ORG.NR 974 489 112
FølgStiftelsen Balder
- Aktivt
- Bærum
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2012–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2012–2025
Årsresultat −12,1 · før skatt −12,1
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 30,3 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
Mot bransjen
Driftsmargin · Veldedige stiftelser og fond
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 933 | 72 | 72 | 72 | 72 | 0 | 0 | 72 | 72 | 4 072 | 1 072 | 3 910 | 1 650 | 0 |
| Driftskostnader | −14 083 | −9 975 | −23 776 | −9 990 | −13 856 | −17 866 | −10 157 | −6 230 | −3 475 | −5 329 | −3 465 | −4 926 | −4 852 | 0 |
| Driftsresultat | −12 149 | −9 903 | −23 704 | −9 918 | −13 784 | −17 866 | −10 157 | −6 158 | −3 403 | −1 257 | −2 393 | −1 016 | −3 201 | 0 |
| Netto finansposter | 0 | 2 217 | 2 395 | −1 399 | 1 315 | 56 776 | 2 723 | 486 | 32 291 | 21 | 610 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | −12 149 | −7 686 | −21 309 | −11 317 | −12 469 | 38 909 | −7 435 | −5 672 | 28 889 | −1 237 | −1 783 | −1 016 | −3 201 | 0 |
| Skattekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Årsresultat | −12 149 | −7 686 | −21 309 | −11 317 | −12 469 | 38 909 | −7 435 | −5 672 | 28 889 | −1 237 | −1 783 | −1 016 | −3 201 | 0 |
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 0 | 0 | – |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 30 232 | 34 953 | 38 268 | 55 637 | 70 608 | 72 283 | 33 804 | 44 321 | 43 895 | 19 867 | 21 587 | 23 995 | 26 368 | 30 718 |
| Omløpsmidler | 34 | 134 | 5 553 | 7 472 | 3 080 | 7 025 | 6 581 | 3 486 | 9 655 | 4 721 | 4 237 | 3 612 | 2 255 | 1 107 |
| Varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 50 | 150 | 5 596 | 0 | 0 | 0 | 56 | – |
| Bankinnskudd | 34 | 134 | 5 553 | 7 472 | 3 080 | 7 025 | 6 531 | 3 336 | 4 059 | 4 721 | 4 237 | 3 612 | 2 198 | – |
| Sum eiendeler | 30 266 | 35 088 | 43 821 | 63 109 | 73 688 | 79 307 | 40 385 | 47 807 | 53 550 | 24 587 | 25 824 | 27 607 | 28 623 | 31 825 |
| Egenkapital | 14 348 | 26 498 | 34 183 | 55 492 | 66 809 | 79 279 | 40 369 | 47 804 | 53 476 | 24 587 | 25 824 | 27 607 | 28 623 | 0 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 1 500 | 2 420 | 1 633 | 2 500 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 15 918 | 7 090 | 7 218 | 5 984 | 4 379 | 29 | 16 | 3 | 74 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 30 266 | 35 088 | 43 821 | 63 109 | 73 688 | 79 307 | 40 385 | 47 807 | 53 550 | 24 587 | 25 824 | 27 607 | 28 623 | 0 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
Mer om driftsresultati
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
Mer om driftsmargini
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
Mer om resultatgradi
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
Mer om totalkapitalrentabiliteti
Avkastningen på eiernes kapital.
Mer om egenkapitalrentabilitetSoliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
Mer om egenkapitalandeli
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Mer om gjeldsgradLikviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 1i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
Mer om likviditetsgrad 2i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
Mer om bankinnskuddi
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Mer om arbeidskapitalVekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
Mer om omsetningsveksti
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Mer om resultatvekstUtbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
Mer om utbyttei
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Mer om utbyttegradRegnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Echas Revisjon AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.