ORG.NR 995 683 326
FølgOne2Cel AS
- Aktivt
- Lillestrøm
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 7,8 · før skatt 10,0
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 55,2 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
Mot bransjen
Driftsmargin · Engros IT og elektronikk
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015/16 | 2015 | 2013/14 | 2013 | 2011/12 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 386 447 | 356 264 | 368 029 | 333 603 | 343 859 | 336 565 | 225 111 | 191 990 | 77 903 | 186 032 | 221 853 | 187 980 | 54 958 | 35 915 | 10 349 |
| Driftskostnader | −377 598 | −347 513 | −358 751 | −333 264 | −338 482 | −324 253 | −216 915 | −183 578 | −73 964 | −176 778 | −211 889 | −179 611 | −51 692 | −33 807 | −10 439 |
| Lønnskostnader | – | −2 300 | −2 573 | −3 671 | −15 013 | −11 410 | −7 649 | −7 246 | −4 695 | −10 098 | −10 017 | −6 751 | – | −2 474 | −369 |
| Av- og nedskrivninger | – | −14 | −29 | −40 | −159 | −202 | −461 | −504 | −743 | −324 | −303 | −211 | – | −15 | −9 |
| Driftsresultat | 8 849 | 8 751 | 9 278 | 340 | 5 377 | 12 312 | 8 196 | 8 413 | 3 939 | 9 255 | 9 964 | 8 369 | 3 266 | 2 108 | −89 |
| EBITDA | – | 8 764 | 9 307 | 379 | 5 536 | 12 515 | 8 657 | 8 916 | 4 682 | 9 579 | 10 267 | 8 579 | – | 2 123 | −81 |
| Netto finansposter | 1 184 | 1 022 | 455 | −76 | 16 | 70 | 84 | 14 | 34 | 117 | 75 | 39 | 16 | −6 | 2 |
| Resultat før skatt | 10 033 | 9 772 | 9 733 | 264 | 5 393 | 12 383 | 8 280 | 8 426 | 3 973 | 9 372 | 10 040 | 8 407 | 3 282 | 2 102 | −87 |
| Skattekostnad | −2 207 | −2 155 | −2 141 | −58 | −1 187 | −2 724 | −1 761 | −2 014 | −957 | −2 358 | −2 715 | −2 270 | −919 | −589 | 24 |
| Årsresultat | 7 826 | 7 618 | 7 592 | 205 | 4 207 | 9 658 | 6 518 | 6 412 | 3 016 | 7 014 | 7 325 | 6 137 | 2 363 | 1 513 | −63 |
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 15 000 | 0 | 5 000 | 3 000 | 3 500 | 7 000 | 6 000 | – | – | – | – |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015/16 | 2015 | 2013/14 | 2013 | 2011/12 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 79 | 0 | 0 | 141 | 115 | 329 | 442 | 575 | 778 | 406 | 480 | 610 | 638 | 99 | 91 |
| Omløpsmidler | 55 104 | 104 992 | 25 881 | 25 427 | 45 719 | 71 539 | 62 340 | 45 857 | 27 203 | 37 712 | 40 748 | 37 483 | 13 457 | 9 249 | 5 661 |
| Varelager | 526 | 483 | 287 | 5 278 | 13 550 | 14 503 | 7 291 | 3 348 | 2 709 | 445 | 1 336 | 2 388 | 1 036 | 115 | 161 |
| Fordringer | 54 578 | 104 508 | 25 593 | 16 817 | 29 536 | 35 159 | 23 663 | 24 839 | 11 549 | 19 397 | 23 319 | 23 366 | 10 200 | 6 389 | 5 345 |
| Bankinnskudd | 0 | 0 | 0 | 3 331 | 2 634 | 21 877 | 31 386 | 17 671 | 12 945 | 17 870 | 16 093 | 11 728 | 2 220 | 2 745 | 156 |
| Sum eiendeler | 55 183 | 105 087 | 25 995 | 25 568 | 45 835 | 71 869 | 62 783 | 46 432 | 27 981 | 38 117 | 41 227 | 38 093 | 14 094 | 9 347 | 5 752 |
| Egenkapital | 10 353 | 10 332 | 10 333 | 10 344 | 10 139 | 20 932 | 11 274 | 9 755 | 6 344 | 9 285 | 9 271 | 7 951 | 4 814 | 2 451 | 937 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 86 | 150 | 220 | 280 | 349 | 140 | 150 |
| Kortsiktig gjeld | 44 830 | 94 755 | 15 662 | 15 224 | 35 696 | 50 937 | 51 509 | 36 677 | 21 552 | 28 682 | 31 736 | 29 862 | 8 932 | 6 757 | 4 665 |
| Sum egenkapital og gjeld | 55 183 | 105 087 | 25 995 | 25 568 | 45 835 | 71 869 | 62 783 | 46 432 | 27 981 | 38 117 | 41 227 | 38 093 | 14 094 | 9 347 | 5 752 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
Mer om driftsresultati
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
Mer om EBITDAi
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
Mer om driftsmargini
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
Mer om EBITDA-margini
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
Mer om resultatgradi
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
Mer om totalkapitalrentabiliteti
Avkastningen på eiernes kapital.
Mer om egenkapitalrentabiliteti
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Mer om lønnsandelSoliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
Mer om egenkapitalandeli
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Mer om gjeldsgradLikviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 1i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 2i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
Mer om bankinnskuddi
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Mer om arbeidskapitalVekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
Mer om omsetningsveksti
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Mer om resultatvekstUtbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
Mer om utbyttei
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Mer om utbyttegradRegnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: SLM Revisjon AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.