ORG.NR 927 344 114
FølgRaufoss Development AS
- Aktivt
- Vestre Toten
- 30 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2021–2024
Driftsresultat
Mill. kr · 2021–2024
Årsresultat −29,2 · før skatt −29,2
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2024
Sum eiendeler 1 662 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
30 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Ingeniører og teknisk rådgivning
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 136 784 | 119 604 | 99 460 | 24 245 |
| Driftskostnader | −127 807 | −189 519 | −99 144 | −24 087 |
| Driftsresultat | 8 978 | −69 915 | 316 | 159 |
| Netto finansposter | −38 133 | −14 923 | −16 859 | 1 740 |
| Resultat før skatt | −29 155 | −84 839 | −16 543 | 1 899 |
| Skattekostnad | 0 | 0 | 418 | −418 |
| Årsresultat | −29 155 | −84 839 | −16 125 | 1 481 |
| Utbytte | – | 0 | 0 | – |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 1 600 114 | 1 423 600 | 494 982 | 98 803 |
| Omløpsmidler | 62 107 | 66 641 | 206 926 | 20 494 |
| Varelager | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 47 361 | 60 619 | 194 431 | 14 316 |
| Bankinnskudd | 14 746 | 6 022 | 12 495 | 6 178 |
| Sum eiendeler | 1 662 221 | 1 490 241 | 701 908 | 119 297 |
| Egenkapital | 807 452 | 380 687 | 465 526 | 11 814 |
| Langsiktig gjeld | 790 265 | 1 072 693 | 216 584 | 90 317 |
| Kortsiktig gjeld | 64 504 | 36 862 | 19 798 | 17 166 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 662 221 | 1 490 241 | 701 908 | 119 297 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
Mer om driftsresultati
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
Mer om driftsmargini
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
Mer om resultatgradi
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
Mer om totalkapitalrentabiliteti
Avkastningen på eiernes kapital.
Mer om egenkapitalrentabilitetSoliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
Mer om egenkapitalandeli
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Mer om gjeldsgradLikviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 1i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 2i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
Mer om bankinnskuddi
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Mer om arbeidskapitalVekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
Mer om omsetningsveksti
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Mer om resultatvekstUtbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
Mer om utbytteRegnet ut fra regnskapet for 2024 og endring fra 2023.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2024. Revisor: Cedra Norge AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.