ORG.NR 896 154 222
FølgSame AS
- Aktivt
- Oslo
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat −226,5 · før skatt −226,6
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 365,5 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
Mot bransjen
Driftsmargin · Holdingselskaper
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | −225 214 | −50 320 | 64 928 | −262 366 | 383 460 | 14 273 | 234 521 | 72 243 | 62 448 | −21 280 | 58 680 | 6 501 | 11 494 | 29 535 | −24 656 |
| Driftskostnader | −178 | −210 | −168 | −131 | −230 | −116 | −170 | −106 | −125 | −118 | −120 | −112 | −111 | −59 | −99 |
| Lønnskostnader | −17 | −17 | −17 | −17 | −17 | −17 | −17 | −17 | −6 | −6 | −6 | −6 | −11 | 0 | −17 |
| Av- og nedskrivninger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Driftsresultat | −225 392 | −50 530 | 64 760 | −262 497 | 383 230 | 14 157 | 234 351 | 72 137 | 62 323 | −21 397 | 58 560 | 6 389 | 11 383 | 29 476 | −24 756 |
| EBITDA | −225 392 | −50 530 | 64 760 | −262 497 | 383 230 | 14 157 | 234 351 | 72 137 | 62 323 | −21 397 | 58 560 | 6 389 | 11 383 | 29 476 | −24 756 |
| Netto finansposter | −1 173 | −121 | −179 | −136 | 973 | 142 | 108 | −7 | 99 | −71 | 258 | 26 | −74 | 32 | 18 |
| Resultat før skatt | −226 565 | −50 651 | 64 581 | −262 634 | 384 203 | 14 299 | 234 459 | 72 130 | 62 422 | −21 468 | 58 817 | 6 414 | 11 309 | 29 508 | −24 737 |
| Skattekostnad | 49 | −38 | −35 | 3 | −137 | −143 | −27 | 25 | −65 | −8 | −77 | −7 | −42 | 1 | 996 |
| Årsresultat | −226 517 | −50 689 | 64 546 | −262 631 | 384 066 | 14 156 | 234 432 | 72 155 | 62 357 | −21 476 | 58 740 | 6 407 | 11 267 | 29 509 | −23 741 |
| Utbytte | 25 931 | 16 869 | 31 332 | 9 634 | 3 750 | 5 450 | 5 924 | 0 | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 1 343 | 868 | 854 | 1 661 | 3 100 | 584 | 112 | 1 783 | 1 783 | 1 783 | 1 582 | 1 582 | 1 302 | 1 111 | 1 048 |
| Omløpsmidler | 364 112 | 601 785 | 684 284 | 629 053 | 899 958 | 522 110 | 513 753 | 283 552 | 216 657 | 160 275 | 188 915 | 135 249 | 129 089 | 120 954 | 93 760 |
| Varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 4 238 | 1 925 | 3 911 | 1 921 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 3 | 88 | 0 |
| Bankinnskudd | 86 | 142 | 17 746 | 266 | 15 | 4 560 | 889 | 403 | 275 | 897 | 354 | 69 | 399 | 607 | 96 |
| Sum eiendeler | 365 455 | 602 653 | 685 138 | 630 714 | 903 058 | 522 694 | 513 865 | 285 335 | 218 440 | 162 058 | 190 497 | 136 831 | 130 391 | 122 066 | 94 808 |
| Egenkapital | 343 804 | 596 251 | 663 809 | 630 595 | 902 861 | 522 544 | 513 838 | 285 330 | 218 375 | 162 019 | 190 134 | 134 144 | 127 737 | 119 470 | 91 660 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 49 | 30 | 0 | 24 | 61 | 7 | 0 | 30 | 0 | 31 | 2 531 | 2 498 | 2 255 | 3 074 |
| Kortsiktig gjeld | 21 652 | 6 353 | 21 298 | 119 | 174 | 89 | 20 | 5 | 35 | 39 | 331 | 155 | 156 | 341 | 73 |
| Sum egenkapital og gjeld | 365 455 | 602 653 | 685 138 | 630 714 | 903 058 | 522 694 | 513 865 | 285 335 | 218 440 | 162 058 | 190 497 | 136 831 | 130 391 | 122 066 | 94 808 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Crowe Partner Revisjon AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.