ORG.NR 997 218 450
FølgRathcaled Developements Limited
- Aktivt
- Ie-Dublin 6W
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2020–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2020–2025
Årsresultat −1,2 · før skatt −1,2
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 50,8 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 35 028 | 38 486 | 39 330 | 27 799 | 18 251 | 29 319 |
| Driftskostnader | −36 231 | −36 894 | −37 022 | −26 830 | −18 915 | −29 255 |
| Driftsresultat | −1 204 | 1 592 | 2 307 | 969 | −664 | 64 |
| Netto finansposter | 34 | 68 | 59 | 24 | −1 | 1 |
| Resultat før skatt | −1 170 | 1 660 | 2 367 | 993 | −664 | 65 |
| Skattekostnad | 0 | −429 | −580 | −124 | 15 | −15 |
| Årsresultat | −1 170 | 1 231 | 1 787 | 869 | −649 | 50 |
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 955 | 595 | 726 | 868 | 379 | 865 |
| Omløpsmidler | 49 844 | 38 696 | 29 431 | 38 176 | 34 270 | 15 596 |
| Varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 3 240 | 5 098 | 8 541 | 2 983 | 1 472 | 5 167 |
| Bankinnskudd | 46 604 | 33 598 | 20 890 | 35 193 | 32 798 | 10 429 |
| Sum eiendeler | 50 799 | 39 291 | 30 157 | 39 044 | 34 649 | 16 461 |
| Egenkapital | 4 345 | 5 516 | 4 284 | 2 498 | 1 628 | 2 277 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 15 |
| Kortsiktig gjeld | 46 454 | 33 775 | 25 873 | 36 547 | 33 020 | 14 168 |
| Sum egenkapital og gjeld | 50 799 | 39 291 | 30 157 | 39 044 | 34 649 | 16 461 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
Mer om driftsresultati
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
Mer om driftsmargini
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
Mer om resultatgradi
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
Mer om totalkapitalrentabiliteti
Avkastningen på eiernes kapital.
Mer om egenkapitalrentabilitetSoliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
Mer om egenkapitalandeli
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Mer om gjeldsgradLikviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 1i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 2i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
Mer om bankinnskuddi
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Mer om arbeidskapitalVekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
Mer om omsetningsveksti
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Mer om resultatvekstUtbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
Mer om utbyttei
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Mer om utbyttegradRegnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Eira Revisjon & Rådgivning AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.