ORG.NR 992 793 961
FølgSimone AS
- Aktivt
- Time
- 9 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 0,9 · før skatt 1,1
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 4,9 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
9 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Klesbutikker og skobutikker
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12 684 | 10 831 | 10 500 | 9 502 | 9 066 | 8 343 | 7 577 | 7 602 | 6 917 | 7 077 | 7 206 | 6 484 | 5 949 | 5 234 | 4 851 |
| Driftskostnader | −11 631 | −10 161 | −9 433 | −8 448 | −7 932 | −7 184 | −6 934 | −6 982 | −6 459 | −6 338 | −6 147 | −5 893 | −5 164 | −4 599 | −4 226 |
| Lønnskostnader | −3 159 | −2 636 | −2 152 | −2 002 | −2 059 | −1 703 | −1 616 | −1 605 | −1 582 | −1 467 | −1 382 | −1 259 | −1 178 | – | −1 076 |
| Av- og nedskrivninger | −86 | −147 | −85 | −25 | −16 | −62 | −70 | −79 | −70 | −60 | −48 | −41 | −27 | – | 0 |
| Driftsresultat | 1 053 | 670 | 1 067 | 1 055 | 1 134 | 1 159 | 643 | 620 | 458 | 739 | 1 060 | 591 | 785 | 635 | 625 |
| EBITDA | 1 139 | 817 | 1 152 | 1 080 | 1 151 | 1 221 | 713 | 699 | 529 | 799 | 1 108 | 632 | 812 | – | 625 |
| Netto finansposter | 68 | 61 | 47 | 15 | 4 | 8 | 11 | 5 | 7 | 7 | 22 | 36 | 31 | 30 | 17 |
| Resultat før skatt | 1 121 | 731 | 1 114 | 1 070 | 1 138 | 1 167 | 654 | 625 | 465 | 745 | 1 082 | 627 | 816 | 664 | 642 |
| Skattekostnad | −247 | −161 | −245 | −235 | −250 | −257 | −144 | −145 | −112 | −187 | −292 | −169 | −229 | −186 | −180 |
| Årsresultat | 875 | 570 | 869 | 834 | 888 | 910 | 510 | 480 | 353 | 558 | 789 | 458 | 588 | 478 | 462 |
| Utbytte | 800 | 600 | 1 000 | 700 | 1 200 | 600 | 400 | 350 | 300 | 450 | 0 | 400 | 300 | 300 | 300 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 247 | 328 | 428 | 300 | 127 | 158 | 180 | 243 | 312 | 230 | 269 | 236 | 152 | 20 | 0 |
| Omløpsmidler | 4 628 | 3 815 | 4 100 | 3 969 | 4 369 | 3 896 | 3 155 | 2 927 | 2 594 | 2 887 | 3 252 | 2 548 | 2 388 | 2 313 | 1 940 |
| Varelager | 1 793 | 1 725 | 1 855 | 1 823 | 1 624 | 1 537 | 1 531 | 1 350 | 1 188 | 1 165 | 1 148 | 1 034 | 1 034 | 840 | 680 |
| Fordringer | 76 | 55 | 161 | 11 | 8 | 8 | 8 | 60 | 13 | 7 | 109 | 19 | 27 | 10 | 13 |
| Bankinnskudd | 2 759 | 2 035 | 2 084 | 2 135 | 2 737 | 2 351 | 1 616 | 1 517 | 1 392 | 1 714 | 1 995 | 1 495 | 1 327 | 1 464 | 1 246 |
| Sum eiendeler | 4 875 | 4 143 | 4 528 | 4 269 | 4 496 | 4 054 | 3 335 | 3 170 | 2 906 | 3 117 | 3 521 | 2 784 | 2 539 | 2 334 | 1 940 |
| Egenkapital | 2 011 | 1 937 | 1 966 | 2 097 | 1 963 | 2 275 | 1 965 | 1 855 | 1 724 | 1 671 | 1 563 | 1 574 | 1 516 | 1 229 | 1 051 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 500 |
| Kortsiktig gjeld | 2 864 | 2 206 | 2 562 | 0 | 2 533 | 1 778 | 0 | 1 316 | 1 181 | 1 446 | 1 957 | 1 210 | 1 023 | 1 105 | 389 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 875 | 4 143 | 4 528 | 4 269 | 4 496 | 4 054 | 3 335 | 3 170 | 2 906 | 3 117 | 3 521 | 2 784 | 2 539 | 2 334 | 1 940 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Jærrevisjon AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.