ORG.NR 997 299 175
FølgProterm AS
- Aktivt
- Oslo
- 16 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2012–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2012–2025
Årsresultat 4,2 · før skatt 5,5
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 28,5 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
16 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Varmepumper, kulde og ventilasjon
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 55 392 | 54 334 | 30 738 | 34 490 | 50 745 | 25 603 | 27 517 | 14 073 | 20 245 | 16 792 | 23 737 | 17 162 | 19 085 | 19 056 |
| Driftskostnader | −50 004 | −50 861 | −29 692 | −34 332 | −44 696 | −21 317 | −23 589 | −13 732 | −17 167 | −15 665 | −19 403 | −13 524 | −13 638 | −14 329 |
| Lønnskostnader | −13 752 | −12 209 | −10 723 | −9 576 | −10 028 | −7 209 | −7 379 | −5 324 | – | −6 203 | −7 415 | −5 357 | −5 141 | −5 205 |
| Av- og nedskrivninger | −476 | −376 | −400 | −320 | −200 | −149 | −120 | −283 | – | −404 | −368 | −334 | −294 | −498 |
| Driftsresultat | 5 389 | 3 473 | 1 045 | 158 | 6 049 | 4 286 | 3 927 | 340 | 3 078 | 1 126 | 4 334 | 3 638 | 5 447 | 4 727 |
| EBITDA | 5 864 | 3 849 | 1 445 | 478 | 6 249 | 4 435 | 4 048 | 623 | – | 1 531 | 4 702 | 3 972 | 5 741 | 5 225 |
| Netto finansposter | 109 | −49 | −103 | −129 | −7 | −27 | −32 | −28 | 11 | −28 | −203 | −141 | −16 | 43 |
| Resultat før skatt | 5 497 | 3 424 | 942 | 29 | 6 042 | 4 258 | 3 895 | 313 | 3 090 | 1 099 | 4 132 | 3 498 | 5 431 | 4 771 |
| Skattekostnad | −1 266 | −808 | −209 | −20 | −1 352 | −958 | −879 | −83 | −747 | −284 | −1 144 | −969 | −1 573 | 0 |
| Årsresultat | 4 231 | 2 616 | 733 | 9 | 4 690 | 3 300 | 3 017 | 230 | 2 342 | 815 | 2 987 | 2 528 | 3 858 | 0 |
| Utbytte | – | 4 000 | 0 | 0 | – | 3 000 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 772 | 1 247 | 1 624 | 819 | 844 | 712 | 700 | 654 | 937 | 1 184 | 2 008 | 1 476 | 1 479 | 1 677 |
| Omløpsmidler | 27 683 | 23 982 | 15 330 | 15 602 | 20 599 | 17 008 | 14 229 | 9 610 | 11 812 | 10 325 | 9 229 | 7 730 | 3 675 | 4 740 |
| Varelager | 1 735 | 2 381 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Fordringer | 10 023 | 12 891 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Bankinnskudd | 15 926 | 8 710 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum eiendeler | 28 455 | 25 230 | 16 953 | 16 421 | 21 444 | 17 720 | 14 929 | 10 264 | 12 749 | 11 510 | 11 237 | 9 207 | 5 154 | 6 417 |
| Egenkapital | 10 098 | 9 867 | 11 251 | 10 517 | 10 508 | 5 819 | 8 519 | 5 502 | 5 272 | 4 930 | 4 915 | 1 928 | 1 700 | 1 802 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 1 787 | 1 730 | 1 639 | 1 625 | 1 598 | 1 588 | 1 561 | 1 573 | 2 686 | 1 331 | 1 301 | 1 338 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 16 480 | 13 576 | 3 973 | 4 264 | 9 311 | 10 303 | 4 822 | 3 201 | 5 904 | 3 893 | 4 991 | 5 977 | 2 116 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 28 455 | 25 230 | 16 953 | 16 421 | 21 444 | 17 720 | 14 929 | 10 264 | 12 749 | 11 510 | 11 237 | 9 207 | 5 154 | 6 417 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Sand Revisjon AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.