ORG.NR 999 654 657
FølgFuture Logistics AS
- Aktivt
- Nordre Follo
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2013–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2013–2025
Årsresultat 1,8 · før skatt 2,4
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 10,8 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
Mot bransjen
Driftsmargin · Havner, terminaler, flyplasser og parkering
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 80 623 | 67 661 | 65 756 | 55 642 | 40 925 | 44 963 | 48 195 | 49 315 | 63 201 | 60 368 | 62 486 | 45 890 | 22 912 |
| Driftskostnader | −78 261 | −65 257 | −62 522 | −53 358 | −39 675 | −42 556 | −47 240 | −48 715 | −60 681 | −59 064 | −61 279 | −45 020 | −22 599 |
| Lønnskostnader | −4 231 | −2 753 | −2 451 | −2 050 | −1 745 | −1 823 | −1 815 | −1 625 | −1 641 | −1 730 | −2 165 | −1 787 | −1 214 |
| Av- og nedskrivninger | −100 | −24 | −12 | −8 | −5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Driftsresultat | 2 362 | 2 404 | 3 235 | 2 284 | 1 250 | 2 407 | 955 | 600 | 2 520 | 1 304 | 1 206 | 870 | 313 |
| EBITDA | 2 463 | 2 429 | 3 246 | 2 292 | 1 255 | 2 407 | 955 | 600 | 2 520 | 1 304 | 1 206 | 870 | 313 |
| Netto finansposter | −12 | 241 | 164 | −20 | −46 | −225 | −109 | −3 | −114 | 34 | −223 | −312 | −291 |
| Resultat før skatt | 2 351 | 2 645 | 3 399 | 2 264 | 1 204 | 2 182 | 847 | 597 | 2 406 | 1 338 | 983 | 558 | 21 |
| Skattekostnad | −555 | −604 | −768 | −529 | −267 | −488 | −202 | −165 | −602 | −349 | −297 | −172 | −14 |
| Årsresultat | 1 795 | 2 041 | 2 630 | 1 735 | 936 | 1 694 | 645 | 432 | 1 805 | 989 | 687 | 386 | 7 |
| Utbytte | – | 1 800 | 2 430 | 1 794 | 937 | 2 181 | 600 | – | – | – | – | 380 | 0 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 1 126 | 65 | 92 | 43 | 39 | 23 | 23 | 16 | 16 | 23 | 15 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 9 639 | 11 622 | 9 098 | 8 473 | 5 783 | 7 422 | 8 012 | 6 919 | 12 111 | 9 781 | 8 859 | 6 304 | 4 364 |
| Varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 5 514 | 5 665 | 4 777 | 5 140 | 3 723 | 3 716 | 6 474 | 5 570 | 8 669 | 7 430 | 6 386 | 5 706 | 3 294 |
| Bankinnskudd | 4 124 | 5 957 | 4 320 | 3 333 | 2 060 | 3 707 | 1 538 | 1 350 | 3 442 | 2 351 | 2 472 | 598 | 1 070 |
| Sum eiendeler | 10 764 | 11 687 | 9 190 | 8 516 | 5 822 | 7 445 | 8 035 | 6 936 | 12 128 | 9 805 | 8 874 | 6 305 | 4 364 |
| Egenkapital | 686 | 486 | 245 | 45 | 104 | 104 | 591 | 546 | 413 | 109 | 100 | 36 | 31 |
| Langsiktig gjeld | 1 068 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 9 010 | 11 201 | 8 945 | 8 471 | 5 718 | 7 341 | 7 444 | 6 384 | 11 714 | 9 696 | 8 774 | 6 268 | 4 334 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 764 | 11 687 | 9 190 | 8 516 | 5 822 | 7 445 | 8 035 | 6 936 | 12 128 | 9 805 | 8 874 | 6 305 | 4 364 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Eira Revisjon & Rådgivning AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.