ORG.NR 997 425 871
FølgFirecom AS
- Aktivt
- Stavanger
- 12 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 11,4 · før skatt 14,2
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 27,1 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
12 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Ingeniører og teknisk rådgivning
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 48 116 | 40 099 | 18 497 | 32 697 | 22 313 | 32 622 | 21 246 | 18 535 | 27 228 | 14 181 | 12 067 | 16 577 | 15 998 | 9 595 | 779 |
| Driftskostnader | −33 668 | −30 565 | −15 120 | −27 140 | −16 621 | −25 279 | −16 894 | −14 555 | −25 338 | −12 865 | −10 001 | −12 048 | −10 594 | −7 480 | −706 |
| Lønnskostnader | −10 841 | −8 702 | −8 118 | −7 267 | −6 930 | −9 401 | −6 093 | −7 022 | −6 325 | −5 815 | −5 721 | −6 979 | −7 321 | −5 977 | −505 |
| Av- og nedskrivninger | −237 | −142 | −163 | −154 | −151 | −151 | −56 | −22 | −29 | −39 | −39 | −139 | −116 | −111 | −6 |
| Driftsresultat | 14 449 | 9 534 | 3 377 | 5 558 | 5 692 | 7 343 | 4 352 | 3 980 | 1 891 | 1 316 | 2 066 | 4 530 | 5 404 | 2 115 | 73 |
| EBITDA | 14 686 | 9 677 | 3 540 | 5 712 | 5 843 | 7 494 | 4 408 | 4 002 | 1 919 | 1 355 | 2 105 | 4 668 | 5 519 | 2 226 | 79 |
| Netto finansposter | −295 | 12 | −105 | −215 | −154 | −113 | −107 | −54 | −43 | −22 | 10 | 68 | 49 | −3 | −8 |
| Resultat før skatt | 14 154 | 9 546 | 3 272 | 5 343 | 5 538 | 7 230 | 4 245 | 3 926 | 1 847 | 1 294 | 2 076 | 4 598 | 5 452 | 2 112 | 65 |
| Skattekostnad | −2 791 | −2 464 | −794 | −1 145 | −1 253 | −1 589 | −930 | −906 | −445 | −361 | −617 | −1 342 | −1 530 | −613 | −15 |
| Årsresultat | 11 362 | 7 082 | 2 478 | 4 197 | 4 286 | 5 641 | 3 315 | 3 020 | 1 402 | 934 | 1 460 | 3 256 | 3 923 | 1 499 | 50 |
| Utbytte | 11 000 | 6 000 | – | 4 000 | 3 200 | 4 800 | 2 400 | 2 400 | 1 200 | – | 0 | 3 000 | 3 600 | 1 400 | 0 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 3 032 | 2 737 | 2 879 | 3 043 | 3 150 | 3 301 | 3 452 | 1 | 23 | 52 | 108 | 129 | 206 | 223 | 334 |
| Omløpsmidler | 24 029 | 18 203 | 12 396 | 15 702 | 11 353 | 16 111 | 10 217 | 9 757 | 9 306 | 5 584 | 4 569 | 7 867 | 8 116 | 4 504 | 880 |
| Varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 12 094 | 13 784 | 2 649 | 9 299 | 4 650 | 11 704 | 4 276 | 2 310 | 9 007 | 2 131 | 1 497 | 2 160 | 1 780 | 2 274 | 880 |
| Bankinnskudd | 11 935 | 4 418 | 9 746 | 6 402 | 6 703 | 4 407 | 5 941 | 7 448 | 299 | 3 452 | 3 073 | 5 707 | 6 336 | 2 229 | 1 |
| Sum eiendeler | 27 061 | 20 940 | 15 275 | 18 744 | 14 503 | 19 412 | 13 669 | 9 758 | 9 329 | 5 635 | 4 678 | 7 997 | 8 322 | 4 727 | 1 215 |
| Egenkapital | 6 704 | 6 341 | 5 259 | 6 781 | 6 584 | 5 498 | 4 657 | 3 742 | 3 122 | 2 920 | 2 587 | 1 127 | 871 | 549 | 450 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 1 581 | 1 821 | 2 582 | 2 259 | 2 982 | 2 611 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 22 | 15 |
| Kortsiktig gjeld | 19 016 | 13 018 | 8 195 | 9 382 | 5 661 | 10 932 | 6 401 | 6 016 | 6 206 | 2 715 | 0 | 6 870 | 7 446 | 4 156 | 750 |
| Sum egenkapital og gjeld | 27 061 | 20 940 | 15 275 | 18 744 | 14 503 | 19 412 | 13 669 | 9 758 | 9 329 | 5 635 | 4 678 | 7 997 | 8 322 | 4 727 | 1 215 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: BDO AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.