ORG.NR 931 928 481
FølgStarrmyra Borettslag
- Aktivt
- Trondheim
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat −24,7 · før skatt −24,7
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 101,5 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
Mot bransjen
Driftsmargin · Borettslag og sameier
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11 790 | −10 839 | −16 276 | −6 099 | −4 012 | −3 607 | −3 927 | −5 620 | −3 484 | −11 021 | −5 675 | 7 498 | 7 203 | 8 705 | 8 415 |
| Driftskostnader | 34 254 | 10 764 | 13 250 | 7 937 | 6 753 | 6 443 | 6 484 | 7 196 | 5 977 | 9 567 | 6 764 | −5 696 | −6 043 | −7 599 | −23 509 |
| Driftsresultat | −22 464 | −74 | −3 026 | 1 838 | 2 741 | 2 836 | 2 556 | 1 575 | 2 493 | −1 454 | 1 089 | 1 802 | 1 160 | 1 106 | −15 094 |
| Netto finansposter | −2 213 | −1 989 | −1 414 | −783 | −510 | −656 | −752 | −643 | −646 | −707 | −770 | −1 106 | −1 263 | −1 349 | −871 |
| Resultat før skatt | −24 677 | −2 063 | −4 441 | 1 055 | 2 231 | 2 181 | 1 804 | 932 | 1 847 | −2 161 | 319 | 696 | −104 | −242 | −15 964 |
| Skattekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Årsresultat | −24 677 | −2 063 | −4 441 | 1 055 | 2 231 | 2 181 | 1 804 | 932 | 1 847 | −2 161 | 319 | 696 | −104 | −242 | −15 964 |
| Utbytte | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | 0 |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 91 496 | 91 649 | 91 802 | 91 956 | 92 115 | 92 304 | 89 759 | 89 814 | 89 887 | 89 470 | 89 512 | 89 792 | 89 834 | 89 659 | 89 325 |
| Omløpsmidler | 0 | 5 193 | 7 430 | 6 925 | 6 651 | 7 112 | 4 483 | 3 967 | 4 310 | 4 367 | 3 136 | 4 180 | 4 568 | 5 627 | 909 |
| Varelager | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 0 | – | – | – | – |
| Fordringer | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | 1 004 | 297 | – | – | – | – |
| Bankinnskudd | 9 996 | 5 193 | – | – | – | – | – | – | – | 3 023 | 2 499 | – | – | – | – |
| Sum eiendeler | 101 492 | 96 841 | 99 233 | 98 881 | 98 767 | 99 416 | 94 242 | 93 782 | 94 197 | 93 837 | 92 648 | 93 633 | 94 062 | 94 947 | 90 235 |
| Egenkapital | −11 861 | 12 816 | 14 879 | 19 320 | 18 265 | 16 034 | 13 853 | 12 049 | 11 117 | 9 270 | 11 431 | 11 112 | 10 415 | 10 519 | 10 761 |
| Langsiktig gjeld | 105 235 | 81 924 | 82 612 | 78 042 | 79 062 | 80 632 | 79 052 | 80 472 | 81 892 | 83 312 | 80 394 | 81 677 | 82 637 | 83 920 | 77 863 |
| Kortsiktig gjeld | 8 119 | 2 101 | 1 742 | 1 520 | 1 440 | 2 750 | 1 337 | 1 261 | 1 188 | 1 255 | 823 | 844 | 1 010 | 508 | 1 610 |
| Sum egenkapital og gjeld | 101 492 | 96 841 | 99 233 | 98 881 | 98 767 | 99 416 | 94 242 | 93 782 | 94 197 | 93 837 | 92 648 | 93 633 | 94 062 | 94 947 | 90 235 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
Mer om driftsresultati
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
Mer om driftsmargini
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
Mer om resultatgradi
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
Mer om totalkapitalrentabiliteti
Avkastningen på eiernes kapital.
Mer om egenkapitalrentabilitetSoliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
Mer om egenkapitalandeli
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Mer om gjeldsgradLikviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 1i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 2i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
Mer om bankinnskuddi
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Mer om arbeidskapitalVekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
Mer om omsetningsveksti
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Mer om resultatvekstUtbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
Mer om utbyttei
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Mer om utbyttegradRegnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: BDO AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.