ORG.NR 866 260 982
FølgSpellemann AS
- Aktivt
- Oslo
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat −7k · før skatt −7k
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 1,3 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
Mot bransjen
Driftsmargin · Foreninger og lag
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2024/25 | 2023/24 | 2023 | 2021/22 | 2021 | 2019/20 | 2019 | 2017/18 | 2017 | 2015/16 | 2015 | 2013/14 | 2013 | 2011/12 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7 272 | 7 459 | 8 783 | 4 319 | 4 592 | 4 418 | 5 268 | 5 787 | 8 865 | 11 612 | 6 304 | 6 167 | 7 022 | 7 786 | 8 791 |
| Driftskostnader | −7 281 | −7 457 | −8 782 | −4 282 | −4 579 | −4 427 | −5 268 | −5 721 | −8 931 | −11 573 | −6 116 | −6 266 | −6 997 | −7 761 | −8 553 |
| Driftsresultat | −8 | 2 | 1 | 37 | 13 | −9 | 0 | 66 | −66 | 40 | 188 | −99 | 25 | 25 | 238 |
| Netto finansposter | 1 | −2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 7 |
| Resultat før skatt | −7 | 0 | 2 | 37 | 14 | −9 | 1 | 67 | −65 | 41 | 188 | −97 | 26 | 25 | 245 |
| Skattekostnad | 0 | 0 | −1 | −8 | −2 | 1 | 0 | −1 | 0 | −14 | −31 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Årsresultat | −7 | 0 | 2 | 29 | 12 | −8 | 1 | 66 | −65 | 28 | 157 | −97 | 26 | 25 | 245 |
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2024/25 | 2023/24 | 2023 | 2021/22 | 2021 | 2019/20 | 2019 | 2017/18 | 2017 | 2015/16 | 2015 | 2013/14 | 2013 | 2011/12 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 41 | 81 | 122 | 0 | 55 | 162 | 269 | 125 | 0 | 69 | 137 | 206 | 275 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 1 228 | 1 388 | 471 | 1 988 | 1 626 | 2 627 | 1 538 | 1 885 | 2 805 | 3 074 | 2 819 | 3 311 | 3 655 | 0 | 0 |
| Varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Fordringer | 336 | 251 | 79 | 505 | 129 | 677 | 192 | 173 | 129 | 13 | 2 287 | 3 191 | 3 445 | – | – |
| Bankinnskudd | 892 | 1 136 | 392 | 1 482 | 1 497 | 1 950 | 1 347 | 1 711 | 2 677 | 3 061 | 532 | 120 | 211 | – | – |
| Sum eiendeler | 1 269 | 1 469 | 593 | 1 988 | 1 681 | 2 789 | 1 807 | 2 010 | 2 805 | 3 143 | 2 956 | 3 517 | 3 930 | 1 574 | 1 511 |
| Egenkapital | 409 | 416 | 416 | 414 | 385 | 373 | 381 | 380 | 313 | 379 | 251 | 95 | 192 | 166 | 141 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 860 | 1 053 | 177 | 0 | 1 296 | 2 416 | 1 427 | 1 630 | 2 492 | 2 764 | 0 | 3 422 | 0 | 0 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 269 | 1 469 | 593 | 1 988 | 1 681 | 2 789 | 1 807 | 2 010 | 2 805 | 3 143 | 2 956 | 3 517 | 3 930 | 1 574 | 1 511 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
Mer om driftsresultati
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
Mer om driftsmargini
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
Mer om resultatgradi
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
Mer om totalkapitalrentabiliteti
Avkastningen på eiernes kapital.
Mer om egenkapitalrentabilitetSoliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
Mer om egenkapitalandeli
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Mer om gjeldsgradLikviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 1i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 2i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
Mer om bankinnskuddi
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Mer om arbeidskapitalVekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
Mer om omsetningsveksti
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Mer om resultatvekstUtbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
Mer om utbyttei
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Mer om utbyttegradRegnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2024/25. Revisor: Nitschke AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.