ORG.NR 918 150 145
FølgSteni AS
- Aktivt
- Larvik
- 82 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 10,1 · før skatt 12,8
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 188,2 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
82 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Betong, glass og stein
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 280 920 | 229 109 | 247 460 | 251 095 | 269 333 | 239 235 | 249 101 | 219 915 | 239 175 | 220 686 | 239 606 | 239 025 | 211 104 | 233 714 | 177 708 |
| Driftskostnader | −262 606 | −229 601 | −243 715 | −250 294 | −246 594 | −224 721 | −243 851 | −217 815 | −215 984 | −219 888 | −231 780 | −213 901 | −187 968 | −195 704 | −160 166 |
| Lønnskostnader | −80 613 | −70 656 | −71 262 | −71 864 | −76 794 | −74 745 | −76 686 | −66 220 | −61 865 | – | – | −72 102 | −65 322 | – | – |
| Av- og nedskrivninger | −4 720 | −3 557 | −4 857 | −7 396 | −9 032 | −7 334 | −6 273 | −6 496 | −7 583 | – | – | −4 874 | −4 413 | – | – |
| Driftsresultat | 18 313 | −492 | 3 746 | 801 | 22 739 | 14 514 | 5 249 | 2 100 | 23 191 | 798 | 7 826 | 25 123 | 23 137 | 38 010 | 17 542 |
| EBITDA | 23 033 | 3 065 | 8 602 | 8 196 | 31 771 | 21 848 | 11 522 | 8 596 | 30 775 | – | – | 29 997 | 27 549 | – | – |
| Netto finansposter | −5 515 | −4 090 | −1 524 | −2 847 | −1 176 | −2 325 | −2 749 | −3 604 | −1 088 | −2 672 | 424 | 582 | 10 664 | −2 371 | −677 |
| Resultat før skatt | 12 798 | −4 582 | 2 221 | −2 046 | 21 564 | 12 189 | 2 500 | −1 503 | 22 103 | −1 874 | 8 250 | 25 705 | 33 801 | 35 639 | 16 865 |
| Skattekostnad | −2 699 | 1 331 | −507 | 415 | −4 811 | −2 691 | −581 | 242 | −5 414 | 198 | −2 269 | −7 461 | −7 714 | −10 306 | −5 020 |
| Årsresultat | 10 099 | −3 250 | 1 714 | −1 632 | 16 753 | 9 497 | 1 919 | −1 261 | 16 689 | −1 676 | 5 982 | 18 244 | 26 087 | 25 334 | 11 846 |
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | 0 | 0 | – | – |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 117 862 | 106 020 | 38 790 | 31 408 | 50 302 | 50 905 | 54 301 | 50 968 | 49 238 | 54 002 | 57 935 | 46 383 | 35 186 | 36 038 | 34 311 |
| Omløpsmidler | 70 355 | 71 218 | 91 777 | 75 027 | 136 949 | 123 814 | 111 034 | 85 713 | 108 384 | 64 874 | 71 927 | 91 700 | 84 002 | 71 139 | 60 653 |
| Varelager | 27 615 | 33 310 | 36 104 | 35 455 | 33 504 | 28 995 | – | 22 947 | 32 973 | 29 391 | 31 217 | 29 368 | 25 013 | – | 23 324 |
| Fordringer | 38 181 | 33 323 | 25 660 | 24 300 | 34 761 | 31 383 | – | 34 039 | 37 989 | 33 569 | 28 123 | 37 279 | 48 577 | – | 21 016 |
| Bankinnskudd | 4 559 | 4 585 | 30 013 | 15 272 | 68 684 | 63 436 | – | 28 727 | 37 421 | 1 915 | 12 587 | 25 053 | 10 412 | – | 16 313 |
| Sum eiendeler | 188 217 | 177 238 | 130 568 | 106 435 | 187 251 | 174 719 | 165 335 | 136 681 | 157 622 | 118 877 | 129 862 | 138 083 | 119 188 | 107 177 | 94 964 |
| Egenkapital | 64 387 | 54 288 | 53 507 | 53 757 | 67 220 | 63 212 | 65 625 | 63 706 | 64 967 | 64 742 | 69 464 | 66 795 | 56 561 | 47 839 | 45 546 |
| Langsiktig gjeld | 37 403 | 25 983 | 27 675 | 13 860 | 30 218 | 31 226 | 30 545 | 13 136 | 3 125 | 16 434 | 26 885 | 17 165 | 2 920 | 3 118 | 13 487 |
| Kortsiktig gjeld | 86 427 | 96 966 | 49 386 | 38 818 | 89 813 | 80 281 | 69 165 | 59 839 | 89 530 | 37 701 | 33 514 | 54 124 | 59 706 | 56 220 | 35 931 |
| Sum egenkapital og gjeld | 188 217 | 177 238 | 130 568 | 106 435 | 187 251 | 174 719 | 165 335 | 136 681 | 157 622 | 118 877 | 129 862 | 138 083 | 119 188 | 107 177 | 94 964 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
Mer om driftsresultati
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
Mer om EBITDAi
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
Mer om driftsmargini
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
Mer om EBITDA-margini
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
Mer om resultatgradi
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
Mer om totalkapitalrentabiliteti
Avkastningen på eiernes kapital.
Mer om egenkapitalrentabiliteti
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Mer om lønnsandelSoliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
Mer om egenkapitalandeli
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Mer om gjeldsgradLikviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 1i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 2i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
Mer om bankinnskuddi
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Mer om arbeidskapitalVekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
Mer om omsetningsveksti
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Mer om resultatvekstUtbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
Mer om utbyttei
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Mer om utbyttegradRegnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Cedra Norge AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.