ORG.NR 817 867 812
FølgRamstad AS
- Aktivt
- Oslo
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2016–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2016–2025
Årsresultat 85,6 · før skatt 85,6
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 381,5 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
Mot bransjen
Driftsmargin · Kjøp og salg av eiendom
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 150 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Driftskostnader | −2 838 | −100 | 0 | −342 | 0 | −355 | 0 | −368 | −1 643 | −2 737 |
| Lønnskostnader | 0 | 0 | – | 0 | – | 0 | – | 0 | 0 | 0 |
| Av- og nedskrivninger | 0 | 0 | – | 0 | – | 0 | – | 0 | 0 | 0 |
| Driftsresultat | −1 688 | −100 | −1 240 | −342 | −3 866 | −355 | −1 576 | −368 | −1 643 | −2 737 |
| EBITDA | −1 688 | −100 | – | −342 | – | −355 | – | −368 | −1 643 | −2 737 |
| Netto finansposter | 87 337 | 63 570 | 38 581 | 5 407 | 39 369 | 33 671 | 39 344 | 9 648 | 33 867 | 30 143 |
| Resultat før skatt | 85 649 | 63 470 | 37 341 | 5 065 | 35 503 | 33 316 | 37 768 | 9 280 | 32 224 | 27 406 |
| Skattekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 55 | −2 052 | −2 945 | 0 | 0 | 0 |
| Årsresultat | 85 649 | 63 470 | 37 341 | 5 065 | 35 557 | 31 264 | 34 823 | 9 280 | 32 224 | 27 406 |
| Utbytte | – | 30 000 | 30 000 | 5 000 | 17 750 | 15 600 | 9 000 | – | – | 10 000 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 153 006 | 105 726 | 105 021 | 90 621 | 89 033 | 88 806 | 90 933 | 86 149 | 41 380 | 43 674 |
| Omløpsmidler | 228 479 | 207 670 | 189 996 | 159 453 | 178 214 | 158 105 | 137 056 | 109 497 | 125 728 | 105 523 |
| Varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 19 151 | 17 601 | 18 101 | 10 166 | 26 875 | 10 551 | 10 702 | 11 840 | 8 147 | 9 013 |
| Bankinnskudd | 24 264 | 9 597 | 19 732 | 13 049 | 8 245 | 31 864 | 17 763 | 6 326 | 16 408 | 6 472 |
| Sum eiendeler | 381 486 | 313 396 | 295 017 | 250 074 | 267 248 | 246 912 | 227 988 | 195 647 | 167 108 | 149 197 |
| Egenkapital | 329 226 | 263 577 | 230 107 | 222 767 | 222 702 | 204 895 | 189 231 | 163 408 | 154 128 | 124 903 |
| Langsiktig gjeld | 18 630 | 19 710 | 20 790 | 21 870 | 22 950 | 24 085 | 25 163 | 26 190 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 33 630 | 30 109 | 44 120 | 5 437 | 21 596 | 17 932 | 13 595 | 6 049 | 12 981 | 24 293 |
| Sum egenkapital og gjeld | 381 486 | 313 396 | 295 017 | 250 074 | 267 248 | 246 912 | 227 988 | 195 647 | 167 108 | 149 197 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
Mer om driftsresultati
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
Mer om EBITDAi
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
Mer om driftsmargini
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
Mer om EBITDA-margini
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
Mer om resultatgradi
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
Mer om totalkapitalrentabiliteti
Avkastningen på eiernes kapital.
Mer om egenkapitalrentabiliteti
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Mer om lønnsandelSoliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
Mer om egenkapitalandeli
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Mer om gjeldsgradLikviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 1i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 2i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
Mer om bankinnskuddi
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Mer om arbeidskapitalVekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
Mer om omsetningsveksti
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Mer om resultatvekstUtbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
Mer om utbyttei
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Mer om utbyttegradRegnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Cedra Norge AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.