ORG.NR 983 453 767
FølgIspas AS
- Aktivt
- Fredrikstad
- 8 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 8,0 · før skatt 8,0
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 11,8 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
8 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Programvareutvikling
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 23 222 | 7 119 | 7 888 | 7 368 | 6 780 | 7 707 | 17 780 | 7 117 | 9 466 | 11 064 | 6 820 | 9 125 | 4 961 | 8 459 | 11 121 |
| Driftskostnader | −15 071 | −8 977 | −9 653 | −9 999 | −11 138 | −12 318 | −17 647 | −9 247 | −12 343 | −6 612 | −5 591 | −5 456 | −4 988 | −10 749 | −10 509 |
| Lønnskostnader | −7 085 | −4 065 | – | −4 402 | −4 493 | −5 185 | – | −5 060 | 0 | 0 | 0 | −60 | −1 329 | −4 679 | −5 806 |
| Av- og nedskrivninger | −5 | −1 966 | – | −1 986 | −2 376 | −1 977 | – | −2 014 | −5 899 | −4 362 | −2 744 | −1 493 | −596 | −59 | −65 |
| Driftsresultat | 8 151 | −1 859 | −1 765 | −2 631 | −4 358 | −4 611 | 133 | −2 130 | −2 878 | 4 452 | 1 229 | 3 669 | −27 | −2 291 | 611 |
| EBITDA | 8 156 | 107 | – | −645 | −1 982 | −2 635 | – | −116 | 3 021 | 8 814 | 3 973 | 5 162 | 569 | −2 232 | 677 |
| Netto finansposter | −192 | −284 | −61 | −101 | −131 | −274 | −292 | −719 | −1 036 | −1 206 | −911 | −1 547 | −65 | −976 | −518 |
| Resultat før skatt | 7 958 | −2 143 | −1 826 | −2 732 | −4 489 | −4 885 | −159 | −2 849 | −3 913 | 3 246 | 318 | 2 122 | −92 | −3 266 | 93 |
| Skattekostnad | 0 | 0 | 0 | −231 | 941 | 1 256 | 408 | 1 220 | 1 257 | −531 | 219 | −644 | 27 | 953 | −15 |
| Årsresultat | 7 958 | −2 143 | −1 826 | −2 963 | −3 548 | −3 630 | 249 | −1 629 | −2 656 | 2 715 | 537 | 1 478 | −65 | −2 313 | 78 |
| Utbytte | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 154 | 25 | 2 060 | 5 977 | 11 302 | 13 139 | 14 678 | 17 636 | 19 776 | 16 061 | 11 723 | 7 087 | 3 945 | 1 072 | 102 |
| Omløpsmidler | 11 687 | 4 322 | 2 403 | 2 884 | 317 | 2 156 | 9 566 | 3 503 | 3 305 | 5 109 | 2 656 | 6 298 | 4 294 | 4 016 | 17 778 |
| Varelager | 1 554 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 3 785 | 1 965 | 1 559 | 1 732 | 142 | 1 753 | 8 082 | 2 025 | 3 056 | 4 795 | 2 417 | 6 052 | 4 118 | 3 820 | 14 018 |
| Bankinnskudd | 6 347 | 2 356 | 843 | 1 152 | 175 | 402 | 1 483 | 1 479 | 249 | 314 | 239 | 246 | 177 | 196 | 3 760 |
| Sum eiendeler | 11 841 | 4 347 | 4 462 | 8 860 | 11 619 | 15 295 | 24 244 | 21 139 | 23 081 | 21 171 | 14 379 | 13 385 | 8 240 | 5 087 | 17 881 |
| Egenkapital | 5 994 | −1 964 | 179 | 4 005 | −6 424 | −2 876 | 754 | 504 | 2 133 | 4 790 | 2 074 | 1 537 | 59 | 124 | 2 437 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 4 453 | 3 166 | 2 141 | 12 035 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 497 | 2 763 | 0 | 5 392 |
| Kortsiktig gjeld | 5 847 | 1 858 | 1 117 | 2 714 | 6 007 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 351 | 5 417 | 4 963 | 10 051 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 841 | 4 347 | 4 462 | 8 860 | 11 619 | −2 876 | 754 | 504 | 2 133 | 4 790 | 2 074 | 13 385 | 8 240 | 5 087 | 17 881 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Styrk Revisjon AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.