ORG.NR 959 679 444
FølgMoheim Borettslag
- Aktivt
- Trondheim
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat −0,4 · før skatt −0,4
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 22,1 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
Mot bransjen
Driftsmargin · Borettslag og sameier
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 791 | 2 437 | −968 | 2 098 | 0 | 1 743 | 1 813 | 2 001 | 1 984 | 1 926 | 1 880 | 1 868 | 1 950 | 1 622 | 1 518 |
| Driftskostnader | 1 952 | −2 377 | 1 773 | −1 158 | 0 | −812 | −1 294 | −4 317 | −1 027 | −2 067 | −774 | −626 | −1 330 | −1 252 | −803 |
| Driftsresultat | −161 | 60 | 805 | 940 | 500 | 931 | 519 | −2 317 | 957 | −142 | 1 106 | 1 242 | 621 | 370 | 716 |
| Netto finansposter | −250 | −302 | −244 | −186 | −178 | −225 | −214 | −176 | −57 | −66 | −100 | −173 | −233 | −256 | −268 |
| Resultat før skatt | −411 | −242 | 561 | 754 | 323 | 706 | 305 | −2 492 | 900 | −208 | 1 006 | 1 069 | 388 | 114 | 447 |
| Skattekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Årsresultat | −411 | −242 | 561 | 754 | 323 | 706 | 305 | −2 492 | 900 | −208 | 1 006 | 1 069 | 388 | 114 | 447 |
| Utbytte | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 18 464 | 18 469 | 18 474 | 18 479 | 18 433 | 18 433 | 18 433 | 18 433 | 18 433 | 18 433 | 18 433 | 18 433 | 18 433 | 18 433 | 18 433 |
| Omløpsmidler | 0 | 4 137 | 5 703 | 5 661 | 5 267 | 5 204 | 4 803 | 4 144 | 801 | 675 | 1 477 | 1 335 | 1 149 | 1 499 | 2 052 |
| Varelager | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Fordringer | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Bankinnskudd | 3 682 | 4 137 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum eiendeler | 22 146 | 22 605 | 24 177 | 24 139 | 23 700 | 23 637 | 23 236 | 22 577 | 19 234 | 19 108 | 19 911 | 19 768 | 19 582 | 19 932 | 20 485 |
| Egenkapital | 10 062 | 10 473 | 10 715 | 10 154 | 9 400 | 9 077 | 8 372 | 8 067 | 10 559 | 9 660 | 9 867 | 8 861 | 7 792 | 7 405 | 7 290 |
| Langsiktig gjeld | 12 035 | 12 090 | 12 841 | 13 667 | 13 936 | 14 285 | 14 285 | 14 285 | 8 439 | 9 227 | 10 016 | 10 804 | 11 593 | 12 381 | 13 170 |
| Kortsiktig gjeld | 49 | 43 | 621 | 319 | 365 | 275 | 580 | 225 | 236 | 221 | 28 | 103 | 197 | 146 | 25 |
| Sum egenkapital og gjeld | 22 146 | 22 605 | 24 177 | 24 139 | 23 700 | 23 637 | 23 236 | 22 577 | 19 234 | 19 108 | 19 911 | 19 768 | 19 582 | 19 932 | 20 485 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
Mer om driftsresultati
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
Mer om driftsmargini
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
Mer om resultatgradi
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
Mer om totalkapitalrentabiliteti
Avkastningen på eiernes kapital.
Mer om egenkapitalrentabilitetSoliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
Mer om egenkapitalandeli
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Mer om gjeldsgradLikviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 1i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 2i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
Mer om bankinnskuddi
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Mer om arbeidskapitalVekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
Mer om omsetningsveksti
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Mer om resultatvekstUtbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
Mer om utbyttei
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Mer om utbyttegradRegnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: BDO AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.