ORG.NR 993 098 299
FølgImera AS
- Aktivt
- Tromsø
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 4,3 · før skatt 5,5
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 177,6 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
Mot bransjen
Driftsmargin · Utleie av eiendom
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 20 805 | 20 594 | 19 580 | 18 070 | 17 723 | 17 088 | 16 546 | 16 200 | 14 287 | 1 803 | 1 681 | 2 588 | 2 482 | 0 | 0 |
| Driftskostnader | −8 608 | −8 503 | −10 218 | −7 120 | −5 318 | −5 199 | −4 949 | −5 147 | −4 699 | −980 | −954 | −2 071 | −2 595 | 0 | 0 |
| Lønnskostnader | – | – | −5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | −309 | – | – |
| Av- og nedskrivninger | – | – | −3 691 | −3 704 | −3 704 | −3 698 | −3 694 | −3 777 | −3 391 | −484 | −431 | −873 | −1 497 | – | – |
| Driftsresultat | 12 197 | 12 091 | 9 362 | 10 950 | 12 406 | 11 889 | 11 597 | 11 053 | 9 588 | 823 | 728 | 517 | −113 | −136 | −179 |
| EBITDA | – | – | 13 053 | 14 654 | 16 109 | 15 587 | 15 291 | 14 830 | 12 979 | 1 308 | 1 159 | 1 391 | 1 384 | – | – |
| Netto finansposter | −6 735 | −7 529 | −7 097 | −5 196 | −4 480 | −5 174 | −5 926 | −5 544 | −5 010 | −1 658 | −6 388 | −1 605 | −1 613 | −1 387 | −1 549 |
| Resultat før skatt | 5 463 | 4 562 | 2 266 | 5 755 | 7 926 | 6 715 | 5 671 | 5 508 | 4 578 | −835 | −5 660 | −1 087 | −1 726 | −1 522 | −1 728 |
| Skattekostnad | −1 200 | −1 002 | −734 | −1 266 | −1 698 | −1 477 | −1 248 | −1 111 | −896 | 381 | 1 889 | 294 | 2 121 | 0 | 690 |
| Årsresultat | 4 263 | 3 560 | 1 532 | 4 488 | 6 228 | 5 238 | 4 423 | 4 398 | 3 682 | −454 | −3 771 | −794 | 395 | −1 522 | −1 037 |
| Utbytte | 0 | 0 | – | 0 | 0 | – | – | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 176 810 | 181 332 | 184 890 | 190 296 | 194 000 | 196 510 | 200 079 | 207 965 | 209 715 | 186 807 | 89 906 | 43 041 | 37 529 | 21 804 | 21 804 |
| Omløpsmidler | 756 | 2 442 | 1 512 | 769 | 697 | 4 964 | 3 076 | 2 475 | 4 133 | 4 837 | 12 034 | 2 254 | 9 795 | 5 926 | 3 946 |
| Varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 668 | 2 373 | 1 448 | 747 | 223 | 4 806 | 2 519 | 2 475 | 2 800 | 3 430 | 10 986 | 1 870 | 9 474 | 5 848 | 3 929 |
| Bankinnskudd | 87 | 70 | 64 | 22 | 474 | 158 | 557 | 0 | 1 333 | 1 407 | 1 048 | 385 | 321 | 78 | 17 |
| Sum eiendeler | 177 565 | 183 775 | 186 402 | 191 065 | 194 697 | 201 474 | 203 155 | 210 440 | 213 848 | 191 644 | 101 940 | 45 295 | 47 324 | 27 730 | 25 750 |
| Egenkapital | 29 012 | 28 797 | 28 210 | 26 678 | 22 915 | 19 568 | 12 600 | 8 247 | 4 849 | 1 011 | 1 465 | 606 | 1 320 | 54 | −361 |
| Langsiktig gjeld | 140 382 | 148 689 | 155 246 | 160 618 | 167 322 | 180 333 | 188 870 | 189 888 | 197 435 | 180 036 | 89 041 | 38 402 | 6 620 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 8 171 | 6 288 | 2 947 | 3 769 | 4 460 | 1 573 | 1 684 | 12 305 | 11 564 | 10 597 | 11 435 | 6 287 | 39 384 | 0 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 177 565 | 183 775 | 186 402 | 191 065 | 194 697 | 201 474 | 203 155 | 210 440 | 213 848 | 191 644 | 101 940 | 45 295 | 47 324 | 27 730 | 25 750 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
Mer om driftsresultati
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
Mer om EBITDAi
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
Mer om driftsmargini
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
Mer om EBITDA-margini
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
Mer om resultatgradi
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
Mer om totalkapitalrentabiliteti
Avkastningen på eiernes kapital.
Mer om egenkapitalrentabiliteti
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Mer om lønnsandelSoliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
Mer om egenkapitalandeli
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Mer om gjeldsgradLikviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 1i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 2i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
Mer om bankinnskuddi
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Mer om arbeidskapitalVekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
Mer om omsetningsveksti
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Mer om resultatvekstUtbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
Mer om utbyttei
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Mer om utbyttegradRegnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Cedra Norge AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.