ORG.NR 984 154 658
FølgMovement AS
- Aktivt
- Nordre Follo
- 36 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat −9,3 · før skatt −12,0
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 37,0 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
36 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Engros maskiner og utstyr
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 74 696 | 73 037 | 63 634 | 56 668 | 42 368 | 33 952 | 30 721 | 26 235 | 25 527 | 22 028 | 16 715 | 15 048 | 16 009 | 14 013 | 11 656 |
| Driftskostnader | −86 306 | −71 708 | −52 870 | −47 551 | −36 797 | −23 375 | −21 071 | −17 001 | −18 265 | −17 165 | −14 358 | −14 247 | −12 771 | −10 757 | −9 927 |
| Lønnskostnader | −25 862 | −19 994 | −14 121 | −10 384 | −8 589 | −6 857 | −7 734 | −6 582 | −6 287 | – | −5 661 | −6 136 | – | −4 403 | −3 680 |
| Av- og nedskrivninger | −1 943 | −1 274 | −532 | −170 | −112 | −367 | −381 | −509 | −511 | – | −857 | −976 | – | −487 | −344 |
| Driftsresultat | −11 610 | 1 330 | 10 764 | 9 117 | 5 571 | 10 577 | 9 650 | 9 234 | 7 262 | 4 864 | 2 357 | 801 | 3 238 | 3 256 | 1 729 |
| EBITDA | −9 667 | 2 604 | 11 295 | 9 287 | 5 683 | 10 944 | 10 031 | 9 743 | 7 772 | – | 3 214 | 1 777 | – | 3 744 | 2 073 |
| Netto finansposter | −374 | 17 | −123 | 73 | −47 | −2 | 3 | 37 | −46 | −68 | −329 | −148 | −131 | −26 | −2 |
| Resultat før skatt | −11 984 | 1 347 | 10 640 | 9 190 | 5 524 | 10 575 | 9 653 | 9 271 | 7 216 | 4 795 | 2 028 | 653 | 3 107 | 3 231 | 1 727 |
| Skattekostnad | 2 718 | −263 | −2 341 | −2 022 | −1 215 | −2 326 | −2 124 | −2 131 | −1 745 | −1 207 | −556 | −176 | −844 | −904 | −484 |
| Årsresultat | −9 265 | 1 084 | 8 300 | 7 168 | 4 309 | 8 248 | 7 529 | 7 140 | 5 471 | 3 589 | 1 472 | 477 | 2 263 | 2 326 | 1 243 |
| Utbytte | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 8 424 | 3 765 | 2 786 | 1 010 | 524 | 347 | 792 | 1 282 | 1 501 | 1 534 | 2 199 | 2 776 | 3 866 | 2 868 | 1 332 |
| Omløpsmidler | 28 577 | 29 473 | 24 850 | 19 901 | 12 243 | 16 454 | 15 010 | 13 622 | 11 764 | 9 645 | 7 207 | 6 638 | 7 334 | 5 377 | 5 057 |
| Varelager | 16 008 | 16 105 | 17 600 | 12 559 | 5 950 | 6 988 | 7 147 | – | – | 5 858 | 6 524 | 6 043 | 6 465 | 4 306 | 3 277 |
| Fordringer | 6 381 | 7 769 | 5 544 | 6 157 | 2 776 | 3 791 | 4 924 | – | – | 2 175 | 358 | 511 | 800 | 912 | 827 |
| Bankinnskudd | 819 | 590 | 1 706 | 1 185 | 3 517 | 5 676 | 2 939 | – | – | 1 612 | 325 | 83 | 69 | 160 | 953 |
| Sum eiendeler | 37 001 | 33 238 | 27 636 | 20 911 | 12 767 | 16 801 | 15 802 | 14 904 | 13 266 | 11 179 | 9 407 | 9 414 | 11 201 | 8 245 | 6 390 |
| Egenkapital | 11 140 | 20 405 | 4 321 | 3 521 | 3 224 | 2 792 | 3 061 | 3 000 | 2 732 | 3 123 | 3 397 | 3 658 | 3 692 | 3 381 | 3 359 |
| Langsiktig gjeld | 397 | 587 | 766 | 472 | 0 | 36 | 118 | 196 | 271 | 342 | 411 | 1 029 | 1 040 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 25 465 | 12 246 | 22 549 | 16 918 | 9 543 | 13 973 | 12 624 | 11 708 | 10 263 | 7 714 | 5 599 | 4 727 | 6 469 | 4 864 | 2 824 |
| Sum egenkapital og gjeld | 37 001 | 33 238 | 27 636 | 20 911 | 12 767 | 16 801 | 15 802 | 14 904 | 13 266 | 11 179 | 9 407 | 9 414 | 11 201 | 8 245 | 6 183 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Henka Revisjon AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.