ORG.NR 996 798 011
FølgNM Rør AS
- Aktivt
- Oslo
- 5 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 1,9 · før skatt 2,5
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 10,0 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
5 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Rørleggere
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15 437 | 10 904 | 15 090 | 10 341 | 10 570 | 8 260 | 9 198 | 10 410 | 11 640 | 10 365 | 6 752 | 5 787 | 4 635 | 4 984 | 1 037 |
| Driftskostnader | −12 927 | −10 182 | −12 450 | −8 013 | −8 241 | −6 752 | −8 208 | −8 865 | −10 442 | −9 037 | −5 651 | −5 245 | −3 906 | −4 165 | −876 |
| Lønnskostnader | −4 397 | −3 735 | −3 362 | −2 680 | – | −2 832 | −3 896 | −4 086 | −4 547 | −3 646 | −2 424 | −2 008 | −1 601 | −1 344 | −358 |
| Av- og nedskrivninger | −132 | −141 | −91 | −34 | – | −52 | −87 | −97 | −128 | −85 | −29 | −37 | −47 | −68 | −33 |
| Driftsresultat | 2 510 | 721 | 2 640 | 2 328 | 2 329 | 1 508 | 990 | 1 545 | 1 199 | 1 328 | 1 101 | 542 | 728 | 818 | 161 |
| EBITDA | 2 642 | 863 | 2 730 | 2 362 | – | 1 561 | 1 077 | 1 642 | 1 326 | 1 413 | 1 130 | 579 | 775 | 887 | 194 |
| Netto finansposter | −23 | −58 | −4 | 14 | 2 | 7 | 13 | 8 | 10 | 9 | 13 | 16 | 3 | −6 | −4 |
| Resultat før skatt | 2 488 | 663 | 2 636 | 2 342 | 2 331 | 1 515 | 1 003 | 1 553 | 1 208 | 1 337 | 1 114 | 558 | 731 | 812 | 157 |
| Skattekostnad | −547 | −146 | −580 | −516 | −513 | −333 | −221 | −358 | −290 | −335 | −302 | −151 | −205 | −227 | −41 |
| Årsresultat | 1 940 | 517 | 2 055 | 1 826 | 1 818 | 1 182 | 782 | 1 195 | 918 | 1 002 | 812 | 407 | 527 | 585 | 116 |
| Utbytte | – | – | – | 1 500 | 1 600 | 1 000 | 800 | 900 | 800 | 700 | 700 | 350 | 0 | 0 | 0 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 4 060 | 3 964 | 3 730 | 138 | 178 | 195 | 281 | 312 | 407 | 533 | 129 | 149 | 186 | 273 | 133 |
| Omløpsmidler | 5 960 | 3 339 | 4 862 | 5 536 | 3 719 | 3 986 | 3 388 | 4 109 | 3 360 | 3 009 | 2 953 | 2 357 | 2 135 | 2 144 | 738 |
| Varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 1 886 | 1 197 | 2 040 | 1 449 | 1 473 | 669 | 336 | 1 060 | 1 133 | 928 | 803 | 1 059 | 994 | 1 471 | 403 |
| Bankinnskudd | 4 074 | 2 143 | 2 822 | 4 087 | 2 246 | 3 317 | 3 052 | 3 049 | 2 227 | 2 080 | 2 150 | 1 299 | 1 142 | 673 | 335 |
| Sum eiendeler | 10 021 | 7 304 | 8 592 | 5 674 | 3 897 | 4 181 | 3 669 | 4 421 | 3 767 | 3 542 | 3 082 | 2 506 | 2 321 | 2 418 | 871 |
| Egenkapital | 4 014 | 3 573 | 3 556 | 2 501 | 2 175 | 1 957 | 1 775 | 1 792 | 1 498 | 1 380 | 1 248 | 1 135 | 1 078 | 902 | 317 |
| Langsiktig gjeld | 1 653 | 1 722 | 1 782 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 88 | 121 | 151 |
| Kortsiktig gjeld | 4 354 | 2 009 | 3 254 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 628 | 2 269 | 2 162 | 1 834 | 1 371 | 1 154 | 1 396 | 403 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 021 | 7 304 | 8 592 | 5 674 | 3 897 | 4 181 | 3 669 | 4 421 | 3 767 | 3 542 | 3 082 | 2 506 | 2 321 | 2 418 | 871 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Revisorhuset AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.