ORG.NR 930 846 589
FølgNoractor AS
- Aktivt
- Lillestrøm
- 12 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat −1,7 · før skatt −1,6
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 6,8 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
12 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Malere og glassmestere
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 37 325 | 46 780 | 59 601 | 46 704 | 46 467 | 48 728 | 39 181 | 45 669 | 40 979 | 37 632 | 41 145 | 44 701 | 30 731 | 41 180 | 34 127 |
| Driftskostnader | −38 792 | −46 771 | −57 853 | −44 891 | −45 400 | −46 680 | −37 635 | −44 341 | −39 033 | −35 961 | −38 394 | −41 437 | −29 663 | −36 542 | −32 055 |
| Lønnskostnader | −11 103 | −12 753 | −14 499 | −12 597 | −12 604 | −12 564 | −9 640 | −9 864 | −9 725 | −8 923 | −9 053 | −8 199 | −6 894 | – | – |
| Av- og nedskrivninger | −470 | −609 | −600 | −423 | −350 | −299 | −193 | −171 | −148 | −148 | −137 | −174 | −166 | – | – |
| Driftsresultat | −1 467 | 10 | 1 748 | 1 813 | 1 067 | 2 048 | 1 546 | 1 329 | 1 946 | 1 670 | 2 752 | 3 264 | 1 068 | 4 638 | 2 072 |
| EBITDA | −997 | 618 | 2 348 | 2 236 | 1 418 | 2 347 | 1 739 | 1 500 | 2 094 | 1 819 | 2 889 | 3 438 | 1 234 | – | – |
| Netto finansposter | −89 | −341 | −69 | −49 | −23 | −17 | 14 | 18 | 10 | 14 | 56 | 2 104 | 119 | 177 | 232 |
| Resultat før skatt | −1 556 | −331 | 1 679 | 1 764 | 1 044 | 2 031 | 1 560 | 1 347 | 1 956 | 1 684 | 2 808 | 5 367 | 1 187 | 4 815 | 2 304 |
| Skattekostnad | −142 | 13 | −376 | −391 | −251 | −465 | −357 | −335 | −497 | −450 | −788 | −929 | −360 | −1 362 | −667 |
| Årsresultat | −1 698 | −318 | 1 303 | 1 373 | 794 | 1 565 | 1 204 | 1 012 | 1 458 | 1 234 | 2 020 | 4 438 | 827 | 3 453 | 1 637 |
| Utbytte | 0 | 0 | 743 | 687 | 620 | 1 243 | 788 | – | – | 1 208 | 2 450 | 3 000 | 1 000 | – | – |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 946 | 1 558 | 2 370 | 2 411 | 1 764 | 1 302 | 756 | 550 | 594 | 576 | 473 | 551 | 3 557 | 3 639 | 4 093 |
| Omløpsmidler | 5 853 | 8 379 | 11 631 | 14 833 | 13 536 | 13 985 | 12 474 | 12 263 | 11 930 | 10 761 | 12 308 | 13 959 | 9 669 | 14 611 | 13 217 |
| Varelager | 1 016 | 1 257 | 1 593 | 1 199 | 1 282 | 1 317 | 1 388 | 1 134 | 1 247 | 1 274 | 1 263 | 1 686 | 964 | – | 955 |
| Fordringer | 4 406 | 4 187 | 6 889 | 7 496 | 8 612 | 5 094 | 6 303 | 5 926 | 5 693 | 4 733 | 5 149 | 5 683 | 3 376 | – | 5 065 |
| Bankinnskudd | 432 | 2 935 | 3 149 | 6 138 | 3 642 | 7 575 | 4 783 | 5 203 | 4 990 | 4 753 | 5 896 | 6 590 | 5 328 | – | 7 196 |
| Sum eiendeler | 6 799 | 9 937 | 14 001 | 17 245 | 15 300 | 15 287 | 13 230 | 12 813 | 12 524 | 11 336 | 12 781 | 14 510 | 13 226 | 18 250 | 17 310 |
| Egenkapital | 1 184 | 3 694 | 4 825 | 6 377 | 5 690 | 5 516 | 5 193 | 4 777 | 4 563 | 4 505 | 4 479 | 4 909 | 7 471 | 7 644 | 8 198 |
| Langsiktig gjeld | 460 | 753 | 1 149 | 1 210 | 631 | 810 | 310 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 5 154 | 5 490 | 8 027 | 9 657 | 8 978 | 8 960 | 7 727 | 8 036 | 7 960 | 6 831 | 8 303 | 9 601 | 5 755 | 10 606 | 9 111 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 799 | 9 937 | 14 001 | 17 245 | 15 300 | 15 287 | 13 230 | 12 813 | 12 524 | 11 336 | 12 781 | 14 510 | 13 226 | 18 250 | 17 310 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: SLM Revisjon AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.