ORG.NR 965 585 850
FølgSolgården SA
- Aktivt
- Oslo
- 5 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 16,2 · før skatt 16,2
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 203,4 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
5 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Reisebyråer og turoperatører
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 113 532 | 104 468 | 90 024 | 70 552 | 2 855 | 21 897 | 93 798 | 92 690 | 91 348 | 90 032 | 87 347 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Driftskostnader | −101 123 | −94 534 | −93 718 | −83 916 | −30 055 | −57 015 | −81 655 | −80 675 | −76 142 | −76 943 | −76 301 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Driftsresultat | 12 409 | 9 934 | −3 694 | −13 364 | −27 200 | −35 118 | 12 143 | 12 015 | 15 206 | 13 089 | 11 046 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto finansposter | 3 770 | 3 496 | 1 768 | 252 | 823 | 351 | 2 067 | 1 016 | 1 437 | 21 | −1 451 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | 16 179 | 13 430 | −1 926 | −13 112 | −26 377 | −34 766 | 14 209 | 13 031 | 16 642 | 13 110 | 9 595 | 13 281 | 12 792 | 8 357 | 1 785 |
| Skattekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 429 | −558 |
| Årsresultat | 16 179 | 13 430 | −1 926 | −13 112 | −26 377 | −34 766 | 14 209 | 13 031 | 16 642 | 13 110 | 9 595 | 13 281 | 12 792 | 9 786 | 1 227 |
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 36 167 | 36 358 | 43 173 | 43 900 | 45 607 | 48 076 | 68 321 | 71 194 | 73 467 | 108 835 | 105 729 | 108 126 | 88 578 | 82 703 | 80 872 |
| Omløpsmidler | 167 281 | 68 650 | 47 504 | 44 497 | 52 306 | 67 197 | 101 412 | 83 828 | 64 315 | 42 905 | 26 881 | 21 221 | 26 979 | 20 163 | 15 733 |
| Varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 81 438 | 8 675 | 10 289 | 7 056 | 12 457 | 4 221 | 8 759 | – | – | 4 924 | 4 585 | 4 948 | 7 024 | 4 843 | 4 141 |
| Bankinnskudd | 59 622 | 35 523 | 14 606 | 11 181 | 13 206 | 26 393 | 56 684 | – | – | 37 981 | 22 297 | 16 272 | 19 955 | 15 320 | 11 592 |
| Sum eiendeler | 203 448 | 105 007 | 90 677 | 88 398 | 97 912 | 115 273 | 169 733 | 155 022 | 137 782 | 151 740 | 132 610 | 129 346 | 115 557 | 102 866 | 96 605 |
| Egenkapital | 90 838 | 74 659 | 61 229 | 63 155 | 76 267 | 102 643 | 137 409 | 123 200 | 110 168 | 93 526 | 80 416 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 4 603 | 5 154 | 5 340 | 5 627 | 4 295 | 4 261 | 4 798 | 34 037 | 34 882 | 34 666 | 36 707 | 38 589 | 38 510 |
| Kortsiktig gjeld | 112 610 | 30 349 | 24 845 | 20 089 | 16 306 | 7 003 | 28 029 | 27 561 | 22 816 | 24 177 | 17 312 | 20 611 | 18 007 | 16 097 | 17 450 |
| Sum egenkapital og gjeld | 203 448 | 105 007 | 90 677 | 88 398 | 97 912 | 115 273 | 169 733 | 155 022 | 137 782 | 151 740 | 132 610 | 55 277 | 54 715 | 54 686 | 55 960 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
Mer om driftsresultati
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
Mer om driftsmargini
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
Mer om resultatgradi
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
Mer om totalkapitalrentabiliteti
Avkastningen på eiernes kapital.
Mer om egenkapitalrentabilitetSoliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
Mer om egenkapitalandeli
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Mer om gjeldsgradLikviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 1i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 2i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
Mer om bankinnskuddi
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Mer om arbeidskapitalVekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
Mer om omsetningsveksti
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Mer om resultatvekstUtbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
Mer om utbyttei
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Mer om utbyttegradRegnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Ernst & Young AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.