ORG.NR 989 893 432
FølgMapsi AS
- Aktivt
- Sandnes
- 15 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 8,2 · før skatt 10,5
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 15,1 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
15 registrertMot bransjen
Driftsmargin · IT-konsulenter og drift
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 25 474 | 20 340 | 19 276 | 14 531 | 14 484 | 14 572 | 19 820 | 18 805 | 10 765 | 11 693 | 9 145 | 8 739 | 7 800 | 4 819 | 2 365 |
| Driftskostnader | −15 134 | −12 217 | −11 409 | −8 671 | −8 860 | −9 539 | −12 125 | −10 990 | −6 835 | −7 992 | −6 872 | −5 420 | −4 723 | −2 801 | −1 495 |
| Lønnskostnader | −13 760 | −11 112 | −10 539 | – | – | – | – | −9 375 | −5 530 | −5 681 | −3 804 | −4 958 | −4 311 | −2 435 | −1 209 |
| Av- og nedskrivninger | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | −6 | −1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Driftsresultat | 10 341 | 8 122 | 7 867 | 5 860 | 5 625 | 5 033 | 7 694 | 7 815 | 3 930 | 3 701 | 2 273 | 3 319 | 3 076 | 2 018 | 870 |
| EBITDA | 10 341 | 8 122 | 7 867 | – | – | – | – | 7 821 | 3 931 | 3 701 | 2 273 | 3 319 | 3 076 | 2 018 | 870 |
| Netto finansposter | 140 | 147 | −906 | −284 | 267 | 322 | 34 | −193 | 61 | 815 | −2 090 | −1 826 | −1 069 | 1 705 | 851 |
| Resultat før skatt | 10 481 | 8 270 | 6 961 | 5 576 | 5 891 | 5 354 | 7 728 | 7 622 | 3 991 | 4 517 | 183 | 1 493 | 2 007 | 3 723 | 1 721 |
| Skattekostnad | −2 306 | −1 823 | −1 746 | −1 295 | −1 244 | −1 113 | −1 709 | −1 812 | −592 | 152 | −647 | −942 | −974 | −585 | −262 |
| Årsresultat | 8 175 | 6 447 | 5 215 | 4 281 | 4 647 | 4 241 | 6 019 | 5 810 | 3 398 | 4 668 | −464 | 551 | 1 034 | 3 139 | 1 459 |
| Utbytte | 0 | 0 | 4 780 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 450 | 0 | 500 | 450 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 12 | 18 | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 15 059 | 12 210 | 10 167 | 8 784 | 9 082 | 8 095 | 10 778 | 9 869 | 13 280 | 8 459 | 4 119 | 10 841 | 11 275 | 9 996 | 7 016 |
| Varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 2 508 | 2 055 | 3 704 | 1 356 | 1 401 | 1 146 | 1 644 | 4 029 | 1 779 | 2 077 | 1 654 | 1 708 | 1 764 | 1 400 | 2 937 |
| Bankinnskudd | 12 551 | 10 156 | 4 984 | 5 286 | 5 692 | 6 949 | 9 134 | 5 840 | 7 651 | 6 382 | 2 167 | 6 641 | 6 046 | 4 143 | 1 856 |
| Sum eiendeler | 15 059 | 12 210 | 10 167 | 8 784 | 9 082 | 8 095 | 10 783 | 9 881 | 13 297 | 8 459 | 4 119 | 11 841 | 11 275 | 9 996 | 7 016 |
| Egenkapital | 1 078 | 1 082 | 1 099 | 5 164 | 5 615 | 5 248 | 6 515 | 5 582 | 3 698 | 7 077 | 2 408 | 9 232 | 9 131 | 8 097 | 5 459 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 496 |
| Kortsiktig gjeld | 13 980 | 11 128 | 9 068 | 0 | 0 | 2 846 | 4 267 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 609 | 2 144 | 1 899 | 1 061 |
| Sum egenkapital og gjeld | 15 059 | 12 210 | 10 167 | 5 164 | 5 615 | 8 095 | 10 783 | 5 582 | 3 698 | 8 459 | 4 119 | 11 841 | 11 275 | 9 996 | 7 016 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Revisjon Sør AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.