ORG.NR 974 500 965
FølgSomas AS
- Aktivt
- Drammen
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 0,8 · før skatt 1,0
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 7,4 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
Mot bransjen
Driftsmargin · Engros maskiner og utstyr
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2024/25 | 2023/24 | 2023 | 2021/22 | 2021 | 2019/20 | 2019 | 2017/18 | 2017 | 2015/16 | 2015 | 2013/14 | 2013 | 2011/12 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11 939 | 16 199 | 12 032 | 14 928 | 14 869 | 14 645 | 13 399 | 11 543 | 14 835 | 10 001 | 9 037 | 11 508 | 10 540 | 8 995 | 8 037 |
| Driftskostnader | −11 252 | −15 216 | −11 443 | −14 228 | −13 989 | −13 767 | −12 787 | −10 851 | −14 057 | −9 470 | −8 451 | −10 063 | −9 377 | −8 914 | −7 868 |
| Lønnskostnader | −2 238 | −2 685 | −3 510 | −2 738 | −2 546 | −2 542 | −2 487 | −2 365 | −2 389 | −2 007 | −2 204 | −2 107 | −2 389 | −2 688 | −2 391 |
| Av- og nedskrivninger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Driftsresultat | 687 | 983 | 589 | 700 | 880 | 878 | 612 | 692 | 778 | 531 | 586 | 1 445 | 1 162 | 81 | 169 |
| EBITDA | 687 | 983 | 589 | 700 | 880 | 878 | 612 | 692 | 778 | 531 | 586 | 1 445 | 1 162 | 81 | 169 |
| Netto finansposter | 324 | 71 | 21 | 1 | 5 | 21 | 20 | 15 | 18 | 17 | 44 | 60 | 73 | 58 | 56 |
| Resultat før skatt | 1 011 | 1 054 | 610 | 701 | 885 | 899 | 631 | 707 | 796 | 549 | 629 | 1 504 | 1 235 | 140 | 225 |
| Skattekostnad | −224 | −242 | −142 | −159 | −196 | −203 | −144 | −170 | −198 | −142 | −176 | −412 | −350 | −44 | −69 |
| Årsresultat | 786 | 812 | 468 | 541 | 689 | 696 | 487 | 537 | 598 | 406 | 453 | 1 093 | 885 | 96 | 156 |
| Utbytte | 0 | 1 000 | 500 | 500 | 1 000 | – | – | – | – | 400 | 450 | – | – | 0 | 0 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2024/25 | 2023/24 | 2023 | 2021/22 | 2021 | 2019/20 | 2019 | 2017/18 | 2017 | 2015/16 | 2015 | 2013/14 | 2013 | 2011/12 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 11 | 11 | 11 | 11 | 11 | 11 | 11 | 11 | 12 | 12 | 13 | 14 | 15 | 17 | 17 |
| Omløpsmidler | 7 404 | 8 427 | 6 286 | 6 310 | 6 890 | 9 870 | 6 814 | 6 864 | 7 070 | 6 262 | 6 510 | 6 914 | 6 136 | 5 037 | 4 569 |
| Varelager | 44 | 57 | 45 | 144 | 157 | 173 | 160 | 211 | 257 | 343 | 695 | 818 | 900 | 917 | 995 |
| Fordringer | 1 816 | 1 195 | 972 | 920 | 801 | 4 184 | 863 | 1 178 | 1 081 | 1 311 | 1 255 | 782 | 1 165 | 1 505 | 768 |
| Bankinnskudd | 5 544 | 7 175 | 5 269 | 5 247 | 5 932 | 5 514 | 5 791 | 5 475 | 5 732 | 4 607 | 4 560 | 5 314 | 4 071 | 2 616 | 2 806 |
| Sum eiendeler | 7 415 | 8 437 | 6 297 | 6 321 | 6 901 | 9 881 | 6 825 | 6 874 | 7 082 | 6 274 | 6 523 | 6 929 | 6 151 | 5 054 | 4 587 |
| Egenkapital | 4 898 | 4 112 | 4 300 | 4 332 | 4 290 | 4 602 | 4 605 | 4 618 | 4 581 | 4 573 | 4 567 | 4 564 | 3 971 | 3 886 | 3 790 |
| Langsiktig gjeld | 22 | 22 | 22 | 22 | 22 | 22 | 22 | 22 | 22 | 22 | 22 | 22 | 22 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 2 495 | 4 303 | 1 975 | 1 967 | 2 588 | 5 257 | 2 197 | 2 234 | 2 478 | 1 679 | 1 934 | 2 343 | 2 158 | 0 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 415 | 8 437 | 6 297 | 6 321 | 6 901 | 9 881 | 6 825 | 6 874 | 7 082 | 6 274 | 6 523 | 6 929 | 6 151 | 5 054 | 4 587 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2024/25. Revisor: BDO AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.