ORG.NR 963 561 180
FølgStraumann AS
- Aktivt
- Oslo
- 14 ansatte
Regnskap
Driftsinntekter
Mill. kr · 2011–2025
Driftsresultat
Mill. kr · 2011–2025
Årsresultat 4,5 · før skatt 5,9
Driftsmargin
Prosent av driftsinntekter
Balanse 2025
Sum eiendeler 52,6 mill. kr
Egenkapitalandel over tid
Egenkapital i prosent av sum eiendeler
Ansatte
14 registrertMot bransjen
Driftsmargin · Engros bredt vareutvalg
Resultatregnskap
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 121 574 | 122 953 | 105 438 | 96 441 | 88 295 | 70 367 | 80 947 | 77 501 | 59 271 | 53 166 | 50 169 | 45 165 | 38 252 | 37 042 |
| Driftskostnader | −115 929 | −117 244 | −100 416 | −93 380 | −85 470 | −68 106 | −78 533 | −75 460 | −57 210 | −51 784 | −48 865 | −43 992 | −36 903 | −35 564 |
| Lønnskostnader | −18 102 | −17 580 | −15 101 | −15 829 | −13 577 | −11 103 | −11 478 | −9 524 | −8 364 | −8 462 | −8 854 | −9 428 | −9 311 | −9 565 |
| Av- og nedskrivninger | −249 | −281 | −333 | −272 | −394 | −758 | −630 | −345 | −242 | −221 | −115 | −106 | −534 | −357 |
| Driftsresultat | 5 645 | 5 709 | 5 021 | 3 061 | 2 825 | 2 260 | 2 415 | 2 042 | 2 061 | 1 382 | 1 304 | 1 173 | 1 349 | 1 478 |
| EBITDA | 5 894 | 5 990 | 5 354 | 3 334 | 3 218 | 3 019 | 3 045 | 2 387 | 2 304 | 1 603 | 1 419 | 1 279 | 1 882 | 1 834 |
| Netto finansposter | 236 | 127 | 325 | −89 | −97 | −175 | 56 | −326 | 54 | 15 | −34 | 19 | −68 | −97 |
| Resultat før skatt | 5 881 | 5 836 | 5 346 | 2 972 | 2 727 | 2 086 | 2 470 | 1 716 | 2 115 | 1 397 | 1 270 | 1 192 | 1 281 | 1 380 |
| Skattekostnad | −1 360 | −1 395 | −1 237 | −681 | −762 | −495 | −637 | −502 | −600 | −476 | −539 | −408 | 1 433 | −415 |
| Årsresultat | 4 521 | 4 442 | 4 109 | 2 291 | 1 965 | 1 591 | 1 834 | 1 214 | 1 515 | 921 | 730 | 783 | 2 714 | 965 |
| Utbytte | 10 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | 1 214 | 1 500 | 2 000 | 1 000 | 700 | – | – |
Balanse
| Tall i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 1 355 | 630 | 713 | 816 | 768 | 907 | 1 742 | 963 | 588 | 1 305 | 1 806 | 1 726 | 2 629 | 1 567 |
| Omløpsmidler | 51 196 | 49 446 | 45 203 | 46 391 | 40 071 | 36 304 | 32 060 | 36 794 | 25 541 | 16 597 | 15 459 | 11 697 | 9 581 | 7 909 |
| Varelager | – | – | – | 16 901 | 15 904 | 16 037 | 13 384 | 13 618 | 12 462 | 10 030 | 8 409 | 6 302 | 4 470 | 3 385 |
| Fordringer | – | – | – | 15 820 | 17 406 | 9 583 | 13 576 | 20 139 | 7 623 | 4 231 | 2 819 | 2 327 | 2 887 | 3 072 |
| Bankinnskudd | – | – | – | 13 670 | 6 761 | 10 684 | 5 100 | 3 037 | 5 457 | 2 336 | 4 230 | 3 068 | 2 225 | 1 453 |
| Sum eiendeler | 52 551 | 50 076 | 45 916 | 47 207 | 40 839 | 37 211 | 33 802 | 37 757 | 26 129 | 17 902 | 17 264 | 13 423 | 12 210 | 9 476 |
| Egenkapital | 13 589 | 19 068 | 14 626 | 10 517 | 8 226 | 6 134 | 4 543 | 2 709 | 2 996 | 2 981 | 4 059 | 4 329 | 3 856 | 2 142 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 1 500 | 1 500 | 1 500 | 1 500 | 1 500 | 1 511 | 1 500 | 1 500 | 1 500 | 1 500 | 0 | 2 000 | 2 000 |
| Kortsiktig gjeld | 37 462 | 29 508 | 29 790 | 35 190 | 31 112 | 29 578 | 27 748 | 33 548 | 21 633 | 13 421 | 11 705 | 0 | 6 354 | 5 335 |
| Sum egenkapital og gjeld | 52 551 | 50 076 | 45 916 | 47 207 | 40 839 | 37 211 | 33 802 | 37 757 | 26 129 | 17 902 | 17 264 | 4 329 | 12 210 | 9 476 |
Lønnsomhet
i
Resultatet fra selve driften, før finansposter og skatt. Også kalt EBIT.
i
Resultatet fra driften før avskrivninger og nedskrivninger, nær kontantstrømmen fra driften.
i
Hvor mye av hver krone i omsetning som blir igjen fra driften. Også kalt EBIT-margin.
i
Som driftsmarginen, men før avskrivninger og nedskrivninger.
i
Som driftsmarginen, men etter renter og andre finansposter.
i
Avkastningen på all kapital i selskapet, uansett om den er lånt eller eid.
i
Avkastningen på eiernes kapital.
i
Hvor mye av omsetningen som går til lønn, pensjon og arbeidsgiveravgift.
Soliditet
i
Hvor stor del av eiendelene eierne har finansiert. Over 30–40 % regnes som solid.
i
Kroner gjeld per krone egenkapital. Lavere er tryggere.
Likviditet
i
Over 1 betyr at kortsiktig gjeld kan dekkes av omløpsmidlene; over 2 regnes som godt.
i
Som likviditetsgrad 1, men uten varelageret, som tar tid å gjøre om til penger. Over 1 regnes som godt.
i
Pengene selskapet har tilgjengelig med en gang.
i
Pengene som er tilgjengelige for den daglige driften.
Vekst
i
Endring i driftsinntekter fra året før.
i
Endring i driftsresultatet fra året før, når fjoråret var positivt.
Utbytte
i
Det eierne får utbetalt for året. Utbyttet vedtas og betales ut året etter.
i
Hvor stor del av årsresultatet som deles ut. Over 100 % betyr utbytte også av tidligere års overskudd.
Regnet ut fra regnskapet for 2025 og endring fra 2024.
Årsregnskapet som PDF
Siste regnskap er for 2025. Revisor: Ernst & Young AS. Historikk fra Regnskapsregisterets årsregnskap.