ORG.NR 983 902 553
FølgIserv Computing AS
- Aktivt
- Flekkefjord
- 18 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 64k · før skatt −0,2
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 12,3 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
18 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Datasentre og hosting
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 29 350 | 27 821 | 26 022 | 24 403 | 22 534 | 21 005 | 17 560 | 11 838 | 9 382 | 10 017 | 11 605 | 10 351 | 8 406 | 8 066 | 6 433 |
| Driftskostnader | −29 793 | −26 821 | −25 768 | −23 787 | −20 794 | −20 312 | −15 818 | −10 455 | −9 688 | −9 868 | −10 934 | −10 675 | −8 448 | −7 953 | −6 455 |
| Lønnskostnader | −13 207 | −11 541 | −11 073 | −11 118 | −9 626 | −9 666 | – | −6 132 | – | −5 600 | −5 923 | −6 059 | – | −4 411 | −3 544 |
| Av- og nedskrivninger | −395 | −357 | −329 | −294 | −161 | −123 | – | −178 | – | −278 | −448 | −391 | – | −263 | −148 |
| Driftsresultat | −444 | 1 001 | 254 | 617 | 1 740 | 693 | 1 742 | 1 383 | −306 | 149 | 671 | −324 | −41 | 113 | −22 |
| EBITDA | −48 | 1 358 | 583 | 910 | 1 901 | 816 | – | 1 561 | – | 427 | 1 119 | 67 | – | 376 | 126 |
| Netto finansposter | 222 | 277 | 2 | 1 | 1 | 9 | 0 | −7 | −16 | −33 | −68 | −85 | −67 | −51 | −35 |
| Resultat før skatt | −222 | 1 278 | 256 | 618 | 1 741 | 702 | 1 742 | 1 376 | −322 | 116 | 603 | −410 | −108 | 62 | −58 |
| Skattekostnad | 286 | −14 | 180 | 84 | −171 | 87 | −112 | 354 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Årsresultat | 64 | 1 264 | 436 | 702 | 1 570 | 788 | 1 630 | 1 730 | −322 | 116 | 603 | −410 | −108 | 62 | −58 |
| Utbytte | 0 | 500 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | 0 | 0 | – | – | – | – |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 3 309 | 2 362 | 2 563 | 1 485 | 663 | 700 | 642 | 765 | 589 | 635 | 792 | 1 049 | 1 221 | 1 033 | 601 |
| Omløpsmidler | 8 944 | 9 964 | 8 376 | 8 975 | 8 358 | 8 256 | 6 335 | 3 809 | 2 116 | 2 263 | 2 294 | 1 959 | 1 679 | 1 762 | 1 882 |
| Varelager | 389 | 286 | 307 | 260 | 234 | 258 | 125 | 16 | 15 | 26 | 26 | 30 | 26 | 0 | 0 |
| Fordringer | 5 708 | 4 715 | 5 064 | 5 152 | 4 603 | 5 417 | 4 481 | 3 008 | 1 670 | 1 630 | 1 484 | 1 459 | 1 365 | 1 422 | 1 229 |
| Bankinnskudd | 2 847 | 4 962 | 3 005 | 3 563 | 3 521 | 2 580 | 1 729 | 785 | 431 | 607 | 784 | 470 | 287 | 340 | 653 |
| Sum eiendeler | 12 253 | 12 326 | 10 939 | 10 460 | 9 021 | 8 955 | 6 977 | 4 574 | 2 705 | 2 898 | 3 086 | 3 007 | 2 900 | 2 795 | 2 483 |
| Egenkapital | 7 351 | 7 287 | 6 523 | 6 087 | 5 385 | 4 815 | 4 027 | 2 397 | 667 | 989 | 795 | 191 | 703 | 811 | 749 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 40 | 120 | 269 | 496 | 771 | 589 | 753 | 458 |
| Kortsiktig gjeld | 4 902 | 5 039 | 4 416 | 4 373 | 3 636 | 4 140 | 2 950 | 2 137 | 1 918 | 1 640 | 1 795 | 2 046 | 1 608 | 1 230 | 1 275 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 253 | 12 326 | 10 939 | 10 460 | 9 021 | 8 955 | 6 977 | 4 574 | 2 705 | 2 898 | 3 086 | 3 007 | 2 900 | 2 795 | 2 483 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Bruli Revisjon AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.