ORG.NR 918 695 079
FølgPasientreiser HF
- Aktivt
- Skien
- 136 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2017–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2017–2025
Årsresultat −0,4 · før skatt −0,4
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 208,2 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
136 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Sykehus
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 192 992 | 198 208 | 187 525 | 185 643 | 200 699 | 190 012 | 212 945 | 217 037 | 129 049 |
| Driftskostnader | −196 566 | −200 978 | −190 207 | −187 739 | −201 518 | −191 220 | −214 618 | −218 163 | −128 344 |
| Lønnskostnader | – | −97 145 | −91 806 | −87 059 | −90 863 | – | – | – | – |
| Av- og nedskrivninger | – | −24 646 | −17 754 | −28 568 | −40 888 | – | – | – | – |
| Driftsresultat | −3 574 | −2 770 | −2 682 | −2 096 | −819 | −1 208 | −1 673 | −1 126 | 705 |
| EBITDA | – | 21 876 | 15 072 | 26 472 | 40 069 | – | – | – | – |
| Netto finansposter | 3 216 | 3 592 | 2 682 | 2 096 | 819 | 1 208 | 1 673 | 1 126 | 643 |
| Resultat før skatt | −358 | 822 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 348 |
| Skattekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Årsresultat | −358 | 822 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 348 |
| Utbytte | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 63 187 | 63 154 | 64 789 | 62 985 | 66 254 | 83 551 | 90 297 | 99 538 | 123 812 |
| Omløpsmidler | 144 975 | 149 127 | 154 261 | 172 825 | 167 926 | 194 495 | 204 571 | 199 374 | 169 134 |
| Varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 52 |
| Fordringer | 69 262 | 67 067 | 66 239 | 60 076 | 71 908 | 67 123 | 68 578 | 56 101 | 57 827 |
| Bankinnskudd | 75 713 | 82 060 | 88 022 | 112 749 | 96 018 | 127 372 | 135 993 | 143 273 | 111 255 |
| Sum eiendeler | 208 162 | 212 281 | 219 050 | 235 810 | 234 180 | 278 046 | 294 868 | 298 912 | 292 946 |
| Egenkapital | 89 580 | 89 938 | 89 117 | 89 117 | 89 117 | 89 117 | 89 116 | 89 116 | 89 116 |
| Langsiktig gjeld | 4 306 | 16 200 | 14 716 | 21 952 | 33 685 | 40 192 | 51 390 | 64 140 | 61 354 |
| Kortsiktig gjeld | 114 275 | 106 143 | 115 217 | 124 741 | 111 378 | 148 737 | 154 362 | 145 656 | 142 476 |
| Sum egenkapital og gjeld | 208 161 | 212 281 | 219 050 | 235 810 | 234 180 | 278 046 | 294 868 | 298 912 | 292 946 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
Mer om driftsresultati
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
Mer om EBITDAi
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
Mer om driftsmargini
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
Mer om EBITDA-margini
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
Mer om resultatgradi
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
Mer om totalkapitalrentabiliteti
Avkastningen på eiernes kapital.
Mer om egenkapitalrentabiliteti
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Mer om lønnsandelSoliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
Mer om egenkapitalandeli
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Mer om gjeldsgradLikviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 1i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 2i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
Mer om bankinnskuddi
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Mer om arbeidskapitalVekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
Mer om omsetningsveksti
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Mer om resultatvekstUtbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
Mer om utbyttei
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Mer om utbyttegradRegnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: BDO AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.