ORG.NR 994 235 524
FølgLoadmaster AS
- Aktivt
- Lillestrøm
- 22 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 3,2 · før skatt 4,1
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 17,7 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
22 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Havner, terminaler, flyplasser og parkering
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 76 112 | 53 758 | 47 677 | 51 984 | 47 180 | 46 409 | 48 105 | 54 746 | 55 677 | 61 452 | 61 136 | 48 789 | 45 154 | 47 633 | 26 098 |
| Driftskostnader | −71 907 | −53 409 | −48 134 | −52 036 | −43 892 | −43 013 | −53 717 | −54 581 | −55 485 | −61 119 | −60 807 | −47 041 | −44 570 | −47 811 | −26 694 |
| Lønnskostnader | −13 946 | −9 933 | −9 951 | −8 333 | – | −6 718 | −8 894 | −8 025 | −7 929 | −8 698 | −7 538 | −5 954 | −6 088 | −5 783 | −3 714 |
| Av- og nedskrivninger | −180 | −179 | −208 | −178 | – | −36 | −89 | −38 | −35 | −58 | −145 | −60 | −59 | −55 | −50 |
| Driftsresultat | 4 206 | 349 | −458 | −51 | 3 288 | 3 397 | −5 612 | 165 | 192 | 333 | 329 | 1 748 | 584 | −177 | −596 |
| EBITDA | 4 386 | 527 | −250 | 127 | – | 3 433 | −5 523 | 202 | 227 | 392 | 474 | 1 808 | 643 | −122 | −546 |
| Netto finansposter | −60 | 19 | 7 | −21 | 3 | −151 | −187 | −139 | −165 | −201 | −163 | −94 | −160 | −108 | −66 |
| Resultat før skatt | 4 146 | 367 | −451 | −72 | 3 291 | 3 245 | −5 799 | 26 | 27 | 133 | 166 | 1 654 | 424 | −285 | −662 |
| Skattekostnad | −912 | −81 | 99 | 16 | −724 | 564 | 0 | −18 | 0 | −43 | −13 | −363 | 0 | 0 | 0 |
| Årsresultat | 3 234 | 286 | −352 | −56 | 2 567 | 3 809 | −5 799 | 8 | 27 | 90 | 153 | 1 291 | 424 | −285 | −662 |
| Utbytte | 0 | 0 | – | 0 | 0 | 0 | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 1 519 | 438 | 610 | 741 | 603 | 789 | 257 | 1 244 | 2 301 | 2 384 | 2 551 | 1 782 | 1 200 | 1 033 | 1 063 |
| Omløpsmidler | 16 185 | 7 951 | 7 436 | 7 850 | 7 550 | 4 022 | 2 567 | 7 604 | 7 630 | 6 220 | 6 797 | 6 863 | 4 537 | 4 947 | 4 945 |
| Varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 11 138 | 6 829 | 6 090 | 6 486 | 6 993 | 2 654 | 1 720 | 6 728 | 7 143 | 4 040 | 5 265 | 3 955 | 3 908 | 4 216 | 3 510 |
| Bankinnskudd | 5 047 | 1 122 | 1 345 | 1 364 | 557 | 1 368 | 846 | 876 | 488 | 2 179 | 1 531 | 2 909 | 629 | 732 | 1 435 |
| Sum eiendeler | 17 704 | 8 390 | 8 045 | 8 590 | 8 153 | 4 810 | 2 824 | 8 848 | 9 931 | 8 604 | 9 347 | 8 645 | 5 737 | 5 980 | 6 008 |
| Egenkapital | 6 732 | 3 499 | 3 212 | 3 564 | 3 620 | 1 053 | −2 756 | 3 043 | 3 034 | 3 008 | 2 918 | 2 765 | 1 474 | 1 050 | 1 336 |
| Langsiktig gjeld | 309 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 187 | 226 | 264 | 297 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 10 662 | 4 891 | 4 833 | 5 026 | 4 533 | 3 757 | 5 580 | 5 618 | 6 670 | 5 332 | 6 132 | 0 | 4 263 | 4 930 | 4 672 |
| Sum egenkapital og gjeld | 17 704 | 8 390 | 8 045 | 8 590 | 8 153 | 4 810 | 2 824 | 8 848 | 9 931 | 8 604 | 9 347 | 8 645 | 5 737 | 5 980 | 6 008 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Stiansen & Co AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.