ORG.NR 885 840 752
FølgInterface Media AS
- Aktivt
- Oslo
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 0,9 · før skatt 1,2
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 4,6 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
Mot bransjen
Driftsmargin · Papir og trykkerier
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13 962 | 13 528 | 13 732 | 15 511 | 14 071 | 11 737 | 12 099 | 13 128 | 11 802 | 11 478 | 13 250 | 13 050 | 15 018 | 14 195 | 14 557 |
| Driftskostnader | −12 769 | −12 365 | −12 605 | −14 044 | −12 284 | −10 583 | −11 754 | −12 719 | −11 850 | −11 262 | −12 975 | −12 662 | −14 598 | −13 790 | −13 929 |
| Lønnskostnader | −2 920 | −2 683 | −2 827 | −2 947 | −1 946 | −1 534 | −2 464 | −2 276 | −2 211 | −1 843 | −2 482 | −2 450 | −2 754 | −2 755 | −2 638 |
| Av- og nedskrivninger | 0 | −3 | −3 | −3 | −8 | −34 | −36 | −36 | −42 | −8 | −18 | −27 | −38 | −54 | −33 |
| Driftsresultat | 1 193 | 1 163 | 1 127 | 1 466 | 1 787 | 1 155 | 345 | 408 | −49 | 216 | 275 | 388 | 420 | 405 | 628 |
| EBITDA | 1 193 | 1 166 | 1 130 | 1 469 | 1 795 | 1 188 | 381 | 444 | −7 | 224 | 293 | 415 | 458 | 459 | 661 |
| Netto finansposter | 20 | 21 | −19 | −21 | −29 | −51 | −137 | 6 | −399 | 17 | 26 | 20 | 23 | 29 | 37 |
| Resultat før skatt | 1 213 | 1 184 | 1 108 | 1 445 | 1 758 | 1 104 | 208 | 414 | −448 | 232 | 301 | 408 | 443 | 434 | 666 |
| Skattekostnad | −272 | −258 | −245 | −325 | −389 | −245 | −79 | −99 | 1 | −63 | −85 | −116 | −137 | −128 | −193 |
| Årsresultat | 941 | 926 | 864 | 1 120 | 1 369 | 859 | 129 | 315 | −447 | 169 | 216 | 292 | 306 | 306 | 472 |
| Utbytte | – | 683 | 840 | – | – | 855 | 0 | – | – | – | – | 252 | 305 | – | – |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 52 | 52 | 182 | 184 | 60 | 83 | 47 | 225 | 257 | 558 | 477 | 423 | 384 | 560 | 505 |
| Omløpsmidler | 4 531 | 4 284 | 4 034 | 4 477 | 3 684 | 3 403 | 3 193 | 3 219 | 2 845 | 2 510 | 3 240 | 3 000 | 2 888 | 3 871 | 4 106 |
| Varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 773 | 854 | 891 | 981 | 866 | 488 | 1 257 | 1 294 | 876 | 1 176 | 996 | 964 | 1 323 | 1 587 | 1 559 |
| Bankinnskudd | 3 259 | 2 930 | 3 144 | 3 496 | 2 818 | 2 915 | 1 936 | 1 925 | 1 969 | 1 334 | 2 244 | 2 036 | 1 565 | 2 284 | 2 547 |
| Sum eiendeler | 4 583 | 4 336 | 4 216 | 4 661 | 3 744 | 3 486 | 3 240 | 3 444 | 3 102 | 3 068 | 3 717 | 3 424 | 3 272 | 4 431 | 4 611 |
| Egenkapital | 1 781 | 1 554 | 1 468 | 1 444 | 1 324 | 1 255 | 1 251 | 1 323 | 1 260 | 1 706 | 1 537 | 1 441 | 1 402 | 1 400 | 1 875 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 2 801 | 2 782 | 2 748 | 0 | 2 420 | 2 231 | 0 | 2 121 | 0 | 1 362 | 2 180 | 1 983 | 1 871 | 3 030 | 2 736 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 583 | 4 336 | 4 216 | 4 661 | 3 744 | 3 486 | 3 240 | 3 444 | 3 102 | 3 068 | 3 717 | 3 424 | 3 272 | 4 431 | 4 611 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Nitschke AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.