ORG.NR 986 224 068
FølgLess AS
- Aktivt
- Østre Toten
- 10 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat −60k · før skatt −60k
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 34,0 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
10 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Annen industri
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 28 723 | 9 617 | 11 305 | 9 717 | 5 168 | 35 044 | 5 182 | 7 876 | 5 451 | 5 847 | 4 545 | 3 919 | 3 651 | 3 157 | 7 659 |
| Driftskostnader | −28 886 | −9 499 | −13 643 | −9 754 | −7 365 | −17 391 | −7 221 | −7 676 | −6 757 | −6 379 | −5 353 | −6 041 | −6 176 | −6 393 | −8 159 |
| Lønnskostnader | −2 846 | −2 913 | −4 706 | – | – | −3 943 | −2 635 | −2 814 | −2 186 | −2 365 | −1 736 | −2 585 | −2 548 | −3 286 | −2 969 |
| Av- og nedskrivninger | −1 388 | −193 | −147 | – | – | −107 | −149 | −161 | −178 | −116 | −117 | −109 | −266 | −326 | −288 |
| Driftsresultat | −163 | 118 | −2 338 | −37 | −2 197 | 17 653 | −2 039 | 200 | −1 306 | −532 | −808 | −2 121 | −2 525 | −3 236 | −499 |
| EBITDA | 1 225 | 311 | −2 191 | – | – | 17 760 | −1 890 | 361 | −1 128 | −416 | −691 | −2 012 | −2 259 | −2 910 | −212 |
| Netto finansposter | 103 | −34 | 701 | −57 | −146 | −95 | −243 | 22 | −184 | −249 | −175 | −124 | −119 | −76 | −42 |
| Resultat før skatt | −60 | 84 | −1 637 | −94 | −2 343 | 17 558 | −2 283 | 222 | −1 490 | −781 | −983 | −2 246 | −2 644 | −3 311 | −542 |
| Skattekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | −6 215 | −334 | 72 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Årsresultat | −60 | 84 | −1 637 | −94 | −2 343 | 17 558 | −8 498 | −112 | −1 418 | −781 | −983 | −2 246 | −2 644 | −3 311 | −542 |
| Utbytte | 0 | 0 | – | – | – | – | – | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 6 356 | 3 896 | 1 578 | 3 942 | 3 406 | 107 | 214 | 6 578 | 7 073 | 226 | 355 | 433 | 516 | 750 | 1 052 |
| Omløpsmidler | 27 667 | 13 808 | 15 504 | 14 214 | 15 679 | 23 393 | 4 350 | 6 403 | 2 860 | 4 626 | 1 979 | 4 208 | 3 340 | 3 541 | 5 019 |
| Varelager | 24 450 | 7 492 | 6 163 | 4 762 | 2 528 | 4 519 | 3 326 | 2 783 | 1 354 | 1 104 | 1 078 | 1 693 | 1 774 | 2 724 | 1 882 |
| Fordringer | 2 897 | 3 750 | 4 275 | 704 | 1 626 | 815 | 1 351 | 951 | 1 404 | 2 121 | 1 259 | 941 | 545 | 346 | 1 396 |
| Bankinnskudd | 319 | 2 567 | 5 065 | 8 747 | 11 525 | 18 059 | – | 2 670 | 102 | 1 401 | – | 1 574 | 1 022 | 471 | 1 741 |
| Sum eiendeler | 34 022 | 17 704 | 17 082 | 18 155 | 19 085 | 23 500 | 4 564 | 12 982 | 9 933 | 4 852 | 2 334 | 4 641 | 3 856 | 4 290 | 6 071 |
| Egenkapital | 11 669 | 11 729 | 11 645 | 13 282 | 13 938 | 16 280 | −1 278 | 6 874 | 4 985 | −74 | −1 292 | −309 | 874 | 861 | 4 173 |
| Langsiktig gjeld | 2 850 | 3 452 | 1 180 | 2 291 | 3 495 | 4 863 | 4 165 | 5 082 | 2 765 | 3 769 | 2 602 | 3 280 | 1 703 | 2 092 | 357 |
| Kortsiktig gjeld | 19 504 | 2 524 | 4 256 | 2 582 | 1 653 | 2 357 | 1 676 | 1 026 | 2 182 | 1 156 | 1 023 | 1 671 | 1 279 | 1 337 | 1 542 |
| Sum egenkapital og gjeld | 34 022 | 17 704 | 17 082 | 18 155 | 19 085 | 23 500 | 4 564 | 12 982 | 9 933 | 4 852 | 2 334 | 4 641 | 3 856 | 4 290 | 6 071 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: BDO AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.