −19 377 | −16 982 | −14 251 | −13 943 | −12 752 | −11 789 | −11 770 | −11 013 | −9 718 | −8 681 | −8 482 | −8 200 | −5 565 |
| Lønnskostnader | −8 514 | −7 750 | – | −6 227 | −5 890 | −5 607 | −5 306 | −5 056 | – | −4 146 | −3 474 | −3 115 | −3 190 | −3 808 | −2 751 |
| Av- og nedskrivninger | −563 | −575 | – | −233 | −68 | −287 | −269 | −264 | – | −223 | −214 | −229 | −324 | −333 | −166 |
| Driftsresultat | 4 037 | 3 029 | 2 668 | 2 576 | 2 531 | 1 746 | 793 | 434 | 761 | 1 202 | 32 | 943 | 513 | 359 | 581 |
| EBITDA | 4 600 | 3 604 | – | 2 809 | 2 599 | 2 034 | 1 062 | 699 | – | 1 425 | 246 | 1 173 | 837 | 692 | 747 |
| Netto finansposter | 117 | 85 | 50 | 2 | −7 | −7 | 14 | 5 | 5 | −5 | −1 | 17 | 23 | 29 | 26 |
| Resultat før skatt | 4 154 | 3 114 | 2 718 | 2 578 | 2 524 | 1 740 | 807 | 439 | 765 | 1 197 | 31 | 961 | 536 | 389 | 608 |
| Skattekostnad | −914 | −685 | −554 | −552 | −490 | −459 | −192 | −100 | −200 | −288 | −9 | −272 | −200 | −130 | −164 |
| Årsresultat | 3 240 | 2 429 | 2 164 | 2 026 | 2 035 | 1 281 | 616 | 339 | 565 | 909 | 23 | 689 | 336 | 259 | 443 |
| Utbytte | – | – | – | – | – | 600 | 300 | 700 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 2 251 | 2 313 | 1 701 | 639 | 279 | 276 | 255 | 463 | 422 | 525 | 363 | 273 | 416 | 407 | 474 |
| Omløpsmidler | 8 909 | 8 884 | 7 197 | 8 196 | 5 621 | 6 395 | 4 767 | 3 652 | 3 785 | 3 986 | 2 396 | 2 920 | 2 375 | 2 633 | 1 870 |
| Varelager | 324 | 19 | 16 | 79 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 81 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 2 869 | 4 678 | 2 574 | 2 963 | 2 710 | 3 925 | 3 124 | 2 512 | 2 238 | 2 147 | 949 | 1 027 | 1 178 | 1 364 | 837 |
| Bankinnskudd | 5 717 | 4 187 | 4 607 | 5 153 | 2 895 | 2 454 | 1 628 | 1 124 | 1 531 | 1 823 | 1 431 | 1 812 | 1 196 | 1 268 | 1 032 |
| Sum eiendeler | 11 160 | 11 197 | 8 898 | 8 835 | 5 899 | 6 671 | 5 023 | 4 115 | 4 206 | 4 511 | 2 759 | 3 193 | 2 791 | 3 040 | 2 344 |
| Egenkapital | 1 160 | 1 121 | 1 092 | 927 | 902 | 1 667 | 986 | 671 | 1 032 | 1 267 | 958 | 935 | 846 | 510 | 963 |
| Langsiktig gjeld | 86 | 60 | 11 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 13 |
| Kortsiktig gjeld | 9 914 | 10 016 | 7 795 | 7 908 | 4 998 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 244 | 1 801 | 2 258 | 1 945 | 2 530 | 1 368 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 160 | 11 197 | 8 898 | 8 835 | 5 899 | 1 667 | 986 | 671 | 1 032 | 4 511 | 2 759 | 3 193 | 2 791 | 3 040 | 2 344 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Cedra Norge AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.