ORG.NR 977 279 038
FølgSolhaug AS
- Aktivt
- Austevoll
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 55,9 · før skatt 55,9
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 107,5 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
Mot bransjen
Driftsmargin · Fiske og fangst
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 080 | 1 352 | 1 080 | 1 080 | 1 080 | 1 080 | 5 938 | 900 | 1 080 | 1 090 | 1 104 | 1 080 | 5 092 | 5 305 | 5 269 |
| Driftskostnader | −2 491 | −1 426 | −515 | −693 | −1 428 | −2 611 | −1 705 | −1 772 | −2 000 | −2 824 | −1 923 | −2 518 | −1 505 | −5 008 | −2 757 |
| Lønnskostnader | −1 655 | −579 | −2 | −2 | −896 | −1 544 | −1 038 | −747 | −1 241 | −1 341 | −1 031 | −1 176 | −158 | −935 | – |
| Av- og nedskrivninger | −170 | −176 | −183 | −191 | −200 | −211 | −223 | −236 | −252 | −271 | −292 | −316 | −343 | −375 | – |
| Driftsresultat | −1 411 | −74 | 565 | 387 | −348 | −1 531 | 4 233 | −872 | −920 | −1 734 | −819 | −1 438 | 3 587 | 297 | 2 512 |
| EBITDA | −1 241 | 102 | 748 | 578 | −148 | −1 320 | 4 455 | −635 | −667 | −1 464 | −528 | −1 122 | 3 930 | 673 | – |
| Netto finansposter | 57 288 | −3 260 | −4 232 | −9 979 | −6 189 | −3 570 | −7 694 | 5 760 | −9 359 | −153 829 | −31 861 | 8 487 | 4 480 | −12 730 | −1 163 |
| Resultat før skatt | 55 877 | −3 335 | −3 667 | −9 593 | −6 537 | −5 101 | −3 462 | 4 888 | −10 279 | −155 563 | −32 680 | 7 050 | 8 067 | −12 432 | 1 349 |
| Skattekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | −1 677 | −1 437 | 72 | −2 881 | 806 | 73 |
| Årsresultat | 55 877 | −3 335 | −3 667 | −9 593 | −6 537 | −5 101 | −3 462 | 4 888 | −10 279 | −157 241 | −34 117 | 7 122 | 5 185 | −11 627 | 1 421 |
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 74 596 | 79 149 | 96 271 | 101 510 | 110 362 | 139 660 | 130 428 | 102 315 | 136 521 | 163 242 | 283 429 | 328 556 | 317 373 | 382 614 | 342 096 |
| Omløpsmidler | 32 951 | 6 977 | 3 844 | 1 985 | 1 220 | 3 995 | 3 703 | 37 942 | 692 | 2 808 | 5 075 | 9 954 | 3 792 | 6 847 | 15 270 |
| Varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 12 059 | 5 687 | 295 | 1 966 | 1 060 | 1 706 | 1 864 | 37 626 | 446 | 1 913 | 1 880 | 7 588 | 2 188 | 4 902 | 14 046 |
| Bankinnskudd | 20 892 | 1 290 | 3 549 | 18 | 160 | 2 289 | 1 839 | 316 | 247 | 895 | 3 195 | 1 327 | 568 | 909 | 244 |
| Sum eiendeler | 107 547 | 86 126 | 100 115 | 103 494 | 111 581 | 143 655 | 134 131 | 140 256 | 137 213 | 166 050 | 288 505 | 338 511 | 321 165 | 389 461 | 357 366 |
| Egenkapital | 15 403 | −40 474 | −37 139 | −33 473 | −23 880 | −17 343 | −12 242 | −8 781 | −13 669 | −3 390 | 153 851 | 183 964 | 176 842 | 171 657 | 183 283 |
| Langsiktig gjeld | 50 774 | 102 786 | 118 295 | 117 381 | 118 484 | 15 945 | 18 675 | 20 258 | 14 221 | 14 863 | 15 616 | 32 124 | 35 932 | 80 942 | 86 058 |
| Kortsiktig gjeld | 41 371 | 23 814 | 18 959 | 19 586 | 16 977 | 145 052 | 127 699 | 128 779 | 136 660 | 154 577 | 119 038 | 122 422 | 108 391 | 136 862 | 88 024 |
| Sum egenkapital og gjeld | 107 547 | 86 126 | 100 115 | 103 494 | 111 581 | 143 655 | 134 131 | 140 256 | 137 213 | 166 050 | 288 505 | 338 511 | 321 165 | 389 461 | 357 366 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
Mer om driftsresultati
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
Mer om EBITDAi
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
Mer om driftsmargini
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
Mer om EBITDA-margini
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
Mer om resultatgradi
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
Mer om totalkapitalrentabiliteti
Avkastningen på eiernes kapital.
Mer om egenkapitalrentabiliteti
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Mer om lønnsandelSoliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
Mer om egenkapitalandeli
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Mer om gjeldsgradLikviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 1i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 2i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
Mer om bankinnskuddi
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Mer om arbeidskapitalVekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
Mer om omsetningsveksti
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Mer om resultatvekstUtbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
Mer om utbyttei
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Mer om utbyttegradRegnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Deloitte AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.