ORG.NR 990 793 840
FølgNet AS
- Aktivt
- Porsgrunn
- 9 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 0,3 · før skatt 0,4
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 5,1 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
9 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Forskning og utvikling
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10 797 | 11 855 | 10 584 | 7 783 | 0 | 5 206 | 5 108 | 5 032 | 4 124 | 4 655 | 4 222 | 3 084 | 3 676 | 3 570 | 3 157 |
| Driftskostnader | −10 416 | −10 059 | −9 841 | −7 237 | 0 | −4 922 | −4 764 | −4 809 | −4 496 | −4 256 | −3 547 | −3 349 | −3 272 | −3 220 | −2 843 |
| Lønnskostnader | −6 320 | −6 428 | −6 249 | −4 299 | – | −2 354 | −2 285 | −2 200 | −2 285 | −2 150 | −1 670 | −1 540 | – | −1 534 | −1 557 |
| Av- og nedskrivninger | −222 | −273 | −351 | −365 | – | −220 | −191 | −161 | −172 | −167 | −179 | −186 | – | −125 | −48 |
| Driftsresultat | 382 | 1 796 | 742 | 547 | 1 400 | 285 | 344 | 222 | −372 | 399 | 675 | −265 | 404 | 350 | 315 |
| EBITDA | 604 | 2 070 | 1 093 | 912 | – | 504 | 535 | 383 | −199 | 566 | 854 | −79 | – | 476 | 362 |
| Netto finansposter | 14 | −19 | −24 | −50 | −55 | −31 | −19 | −62 | −9 | −16 | −42 | −12 | 1 | 2 | 5 |
| Resultat før skatt | 396 | 1 777 | 719 | 497 | 1 345 | 254 | 325 | 160 | −381 | 383 | 633 | −278 | 405 | 352 | 320 |
| Skattekostnad | −92 | −405 | −158 | −113 | −299 | −62 | −79 | 0 | 32 | −108 | −174 | 75 | −115 | −148 | −29 |
| Årsresultat | 304 | 1 372 | 560 | 384 | 1 047 | 191 | 246 | 160 | −349 | 275 | 459 | −203 | 290 | 204 | 291 |
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 771 | 696 | 644 | 952 | 1 267 | 1 200 | 921 | 640 | 704 | 849 | 868 | 1 042 | 1 064 | 923 | 504 |
| Omløpsmidler | 4 351 | 4 788 | 3 994 | 2 645 | 3 027 | 1 948 | 1 839 | 2 084 | 1 617 | 1 900 | 1 592 | 1 037 | 1 026 | 680 | 945 |
| Varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 1 416 | 3 187 | 2 179 | 2 238 | 2 810 | 1 458 | 1 714 | 1 945 | 1 542 | 1 687 | 1 559 | 983 | 707 | 377 | 378 |
| Bankinnskudd | 2 935 | 1 601 | 1 815 | 407 | 218 | 490 | 125 | 139 | 75 | 213 | 33 | 55 | 319 | 303 | 567 |
| Sum eiendeler | 5 122 | 5 483 | 4 638 | 3 598 | 4 294 | 3 149 | 2 760 | 2 724 | 2 321 | 2 749 | 2 459 | 2 079 | 2 091 | 1 603 | 1 450 |
| Egenkapital | 3 288 | 3 035 | 1 733 | 1 205 | 846 | 826 | 657 | 635 | 475 | 824 | 639 | 365 | 569 | 566 | 555 |
| Langsiktig gjeld | 110 | 171 | 231 | 289 | 367 | 467 | 90 | 138 | 138 | 169 | 167 | 138 | 168 | 165 | 139 |
| Kortsiktig gjeld | 1 725 | 2 278 | 2 675 | 2 104 | 3 080 | 1 855 | 2 013 | 1 952 | 1 709 | 1 756 | 1 653 | 1 577 | 1 354 | 872 | 756 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 122 | 5 483 | 4 638 | 3 598 | 4 294 | 3 149 | 2 760 | 2 724 | 2 321 | 2 749 | 2 459 | 2 079 | 2 091 | 1 603 | 1 450 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Johre Revisjon AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.