ORG.NR 986 535 721
FølgSameiet Nedre Singsakerslette
- Aktivt
- Trondheim
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat −1,1 · før skatt −1,1
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 3,2 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
Mot bransjen
Driftsmargin · Utleie av eiendom
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 972 | 3 613 | 3 264 | 3 039 | 3 060 | 3 144 | 3 048 | 2 939 | 2 781 | 2 784 | 0 | 2 497 | 2 336 | 2 326 | 2 414 |
| Driftskostnader | −6 250 | −4 472 | −3 790 | −2 885 | −2 489 | −2 470 | −3 175 | −2 652 | −2 165 | −2 297 | 0 | −2 224 | −1 808 | −1 631 | −3 569 |
| Driftsresultat | −1 278 | −859 | −526 | 154 | 572 | 674 | −127 | 287 | 616 | 487 | −110 | 273 | 528 | 695 | −1 155 |
| Netto finansposter | 130 | 158 | 129 | 56 | 16 | 14 | 29 | 19 | 16 | 12 | 24 | 45 | 35 | 13 | 18 |
| Resultat før skatt | −1 148 | −701 | −397 | 210 | 588 | 688 | −98 | 306 | 632 | 499 | −86 | 318 | 563 | 0 | 0 |
| Skattekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Årsresultat | −1 148 | −701 | −397 | 210 | 588 | 688 | −98 | 306 | 632 | 499 | −86 | 318 | 563 | 707 | −1 138 |
| Utbytte | – | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 21 |
| Omløpsmidler | 3 229 | 3 773 | 4 303 | 4 711 | 4 586 | 3 820 | 3 284 | 3 215 | 2 986 | 2 352 | 1 862 | 1 943 | 1 693 | 1 065 | 449 |
| Varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Fordringer | 160 | 145 | 136 | 133 | 107 | 107 | 105 | 124 | 100 | 116 | 101 | 109 | 169 | – | – |
| Bankinnskudd | 3 069 | 3 628 | 4 166 | 4 577 | 4 479 | 3 713 | 3 179 | 3 091 | 2 886 | 2 235 | 1 761 | 1 834 | 1 524 | – | – |
| Sum eiendeler | 3 229 | 3 773 | 4 303 | 4 711 | 4 586 | 3 820 | 3 284 | 3 215 | 2 986 | 2 352 | 1 862 | 1 943 | 1 693 | 1 065 | 470 |
| Egenkapital | 2 239 | 3 387 | 4 088 | 4 484 | 4 275 | 3 686 | 2 999 | 3 097 | 2 791 | 2 159 | 1 660 | 1 746 | 1 428 | 865 | 158 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 990 | 386 | 215 | 226 | 311 | 133 | 285 | 118 | 195 | 192 | 202 | 196 | 264 | 200 | 313 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 229 | 3 773 | 4 303 | 4 711 | 4 586 | 3 820 | 3 284 | 3 215 | 2 986 | 2 352 | 1 862 | 1 943 | 1 693 | 1 065 | 470 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
Mer om driftsresultati
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
Mer om driftsmargini
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
Mer om resultatgradi
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
Mer om totalkapitalrentabiliteti
Avkastningen på eiernes kapital.
Mer om egenkapitalrentabilitetSoliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
Mer om egenkapitalandeli
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Mer om gjeldsgradLikviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 1i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 2i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
Mer om bankinnskuddi
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Mer om arbeidskapitalVekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
Mer om omsetningsveksti
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Mer om resultatvekstUtbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
Mer om utbyttei
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Mer om utbyttegradRegnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: BDO AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.