ORG.NR 981 078 365
FølgStacc AS
- Aktivt
- Bergen
- 19 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 20,9 · før skatt 26,6
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 346,8 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
19 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Programvareselskaper og spillutgivere
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 237 843 | 190 427 | 158 533 | 134 165 | 67 485 | 63 286 | 41 480 | 26 772 | 22 209 | 13 651 | 10 262 | 7 924 | 6 561 | 7 309 | 6 206 |
| Driftskostnader | −243 453 | −194 627 | −165 421 | −142 507 | −71 359 | −55 654 | −36 350 | −21 949 | −16 248 | −10 755 | −8 561 | −6 890 | −6 554 | −7 132 | −5 793 |
| Lønnskostnader | −30 915 | −25 250 | −25 969 | – | – | −17 435 | −15 106 | – | – | −6 887 | −5 610 | – | −4 963 | – | – |
| Av- og nedskrivninger | 0 | 0 | 0 | – | – | −215 | −215 | – | – | −3 | 0 | – | −37 | – | – |
| Driftsresultat | −5 610 | −4 200 | −6 888 | −8 342 | −3 874 | 7 632 | 5 130 | 4 823 | 5 961 | 2 896 | 1 701 | 1 034 | 7 | 177 | 413 |
| EBITDA | −5 610 | −4 200 | −6 888 | – | – | 7 847 | 5 344 | – | – | 2 899 | 1 701 | – | 44 | – | – |
| Netto finansposter | 32 216 | 18 656 | 9 098 | 18 285 | 12 320 | 3 483 | 197 | 1 593 | −66 | 52 | 44 | 22 | 11 | 17 | 26 |
| Resultat før skatt | 26 606 | 14 456 | 2 210 | 9 943 | 8 446 | 11 115 | 5 327 | 6 416 | 5 895 | 2 948 | 1 745 | 1 056 | 18 | 195 | 439 |
| Skattekostnad | −5 669 | −2 764 | −679 | −2 627 | 0 | −1 757 | −1 165 | −1 135 | −1 438 | −744 | −477 | −290 | −12 | −46 | −125 |
| Årsresultat | 20 937 | 11 692 | 1 531 | 7 315 | 8 446 | 9 357 | 4 161 | 5 281 | 4 458 | 2 204 | 1 268 | 766 | 6 | 149 | 314 |
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | 0 | 1 268 | 785 | 0 | 136 | 315 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 234 284 | 210 507 | 161 821 | 144 097 | 115 141 | 22 333 | 20 792 | 17 113 | 10 641 | 3 | 10 | 0 | 12 | 48 | 45 |
| Omløpsmidler | 112 529 | 89 431 | 69 654 | 34 605 | 45 514 | 35 576 | 16 284 | 16 342 | 12 459 | 12 954 | 6 043 | 3 141 | 1 900 | 2 005 | 2 791 |
| Varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 97 390 | 89 428 | 68 796 | 30 490 | 38 855 | 13 939 | 7 397 | 8 957 | 2 551 | 2 441 | 1 899 | 1 177 | 670 | 1 372 | 2 208 |
| Bankinnskudd | 15 139 | 3 | 858 | 4 115 | 6 659 | 21 638 | 8 887 | 7 386 | 9 908 | 10 514 | 4 144 | 1 963 | 1 230 | 634 | 583 |
| Sum eiendeler | 346 813 | 299 938 | 231 475 | 178 701 | 160 655 | 57 909 | 37 076 | 33 455 | 23 100 | 12 957 | 6 054 | 3 141 | 1 912 | 2 053 | 2 836 |
| Egenkapital | 242 105 | 201 270 | 164 408 | 154 789 | 133 110 | 43 956 | 27 604 | 23 442 | 13 468 | 9 010 | 639 | 639 | 658 | 652 | 639 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 251 | 3 162 | 4 020 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 104 708 | 98 667 | 67 068 | 23 912 | 27 545 | 13 953 | 7 221 | 6 851 | 5 612 | 0 | 0 | 2 500 | 1 254 | 1 401 | 2 197 |
| Sum egenkapital og gjeld | 346 813 | 299 937 | 231 476 | 178 701 | 160 655 | 57 909 | 37 076 | 33 455 | 23 100 | 9 010 | 639 | 3 141 | 1 912 | 2 053 | 2 836 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
Mer om driftsresultati
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
Mer om EBITDAi
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
Mer om driftsmargini
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
Mer om EBITDA-margini
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
Mer om resultatgradi
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
Mer om totalkapitalrentabiliteti
Avkastningen på eiernes kapital.
Mer om egenkapitalrentabiliteti
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Mer om lønnsandelSoliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
Mer om egenkapitalandeli
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Mer om gjeldsgradLikviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 1i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 2i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
Mer om bankinnskuddi
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Mer om arbeidskapitalVekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
Mer om omsetningsveksti
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Mer om resultatvekstUtbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
Mer om utbyttei
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Mer om utbyttegradRegnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: KPMG AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.